Shore casting- Shore game

Shore jigging in spinning z obale
špeci
Posts: 478
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Shore casting- Shore game

Post by špeci »

Pri popingu je dobro, da stojiš mal višje na eni skali in vihtiš palico, kot da bi travo kosil s koso. Nič ni narobe, če s tem poperjem delaš tunel pod vodo sej je za to namenjena ta oblika. Vsega po mal hibrid.
User avatar
Filip
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2019, 14:36

Re: Shore casting- Shore game

Post by Filip »

Ribi je važno, da vaba izgleda zanimiva/ponazarja nek plen. To, da dosežemo neko prfektno poppanje ali pa walk the dog akcijo je pa pač lepše za naša očesa :rofl:
Dosežemo pa pri sebi ponavadi (vsaj jaz) večje zaupanje v vabo, da bo le ta dala tudi ribo, če bo imela tudi lepo akcijo... Je tudi Vidalis enkrat to pojasnjeval, ko je bilo govora, da savagegearov gravity runner nima pravilne akcije...
Poglejte si naprimer ulov brancina na kost od jagnjetine na yt kanalu Praktični ribolov :bwahaha:
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore casting- Shore game

Post by vizi »

tinker wrote: 01 Mar 2022, 09:17 Malo offtopic..
Cenovno ugodni in prepričan sem, da delajo odlično, so Rapalini Xplodi, 13cm in 62g.
https://www.fishing-mart.com.pl/en4/rap ... de/s/23021
https://www.youtube.com/watch?v=3gacRhXkJnk
Kot vidiš špricajo + delajo mehurčke subsurface.
:yeah: To mora bit adrenalin, ko dobiš prijem beštije iz globin. :slin: Slej kot prej si omislim še kak popper za heavy, kakega redheada!

Kje naj bi se gibala teža popperja za mojo Yamago 95mmh (60-100g)?
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore casting- Shore game

Post by vizi »

CBB wrote: 01 Mar 2022, 09:21
vizi wrote: 01 Mar 2022, 08:36
CBB wrote: 28 Feb 2022, 21:30 Original dela tako kot je treba :yeah:
Uporabljam kopijo? Mislim, da mi bo vseeno zalaufal, samo več občutka za vodenje vabe rabim v roko.
Ja. Original je Tackle House.

https://www.pechextreme.com/en/poppers- ... r-100.html
Hvala za infO!
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore casting- Shore game

Post by vizi »

špeci wrote: 01 Mar 2022, 17:23 Pri popingu je dobro, da stojiš mal višje na eni skali in vihtiš palico, kot da bi travo kosil s koso. Nič ni narobe, če s tem poperjem delaš tunel pod vodo sej je za to namenjena ta oblika. Vsega po mal hibrid.
Hvala za komentar! Ko sem gledal link od tinkerja, mi je kliknilo, da se nekaj podobnega dogaja z mojo vabo, tunel kot praviš. Pričakoval sem več špricanja in sem razmišljal, da to, kar se dogaja z vabo, ne more bit vredu...

Raubov plave ribe ob obali v januarju in februarju v V Istri (+Kamenjak) še nisem videl, nazadnje lani novembra.

Shoregame ON! :eee:
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore casting- Shore game

Post by vizi »

Kraparmuharac wrote: 01 Mar 2022, 17:40 Ribi je važno, da vaba izgleda zanimiva/ponazarja nek plen. To, da dosežemo neko prfektno poppanje ali pa walk the dog akcijo je pa pač lepše za naša očesa :rofl:
Dosežemo pa pri sebi ponavadi (vsaj jaz) večje zaupanje v vabo, da bo le ta dala tudi ribo, če bo imela tudi lepo akcijo... Je tudi Vidalis enkrat to pojasnjeval, ko je bilo govora, da savagegearov gravity runner nima pravilne akcije...
Poglejte si naprimer ulov brancina na kost od jagnjetine na yt kanalu Praktični ribolov :bwahaha:
:lol:
špeci
Posts: 478
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Shore casting- Shore game

Post by špeci »

Halco roosta popper 105 preverjen pa poceni.Ta dela splash. Z yokozuno ni nič narobe.Znancu je na rumenga ponesreč prijela tuna in mu počilo na FGju. Če vidiš raub moraš šopat. Drugače ga lahko cincaš ali povlečeš in malo počakaš.
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore casting- Shore game

Post by vizi »

špeci wrote: 02 Mar 2022, 07:16 Halco roosta popper 105 preverjen pa poceni.Ta dela splash. Z yokozuno ni nič narobe.Znancu je na rumenga ponesreč prijela tuna in mu počilo na FGju. Če vidiš raub moraš šopat. Drugače ga lahko cincaš ali povlečeš in malo počakaš.
Verjamem, da je Yokozuna ok, hvala za potrditev.

Res da imam s popperji malo izkušenj, kakor tudi z ostalimi vabami, ki niso jig. :oops: Zadnjo sezono sem sicer že delal na tem, da v ribolov več vključujem ostale umetne vabe, letos bom še pojačal s tem, da optimiziram svojo igro. :P
ziga123
Posts: 59
Joined: 27 Oct 2019, 18:48

Re: Shore casting- Shore game

Post by ziga123 »

jaz uporabljam popper rappala x rap magnum xplode 13cm 62g, tega, ki ga je tinker omenil in sem zelo zadovoljen z njim. je zelo loven in močno “šprica” po površini
Post Reply