FUKUSHIMA Squid Jigs

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by Jolly »

albacore wrote: prva dva egija bosta Daiwa Emeraldas nude, kajti razen da sta lepa nobene koristi od njiju .....
Ja sej ves da sm tudi jst pisal o tem da mi te "goli" egiji ne disijo prevec :mrgreen: , sicer sm ujel tudi ze na "gole" ampak ce ze kvecemu na manjso velikost (2.2 in 2.5), mislim da jo hitreje spustijo oz. jo le redko tudi potegnejo cisto k sebi (jih moti otip pomoje), posledicno manjsa varjanta bodenja in vse povezano okoli tega, na manjse pa predvidevam da zato ker je vecja sansa da je ze v startu/napadu prijel tudi za kronico in to so bili le lignji 700g+.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by albacore »

:argh: Edini prijem sem imel na 1 od njiju lani pa to :grrr: zeeeelo velik ligenj ( še imel Yasei palico ), ker nisem mogel navijati ob prvih pompadah lignja in se mi je snel ........
.......... LP
Image
User avatar
5er
Posts: 166
Joined: 15 Apr 2008, 21:14

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by 5er »

Jolly wrote:
albacore wrote: prva dva egija bosta Daiwa Emeraldas nude, kajti razen da sta lepa nobene koristi od njiju .....
Ja sej ves da sm tudi jst pisal o tem da mi te "goli" egiji ne disijo prevec :mrgreen: , sicer sm ujel tudi ze na "gole" ampak ce ze kvecemu na manjso velikost (2.2 in 2.5), mislim da jo hitreje spustijo oz. jo le redko tudi potegnejo cisto k sebi (jih moti otip pomoje), posledicno manjsa varjanta bodenja in vse povezano okoli tega, na manjse pa predvidevam da zato ker je vecja sansa da je ze v startu/napadu prijel tudi za kronico in to so bili le lignji 700g+.

Kaj pa praviš na tanke in zelo gladke oblekice yamashit nature color ?
Fishing charter v Kopru. Rezerviraj svoj datum ribolova na: seafishingslovenia.com
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by Jolly »

Zaenkrat brez problemov cisto, saj sam ves ogromno mojih kalamarov je ujetih prav na slednje (naeba) in cez dan v cisti vodi sm imel pa tudi dosti uspeha na barvo sardele, kolega pa veliko koristi barvo ciplja, prav tako uspesno. ;)
Enak otip oblekiic so imele tudi dolocene yozurke in enako nism imel slabih izkusenj z njimi.
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by Jolly »

Pa se zdrzijo dlje oz. se mi se ena (ne yozuri in yamashita) ni natrgala.
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by albacore »

V redu, če loviš čez dan ali v bistri vodi. Največ mi ujame sardina NUMG vel.3.0 in girica 2.5 KNH. Stvar je v tem , da so yamashita postale predrage in iščem alternativo. Ene so definitivno DTD zaradi materijala in ker so nekoliko bolj počasne ter ustrezajo za globino do 6-8m. Moram najti edino še nekoliko hitrejše za tok in večjo globino. Zato sem uporabljal Yamashita, ki jo počasi opuščam ......
.......... LP
Image
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by Jolly »

albacore wrote:V redu, če loviš čez dan ali v bistri vodi. Največ mi ujame sardina NUMG vel.3.0 in girica 2.5 KNH. Stvar je v tem , da so yamashita postale predrage in iščem alternativo. Ene so definitivno DTD zaradi materijala in ker so nekoliko bolj počasne ter ustrezajo za globino do 6-8m. Moram najti edino še nekoliko hitrejše za tok in večjo globino. Zato sem uporabljal Yamashita, ki jo počasi opuščam ......
Naroci z plata in je :yeah:
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by albacore »

Na koncu je vedno čez 10-11 Eur kar ti itak da trgovec s popustom ob večji količini. Treba najti dobro za končno ceno 4-6 eur v cenovnem rangu DTD ( 45 kn ). Tudi Sumizoku so včasih stale 5-6 eur, ko še niso bile znane, danes pa nekateri modeli že presegajo Yamashito. Sam sicer zelo malo zgubim pušč pa vendar mi ni najboljši občutek, ko jo zgubim .......
.......... LP
Image
Maxi
Posts: 263
Joined: 08 Apr 2010, 14:22

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by Maxi »

albacore wrote:Največ mi ujame sardina NUMG vel.3.0
V Platu imaš akcijo Yamashit, in je tudi ta barva notri....cena reci in piši 5,17 €/kom, s poštnino te pride komad cca. 6,2 € pod pogojem da vzameš cca. 3 kom ;)
Tako da brž klik, klik :yeah:
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: FUKUSHIMA Squid Jigs

Post by albacore »

:slin: Danes probal moje nove Fukushima. Zjutraj ujel 3 male lignje vse na Fukushima 3,5 naravne barve hitrotonečo ( zelo močan tok ). Vseh 10 sem probal in vse so lepo izdelane, lepo letijo in zigzagajo zelo dobro. Imajo manjši odpor kakor Yamashite z grobo obleko. Nekatere so glow ( svetleče ) druge ne vendar se lepo svetijo oči v temi .... :bwahaha: ne moje ..... Spodaj nekaj fotk z različno obliko uteži katere sem naročal....

:fish: Pri tej greš lahko vmes na pivo v kolikor jo zalučaš v globjo vodo od 1,5m. Še sreča da sem naročil 1 in bo za extremne plitvine. .... ZELO POČASI TONEČA

Image

Tone nekoliko bolj počasi kot Yamashita vel. 3.0 ampak tam nekje kot DTD vel. 3,0. Svinec spredaj gre enakomerno v glavo egija....... NORMALNO TONEČA

Image

Pri tem modelu ima svinec nekje 2mm ravnino pred glavo in nato naprej lep lok. Blago egija je bolj svilenkasto svetleče.
Tone nekje kakor Yamashita Sute R , dobra za tok....... HITRO TONEČA

Image

:yeah: Končno dobri egiji za dober denar. Cena s poštnino 3,5 eur po kosu ........
.......... LP
Image
Post Reply