Palice za eging

Oprema, vabe, tehnika lova
sasok
Posts: 122
Joined: 19 Aug 2013, 17:28
Location: Beltinci

Re: Palice za eging

Post by sasok »

No no, ta pa je malo huda... cbb je čisto korektno zapisal svoje mnenje, predvsem pa ni nikogar žalil.

Tudi sam sem najprej mehkušce lovil s LSJ palico, seveda pa tudi gušt nekaj šteje, verjetno nas večina lovi ravno zaradi tega, zato sem si kmalu omislil namensko palico (pa ni yamaga).

Moje mnenje, lovi s tem kar imaš, če se odločiš za nakup.... namenska palica.
LP,
Sašo
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Palice za eging

Post by kr'en »

Nihče te ni napadel, CBB je samo izpostavil pomembno dejstvo, da ne gre zanemariti vpliva soli.


------
Pa še en nasvet za vse ki začenjajo, če kupujete palico, ki bo koriščena in za eging in za spin, potem kupite namensko eging palico. So najbolj univerzalne in se da čisto super z njimi loviti tudi na spin, medtem ko obratno, navadna špinerica za eging ni najboljša reč, ker je premalo občutljiva za prijeme.
Govorim iz lastnih izkušenj, ker sem dal oba scenarija čez.
Image
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Palice za eging

Post by CBB »

Astilec wrote: 31 Dec 2020, 02:03
CBB wrote: 30 Dec 2020, 22:23 Še wna reč rata čez sezono po uporabi pomembna - saltwater oprema oz. vodila! Za savage gear milim, da so fresh water.
Sorry ampak men že 4leta špila za prow....vedno po uporabi splaknem s sladko mlačno vodo.....
Vidim, da si se me spravil namensko jebat....... pa naj ti bo.... Imej svoj prav in svoje palice namensko za eging😉SALT WATER seveda......
Mojster je spraševal za palico, ki ni izključno za eging in sem mu svetoval po mojih izkišnjah........ Ti si pa zagrabil kot bober v maline..... CHILL DOWN🤔🤗🥴😁🤫😉
Živjo. Neeeeeeee, nikakor ne. Nobenega jebanja nimam v mislih. Samo nasvet dajem, nič drugega. Dobronameren nasvet! Če je izpadlo kot jebanje se pa iskreno opravičujem. Tole pa sta dve sliki moje shimano match palice oz. njenih rinkov. Vedno pazim, da palico spiram, pa je vseeno prišlo do slednjega:

https://photos.app.goo.gl/7mwUQ9m87pbPa1vM7

https://photos.app.goo.gl/jxoGH1fp7GRimf2JA

A veš kaj ti tak rink naredi s pletenico?
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Palice za eging

Post by Andrej Lazić »

kr'en wrote: 31 Dec 2020, 09:09 Nihče te ni napadel, CBB je samo izpostavil pomembno dejstvo, da ne gre zanemariti vpliva soli.


------
Pa še en nasvet za vse ki začenjajo, če kupujete palico, ki bo koriščena in za eging in za spin, potem kupite namensko eging palico. So najbolj univerzalne in se da čisto super z njimi loviti tudi na spin, medtem ko obratno, navadna špinerica za eging ni najboljša reč, ker je premalo občutljiva za prijeme.
Govorim iz lastnih izkušenj, ker sem dal oba scenarija čez.
Točno tako. Tudi sam sem mislil isto predlagat. 👍👌
Mimogrede, tudi s CBB-jem se popolnoma strinjam.
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: Palice za eging

Post by Astilec »

Se opravičujem za tak buren odziv.....
Pač sem narobe interpretiral..... Mojster pač ni iskal palice izključno za eging.

Jaz na moji mpp2 palčki po štirih letih nimam teh problemov na rinkah......

Srečno vsem 😉
špeci
Posts: 478
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Palice za eging

Post by špeci »

CBB wrote: 31 Dec 2020, 12:47
Astilec wrote: 31 Dec 2020, 02:03
CBB wrote: 30 Dec 2020, 22:23 Še wna reč rata čez sezono po uporabi pomembna - saltwater oprema oz. vodila! Za savage gear milim, da so fresh water.
Sorry ampak men že 4leta špila za prow....vedno po uporabi splaknem s sladko mlačno vodo.....
Vidim, da si se me spravil namensko jebat....... pa naj ti bo.... Imej svoj prav in svoje palice namensko za eging😉SALT WATER seveda......
Mojster je spraševal za palico, ki ni izključno za eging in sem mu svetoval po mojih izkišnjah........ Ti si pa zagrabil kot bober v maline..... CHILL DOWN🤔🤗🥴😁🤫😉
Živjo. Neeeeeeee, nikakor ne. Nobenega jebanja nimam v mislih. Samo nasvet dajem, nič drugega. Dobronameren nasvet! Če je izpadlo kot jebanje se pa iskreno opravičujem. Tole pa sta dve sliki moje shimano match palice oz. njenih rinkov. Vedno pazim, da palico spiram, pa je vseeno prišlo do slednjega:

https://photos.app.goo.gl/7mwUQ9m87pbPa1vM7

https://photos.app.goo.gl/jxoGH1fp7GRimf2JA

A veš kaj ti tak rink naredi s pletenico?
Stari to zelen na rinkah se naredi tut na titanium rinkah sem zadnjič dol sprasku to je na keramiki, ki je povsod isto.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Palice za eging

Post by CBB »

Ne ne, ni to isto. Tukaj ni problem zeleni volkec, ampak rja, ki je povzročila, da se je barva napihnila in odluščila. In zato je obroček hrapav in oster in lepo počasi cefra tisto, kar gre čez. Pletenico uniči v 10-20 metih.
TrNek
Posts: 41
Joined: 27 Jun 2014, 20:59

Re: Palice za eging

Post by TrNek »

Pozdravljeni,
pred kratkim sem si omislil namenski komplet za lov lignjev. Po prebranem sem se odločil za cenovno ugodno palico iz Decathlon-a Ukyio 500 (55 €). Palica je dolžine 2.4 m, teže 130 g in izmetne moči 10-30 gr. Priporoča se za egije velikosti od 2.0 do 4.0. Palica je vizualno dovršena. Uparil sem jo z novim Shimano Nexave 2500HG FI (250 gr) (Nord 77, 38 €), ki se z barvo glave role odlično ujema z modrino niti, ki je bila uporabljena pri pričvrstiti rink in ojačanju spojev palice.
Komplet sem uspešno testirati prejšni vikend z egiji velikosti 3.0 na 4-ih lignjih in 2-h iglah z 10 gr jigom.
Všeč mi je to, da se da v Decathlonu ločeno (do)kupiti tudi rezervno zgornjo sekcijo te palice za 25 €, kar je pri večini drugih proizvajalcev misija ne mogoče.
Lp :fish:
piscator
Posts: 206
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Palice za eging

Post by piscator »

No to pa je res pohvalno, da se da kupit nadomestno špico.
Sam sem pri Tailwalku to brez uspeha poskušal. Imam pa zdaj rezervni spodnji del :)
Kar se mene tiče, bi vsi proizvajalci morali ponujati rezervne dele.

Veliko veselja z novo palico ti želim.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Palice za eging

Post by rj85 »

piscator wrote: 10 Feb 2023, 21:05 No to pa je res pohvalno, da se da kupit nadomestno špico.
Sam sem pri Tailwalku to brez uspeha poskušal. Imam pa zdaj rezervni spodnji del :)
Kar se mene tiče, bi vsi proizvajalci morali ponujati rezervne dele.

Veliko veselja z novo palico ti želim.
Kupi raje naslednjo palico pri matejs. On bi ti z lahkoto naredil nov del. Ali si pa daj raje nov zgornji del za tailwalkovo palico naredit. Sicer ne vem a je to mogoce, ampak ker on izdeluje custom bi ti on seveda to lazje povedal kot jaz.
Post Reply