Rokavice & naprstniki.

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
Đony
Posts: 1023
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by Đony »

Jaz imam tele
https://www.decathlon.it/guanto-neopren ... 27196.html
in sem kar zadovoljen z njimi ,imam jih tja do nule , potem pa zimske tekaške =)
Važno je ,da so tesno po roki, drugače so mrzle. Če tesno objemajo roko, pa ni problema tudi če so malo mokre.
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by tinker »

Ne nič me ne zebe.
Prste imam skoz odkrite, ker nimam nobenega občutka palico držat in rolo vrtet z rokavicami.

P.S. Ko menjaš vabe, zmočiš rokavice na prstih. V mokrih rokavicah je še huje mraz. Zato je fino vabe menjat s golimi prsti.

jaz mam v bistvu točno take
Image
ker se mi tiste s prsti niso obnesle zaradi naštetih razlogov...
User avatar
BlazPorenta
Posts: 681
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by BlazPorenta »

Enake oz zelo podobne kot tinker, imam tudi sam. Iz decathlona, za 9 ojrou. Sprobane na temperaturah med 4-10 stopinj in v dezju, super rokavica. Kar je pa manj kot nula, pa ne znam reci.
User avatar
peter167
Posts: 550
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by peter167 »

Hvala fantje. Če prav razumem morajo biti rokavice iz neoprena tesne. Take brez prstov verjetno ne bodo v redu. Ne vem, kako naj lovim z njimi. Da bi pa prste kazal pri -2 mi pa tudi ni všeč. Bom šel še v Decathlon pogledat.
Aja, zadnjič sem videl nekoga, ki je lovil kar z volnenimi. Čez njih pa je navlekel kar gospodinjske rokavice. Ta rumene. :mrgreen: Ni ravno za na modno pisto, če pa ne zebe, sem pa takoj za. Ni pa najbolj priročno. To pa ne. :ojej:
V glavnem, če ima še kdo kako idejo, naj jo kar napiše. Me ima iti malo na strelke. Ampak ne brez rokavic.
Easyfisher
Posts: 190
Joined: 06 Feb 2017, 13:13

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by Easyfisher »

Kolesarske rokavice so dobre. Uni vejo kaj rabjo da ne zebe :)
mitja68
Posts: 289
Joined: 11 Jul 2013, 09:04
Location: Radovljica

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by mitja68 »

Hehe...rokavice ja. Probal sem že vse sorte...pa še vedno nisem našel idealne rešitve. Rabim jih zdaj v zimskem času, ko lovim sulca in je temperatura včasih kar krepko pod 0. Pa tja do 0 še nekako gre, ko pa je nekje -3 in manj in po možnosti še malo vetra, pa brez rokavic res ne gre več, kaj šele pri -10.
Peter, probal sem tudi neoprenske s snemljivimi prsti, podobne takim, kot so v tvojem linku, pa nisem zdržal v njih niti do konca ribolova. Kot je že tinker napisal, s pokritimi prsti nisem imel nobenega občutka, ne za palico, ne za rolo, povrhu vsega pa me je še zeblo.
Potem sem probal tole:
https://www.trofeja.si/artikel/rokavice ... ermo-glove
Drugače mislim, da kar se toplote tiče bi kar šlo, spet pa sem bil čisto brez občutka...pa še nekaj je...niti približno mi ni jasno, zakaj bi imele ribiške rokavice tako prešit kazalec :wtf: če nisi res pozoren, se laks pri vsakem metu zatakne za šiv. Rokavice sem s sabo vzel enkrat, na rokah sem jih imel enih 10 minut...imam velikost M, če bi jih probal, ti jih prinesem na druženje 16.3. Če ti bodo ok, ti jih podarim.
Potem sem probal volnene iz merino volne...vse ok, samo na živce mi je šlo, ker ne moreš prijeti vabe, brez da se trnek zatakne za volno in so bile itak takoj scufane...zeblo me pa ni...razen kadar je bil veter, ker volno prepiha.
Boljše je bilo, ko sem si probal nataknit dvoje tanke volnene rokavice...ker so bile tanjše in tesno na roki, sem imel boljši občutek, in ker je tudi volna tanjša in gosto pletene, je bilo tudi lažje prijeti vabo, očistiti trnke...ampak še vedno ni šlo brez zatikanja, tako da so se tudi scufale.
Potem sem imel ene iz nekega flisa, mayamaya...tudi kar ok, ker so bile tanke in kar tople...pa sem jih nekje izgubil.
Problem vseh teh rokavic pa je veter in oprijem palice, ker drsi in se vrti v roki.
Pa sem letos spet nekaj naumil in kupil tole:
https://www.kibuba.com/oblacila/pokriva ... or#attr-11
Super zadeva...tanke rokavice, posledično dober občutek pri lovu in tudi dober oprijem zaradi dodatkov na dlaneh in prstih. Kazalec je sicer prešit z namenom, da lahko uporabljaš telefon na dotik, ampak je prešit dovolj nizko, tako da lahko brez težav mečeš brez zatikanja laksa ali pletenice. So tudi Windproof...niso pa ravno tako tople, kot bi si želel. Hja...idealnih še vedno nisem našel :unsure: vedno me nekaj moti :rofl: Pa slaba stran je tudi to, da so dražje.
V bistvu bi rabil znotraj volnene, zunaj pa oblečene v nek Windstopper material...take kot so te zadnje, samo da bi bila notri tanka volna :D
Če najdeš kaj takega, mi sporoči...in tista ideja o volnenih rokavicah, čez njih pa gospodinjske sploh ni tako slaba :bwahaha:
The worst day of fishing is better than the best day of working!
User avatar
peter167
Posts: 550
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by peter167 »

mitja68 ja, rokavice so precej pomemben del opreme. Vsaj pozimi. Si me spomnil, da bom še sulčarje povprašal o tem kosu oblačila.
Trenutno razmišljam o takih rokavicah, kot jih ima tinker. S tem, da bi jih modificiral. V predel za pokrit prste bi našil žepek v katerega bi lahko vtaknil grelno blazinico. Spodaj bi še vedno lahko dal tudi kake podrokavice. Zdaj moram samo najti trgovino, kjer take rokavice prodajajo.
Tiste rokavice pa prosim prinesi na srečanje.
Jakob
Posts: 26
Joined: 13 Apr 2014, 17:38

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by Jakob »

Malo poglejte rokavice Mechanix.

Link za zimske... imajo pa vse, super so (imam za jigging)

https://www.landing-zone.net/mechanix-tsel-zimske

Lep pozdrav,

Jakob
User avatar
peter167
Posts: 550
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by peter167 »

Tudi te si bom seveda ogledal. Hvala še enkrat. :)
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by CBB »

Veeeeliko je dobrih rokavic. Vse pa imajo eno veliko mano - ne dajejo dobrega občutka pri metu. Ne čutiš vrvice tako kot je treba in občutek je slab. Sam uporabljam ene zelo tanke tekaške iz intersporta.
Post Reply