Eging pletenice

Oprema, vabe, tehnika lova
Zveki
Posts: 9
Joined: 29 Sep 2016, 14:47

Re: Eging pletenice

Post by Zveki »

Ce uzamem duel 0.8 vrvico nakoncu dam FC cca.80cm teoreticno je samo odvisno od navijanja mlincka ce prav razumem ter teze egija oz. Kake vabe bodo na koncu. V teoriji ce vas prav razumem kajti role nisem mel v roki (nakup prek spleta)ce vas prav stekam okuma nima navijanja na X to pomeni ce je egi al silikonc al kar koli na koncu cim lazji zna mi delat vozle-to pomeni grem na laks 0.25-0.30 to je to ? Sem blizu resitve recimo🤣🤙
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Eging pletenice

Post by spidx »

Tocno tako, mislim, da bi debelina 0.20 pri danasnjih kvalitetah laksa bila dovolj... Pa mogoce poisci kaksen low stretch mono.
Zveki
Posts: 9
Joined: 29 Sep 2016, 14:47

Re: Eging pletenice

Post by Zveki »

Se gre za to da bodo egiji 2.2-3.5 ter z casom silikonci ter zlice za brancine gor. Zato bi mel neki umesnega da cim bolje izkoristim palico ter rolo. Mogoce ciljam prevec? Gramaže vab se kar ujemajo z palico
robinjo
Posts: 176
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Eging pletenice

Post by robinjo »

Poskusi prvo z laksom, vrvica ne "oprosca" napak, ki se dogajajo dokler ni dovolj izkusenj. Se zmeraj je laks dosti cenejsi in lahko presedlas na vrvico, ko si dovolj siguren v svoje zmoznosti. Laks bi ti priporocal debeline 0.25, v primeru zapetja egija/silikonca bos imel malo vec rezerve moci pri poskusanju da ga resis zivega :rofl:
Zveki
Posts: 9
Joined: 29 Sep 2016, 14:47

Re: Eging pletenice

Post by Zveki »

Duel vrvica super deluje PE06 brez vozlov brez zapletov
Z laksom pa konstantno vozli, isti mlincek okuma 2500
Met pa je podalsan sigurno mirno za kakih 15m 20m na oko---bolsi oz. Direkten filing z egi-jem. Super zelo zadovoljen sem, samo se calamari da bi bili pa 💯🤣. Na vrvcici od duel pisem 6kg. Mislim da bo dovolj za naše pošasti🤣
Problem resen, tnx vsem
Post Reply