vijačenje

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

vijačenje

Post by proton »

Nisem še vijačil na morju. Večinoma lovim na grund, zgodaj zjutraj ko je voda še čisto mirna, pa na plovec.

Zanimam me, kaj uporabljate kot vabo kadar vijačite? Oprema? Ujamete še kaj drugega kot pirke in igle (in kakšnega posrečenega brancina:))?

Hvala!
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: vijačenje

Post by kr'en »

Evo ti posrečenega brancina na špin V KOPRU!

http://www.forum.ribicija.info/viewtopi ... =17&t=1267 :)

Drugače se pa največ uporabljajo kake Rapale pa Yo zuri voblerji. Videl pa sem v trgovini tudi neke Daiwa voblerje, k iso se mi zdeli tudi zanimivi.
kako palco in rolico nucat je napisal tinker v eni temi. Laks pa naj ne bo predebel jaz bi vzel okoli 0,20, max. 0,25.
Image
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: vijačenje

Post by tinker »

proton wrote: Zanimam me, kaj uporabljate kot vabo kadar vijačite? Oprema? Ujamete še kaj drugega kot pirke in igle (in kakšnega posrečenega brancina:))?

Hvala!
Za palico in rolo je bilo že povedano, glede vabe pa je stvar komplicirana. Približno moraš vedeti kaj bi rad ujel, če greš ciljno na brancina (večer, jugo, po dežju, s pomola pod lučjo) uporabljaš male voblerje dolžine 7 cm tipa Yozuri Pinns, Rapala Original, Rapala Husky Jerk, naravni dekorji...in male silikone črvaste oblike na 5g jig glavi. Mečeš do onemoglosti ;)
Image
Image
Image
Image

Sam pa se sedaj navdušujem nad žlicami. Tipa kastmaster, abu toby in slično. Podolgovate srebrne zadeve, ki letijo daleč in jih lahko hitro vlečeš. Ulov so igle, ušate in pirke. Jap. taka je realnost, nad brancini sem že obupal.
Image


Sam uporabljam najlon Stren original 0.22mm, palico Shimano Catana 3m 10-30g in rolo Shimano Catana.

Vijačim večinoma popoldan, tko po kosilu, malo za zabavo. In da se razmigam ;)
lucky78
Posts: 182
Joined: 27 Sep 2008, 21:20
Location: Lucija

Re: vijačenje

Post by lucky78 »

Fantje moji brancini so zelo PREBRISANE ribe tako da če jo že potegneš ven čestitke v naprej........ sam sem kupil v zadnji nabavi Daiwine voblerje in moram priznat da so se odrezali boljše kakor rapala. S kolegom sva vijačila za foro na portoroškem betonskem pomolu v zgodnjih urah.....rezultat 3-1 zame......mogoče naključje mogoče resnica ne vem kaj naj bi bilo ampak pogoje sva odobesedno imela enake.
Image
TEKANE
Posts: 6
Joined: 20 Jun 2009, 19:09
Location: Kranj

Re: vijačenje

Post by TEKANE »

...u nedelo da jih sprobam če bo vreme za kej.....Image...privezana na tole...Image


upam da bo več sreče kot u zadno!
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: vijačenje

Post by RibAr »

Tudi pri vleku voblerjev iz čolna imam podobne izkušnje, zaenkrat je zame Daiwa No. 1, čeprav ima slabe trneke.

Glede brancinov pa tole: to je riba, ki bi se je po moje najbolj razveselil na trneku. Pa vendar treba je najti pozicijo in imeti srečo, pa pravo vabo ob pravem času... Ponovno bom poskusil srečo septembra na Dugem otoku (Veli rat), bom poročal, če bo kaj uspeha.
TEKANE
Posts: 6
Joined: 20 Jun 2009, 19:09
Location: Kranj

Re: vijačenje

Post by TEKANE »

zdravo....!
Tekane se javlja iz ribolova...ujev sm dve sipe pa eno pisanko...
Slike bom prilepu pol k bom mu uštiman komp k mi ga je neurje sjebalo...


lep ribiški pozdrav....



Klemen
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: vijačenje

Post by robar4 »

se pravi da se to tehniko uporablja ko je slabo vreme in ko so valovi. Uporablja pa se žličke,voblerje...
jero.k
Posts: 85
Joined: 23 Sep 2009, 12:01
Location: Ljubljana

Re: vijačenje

Post by jero.k »

Kako hitro pa se navija?
jero.k
Posts: 85
Joined: 23 Sep 2009, 12:01
Location: Ljubljana

Re: vijačenje

Post by jero.k »

kako hitro vlečeš vabo??
Post Reply