Rokavice & naprstniki.

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
sine5
Posts: 108
Joined: 16 Jun 2010, 00:11

Rokavice & naprstniki.

Post by sine5 »

Uporabljate kaj rokavice pri spinanju,SJ? Ali pa vsaj naprstnike.

Se mi zdi ,da je pri metanju s težjo vabo smoterna uporaba naprstnika,pri krapolovu se kar uporabljajo...trenutek nepazljivosti in je lahko lepa ureznina.
Pri morskem ribolovu pa na youtubu opažam rokavice(VJ pa itak jih majo skoraj vsi).

So te rokavice res nujno zlo ali gre bolj za bling-bling.Mogoče kdo ve za kakšno poceni aternativo? Da piše Shimano gor in so 30€ dražje..... a.a ne grem se tega :P

Lp
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by tinker »

Če pa piše Xzoga so pa 60 eu....

Ja, jaz imam za SJ na desni roki rokavico. Tako kolesarsko. Pri običnem spinu je ne rabim...., pri SJ pa z desno roko skoz poteguješ sistem in imam s rokavico boljši grip na palici. Tako mi paše.

Glede metanja. Zaradi SJ sem po 5-6 letih ribolova zamenjal tehniko izmeta. Prej sem kazalcem pritisnil špago/najlon ob peno blanka, pa sem tako lani po parih dneh SJ dobil ornk žulj...zdaj delam drugače, špago s kazalcem pritisnem ob steblo role in tako mečem ko šus!
User avatar
sine5
Posts: 108
Joined: 16 Jun 2010, 00:11

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by sine5 »

Zdej si me pa dobu....se ne morem spomnit kako tehniko izmeta mam ucrazy? :P

Rokavica mora bit neoprenska in čim bolj tanka,s zaščito kazalca ne.....kaj pa tole :unsure:
http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/ ... aspx/i6336

Samo skrbi me,da niso predebele.
Grega83
Posts: 15
Joined: 15 Sep 2011, 18:44

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by Grega83 »

Sam imam takšno in je zelo kvalitetna - http://e-jure.com/e_shop/drobni_pribor_ ... ing_glove/
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by kr'en »

Naprstnik uporabljam samo kadar lovim na grund in z 60+g svinci. Aja pa pozimi uporabljam po novem ene tanke volnene rokavice s katerimi se da še lepo metat. Drugače pa nič, ker nikoli ne stisnem laks ob blank/držalo ampak ga s prstom držim " v zraku". Na ta način lahko bolj natančno spustim laks česar posledica je tudi bolj natančno metanje. Na morju to ni takšne važnosti ko je člvoeku skoraj vseeno kam pade vaba, na sladkih vodah pa je stvar veliko bolj pomembna. :)
Image
User avatar
Psycho
Posts: 1244
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by Psycho »

Pomoje zna biti naprstnik kar uporaben pri metanju večjih gramaž, ker zna laks presneto urezati ko so prisotne večje sile. Nekako podobno kot tetiva pri loku, samo da tam prej dobiš žulj, kot pa da se porežeš.
Če si pa hoče kdo utrditi blazinice na prstih, pa priporočam igranje bas kitare, po kakem mesecu ali dveh ratajo blazinice trde "kot kamen". :yeah:
Usus magister est optimus.
User avatar
sine5
Posts: 108
Joined: 16 Jun 2010, 00:11

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by sine5 »

Sem se sprva spogledoval s kakšnim naprstnikom,mpak mislim,da bi me bolj motil kot rokavice.

Danes pri kolegu v delavnici odklil super alternativo fišing rokavic za xy €.
So tanke za popizdit,mehko ovčje usnje,lepo se prilegajo roki in še cena-napol zastonj...si jih nabavim takoj ko me pot zanese v merkur oziroma kakšno kmetijsko zadrugo.Gre za #golf" model rokavic....
http://www.merkur.si/delavnica/zascitna ... -st-9.html
User avatar
peter167
Posts: 550
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by peter167 »

Ima mogoče kdo kak predlog kakšne rokavice naj kupim?
Potreboval bi jih za zimski spin. Ko je okoli nule, po možnosti z malce burje, me pač zebe. Ker nimam primernih rokavic, uporabljam kar "šoferske" iz usnja. :bwahaha:
Malo gledam tele: https://www.monster-bite.com/izdelki/47 ... =&parent3=
Bo to dovolj "toplo"? Ali neopren prepiha?
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by tinker »

Take mam jaz za zimo ja. S snemljivimi prsti.

Kaka stara tema, joj, joj, jigging začetki - feb 2013 :bwahaha:
Kak zelenec sem bil takrat ucrazy?
User avatar
peter167
Posts: 550
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Rokavice & naprstniki.

Post by peter167 »

tinker wrote: 29 Jan 2019, 13:34 Take mam jaz za zimo ja. S snemljivimi prsti.

Kaka stara tema, joj, joj, jigging začetki - feb 2013 :bwahaha:
Kak zelenec sem bil takrat ucrazy?
Pa te kaj zebe v njih? Jaz bi prste razkrival samo ob vezanju. Za sam ribolov pa ne rabim odkrivat prstov in jih izpostavljat mrazu. Mogoče bi uporabil še smučarske podrokavice...
Veš, zelenci smo pa v glavnem čez celo življenje. Vedno, ko gledam par let nazaj mi je malček nerodno. :rofl: Tko je. Še nihče ni prišel pameten na ta svet.
Post Reply