Brancin na umetne vabe

Shore jigging in spinning z obale
matevz1234
Posts: 25
Joined: 12 Jul 2019, 14:33

Re: Brancin na umetne vabe

Post by matevz1234 »

Je slučajno kdo probal Savage gear needle tracer.
Sem jo ravno naročil da se probat saj mi izgleda izredno zanimiva.
galioribič
Posts: 26
Joined: 11 Jul 2016, 13:07

Re: Brancin na umetne vabe

Post by galioribič »

Ja jaz, meni se uredu obnese. Nanj sem ujel manjšo lico, brancina in kar nekaj ušat.
matevz1234
Posts: 25
Joined: 12 Jul 2019, 14:33

Re: Brancin na umetne vabe

Post by matevz1234 »

galioribič wrote: 30 Nov 2023, 22:24 Ja jaz, meni se uredu obnese. Nanj sem ujel manjšo lico, brancina in kar nekaj ušat.
Si trnke menjal na malo večje enojčke? V živo mi te trojčki zgledajo premajhni.
galioribič
Posts: 26
Joined: 11 Jul 2016, 13:07

Re: Brancin na umetne vabe

Post by galioribič »

Ne, sem kar iste pustil.
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Brancin na umetne vabe

Post by skoda23 »

Pozdravljeni.

Sem zacetnik v ribolovu brancina na spin tehniko.
Zanima me kakšne so kaj vaše izkušnje glede:
1. časa ribolova na brancina? Zanima me predvsem: dan ali noč? Ali se spreminja glede na letni čas?
2. Plima / oseka. Z oradolovom sem prišel do spoznanja, da se orade zelo rade hranijo pred vrhuncem plime, zjutraj. Kako je pri brancinu po vaših izkušnjah?

Moja izkušnja je, da sem največjega ujeu v hudi burji pri pol metrskih valovih in sicer na povrsinca v obliki igle.

Zanima me ali se brancin lahko ujame tudi v januarju in februarju ko je voda ful mrzla?
hoba123
Posts: 52
Joined: 01 May 2016, 14:39

Re: Brancin na umetne vabe

Post by hoba123 »

zdravo skoda23, moje izkusnje so:
1. dan ali noč odvisno od plime ali oseke, torej če so na terenu kje lovis prisotni brancini se bo prehranjeval cez dan kakor tudi ponoci. To se ne spreminja glede na letni čas ima pa vsaka pozicija svoja pravila.
2.Definitivno takrat ko tok jaca, takrat se brancin prehranjuje, vcasih zna bit to zelo malo okence v dnevu enkrat ali dvakrat po nekje 30-45minut. Nima veze ali gre severni ali juzni tok, brancin dela takrat ko tok jača, torej po spremembi toka.
Vsak predator (brancin,zubatec,scuka...) dela najbolse pred spremembo vremena. Dober cas lova brancina je ko piha burja ali jugo ker takrat je v vodi zmanjsana vidljivost in takrat lahko najboljse izkoristi svoj predatorski nagon.
Kot sem ze povedal je vse stvar letnega casa in pozicija, tako da ene pozicije dobro delajo v enem obdobju ob dolocenih vetrovih, zopet druge cisto drugace. Tako kot pa samo lovit lovit in lovit nam ne preostane drugega, ni pa lepsega filinga ko to nastudiras, prides pravi cas na pozicijo dobis eno ali vec lepih rib v pol ure in veš, da ce bi lovil 3ure pred tem pa 3 ure potem rezultat nebi bil nič drugačen :D
lp, hoba
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Brancin na umetne vabe

Post by skoda23 »

Živjo,

zadnjič sem prvič lovil brancina. V povsem kontra pogojih od teoretičnih sem uspel ujet 1,3 kg teškiga in to od 10 ribičev edini jaz sem ga ujel :yeah:

No prijel pa je na Fiiish black Minowa (bel)
longcast
Posts: 223
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Brancin na umetne vabe

Post by longcast »

Ja letos je brancinov kar veliko in lepo delajo. Sam sem jih ujel vsaj 20. Samo niso veliki, večina mojih je bila med 0.5kg do 1kg, noben pa čez kilo :( ... skoraj vsi na silikonca (fiiish ali keitech) nekaj malega pa na DUO ryuki ... mogoče zato, ker sem nanj največ lovil (od voblerjev). Samo mi je tok huda vaba, s super akcijo, da kar vztrajam :). Ne glede na to kaj delaš z njo dela, tudi ko jo samo pustiš da pada dela ...
piscator
Posts: 206
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Brancin na umetne vabe

Post by piscator »

skoda23 wrote: 09 Jan 2024, 11:24 ...sem uspel ujet 1,3 kg teškiga in to od 10 ribičev edini jaz sem ga ujel :yeah:
Bravo skoda23!
Brancina ni tako enostavno prevarati z umetno vabo. Sploh če se ti ne lovi ponoči.
Manjše že, tiste med 0,5 in 1 kilco. Ko so večji pa so kar previdni in prebrisani.
Tako da - to je lep uspeh.
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Brancin na umetne vabe

Post by skoda23 »

Hvala. Zagotovo je bila to začetniška sreča :bwahaha: ( in nepopisljiv feeling, sreča, ko sem ga potegnu na obalo). Potem sem ga slikal, odpel in spustil nazaj v morje.
Post Reply