nakup fishfinder-ja

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
ZUBONJA
Posts: 24
Joined: 25 Nov 2011, 10:57
Location: Ljubljana
Contact:

Re: nakup fishfinder-ja

Post by ZUBONJA »

Jaz prisegam na uveljavljene blagovne znamke, ki imajo veliko izkustev na tem področju posebej pa Lowrance.
Pri njih se ne dogajajo porodne težave, ker najprej naprave dobro testirajo, preden jih plasirajo na trg.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: nakup fishfinder-ja

Post by CBB »

Pri Sonarju je zelo pomembno še nekaj - večina sonarjev ne zazna lignjev (vsaj par let nazaj, ko sem se jaz zanimal o teh stvareh jih ni). Meni se zdi to precejšnja hiba:)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: nakup fishfinder-ja

Post by kr'en »

Večina sonarjev zaznava zračni mehur pri ribah, zato tudi lignjev ne zazna. Ligenj je praktično sama voda, kako boš to zaznal s čimerkoli. :)
Čeprav pravijo da se da naštimat napravo (verjetno je tudi odvisno kaj imaš) in naučit gledat, da potem veš kaj je kalamar.
Image
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: nakup fishfinder-ja

Post by CBB »

Sedaj ima že kar nekaj naprav dvojno sondo. Ti vidijo lignja...
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: nakup fishfinder-ja

Post by SuperB »

Pozdrav, za na kajak iščem nek sonar. Trenutno po par urnih raziskavah se nagibam k Humminbirdu Helix 5 DI (mogoče SI). Ima kdo z njim izkušnje? :|
-broken HART- episode 2.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: nakup fishfinder-ja

Post by kr'en »

SI za na morje realno niti ne rabiš. CHIRP in DI sta dovolj.
Image
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: nakup fishfinder-ja

Post by SuperB »

Lovil bi na Savi in na morju. Bi pa SI mogoče uporabil tudi v primeru iskanja ponesrečencev/vozil na Savi. Malo me odvrača cena SI-ja. Sploh v Sloveniji se mi zdi, da so bistveno dražji kot drugje.
-broken HART- episode 2.
robinjo
Posts: 176
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: nakup fishfinder-ja

Post by robinjo »

Če imaš moznost vzeti na "firmo", je motomarine v Trstu zanimiv.
User avatar
ponco
Posts: 40
Joined: 11 Jan 2019, 22:50

Re: nakup fishfinder-ja

Post by ponco »

SuperB wrote: 27 Feb 2020, 15:02 Pozdrav, za na kajak iščem nek sonar. Trenutno po par urnih raziskavah se nagibam k Humminbirdu Helix 5 DI (mogoče SI). Ima kdo z njim izkušnje? :|
Pozdravljeni,
Tudi mene youtube marketing navdusuje za Humminbird Helix G3N, čeprav sem z dosedajšnjim Garmin 42cv super zadovoljen. Le denarnica malo žuli in bo večje postalo boljše :oops:. Z malim Garminom se lignjev seveda ne vidi, ampak sam lignje po pravilu nalovim le tam, kjer je zadosti rib. Glede na nakup Humminbirda si v tujini torej nasel bistveno boljše ponudbe kot http://satelitska-navigacija.si/catalog ... humminbird? Sam gledam model 9 MEGA SI+ in je cena primerljiva. Pri modelu Solix zgornjega razreda pa popolnoma pretiravajo, saj je v knjigarnidotcom vsaj 30% cenejsi. Glede na moj način iskanja rib v globinah do 30 m pa špekuliram, da bo SideView (SI) modela Helix uporaben tudi na morju. Zakaj že ne?
lp
pončo
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: nakup fishfinder-ja

Post by SuperB »

Uf poštena cena :yeah: Knjigarnidotcom je pa kaj?
-broken HART- episode 2.
Post Reply