Popravilo opreme

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Bellerophon
Posts: 110
Joined: 11 May 2012, 13:00

Re: Popravilo opreme

Post by Bellerophon »

Ni panike, se zelo hitro zvrusi na tračnem brusilcu. Brez pogrevanja.
Blank vpneš v custom narejen vrtljiv nosilec (sem ga naredil za potrebe povijanja in limanja) in lepo natančno pobrusiš. :yeah:
Bellerophon
Posts: 110
Joined: 11 May 2012, 13:00

Re: Popravilo opreme

Post by Bellerophon »

blisk wrote:Bellerophon nabavi si epoksi smolo in ne epoksi lepilo, 12 ali 24 urno.
Kakšen namig, kje v Lj se da dobit takšen epoksi? Merkur recimo vem da ga nima. Bauhaus pa nisem šel gledat...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Popravilo opreme

Post by kr'en »

Uhu dvokomponenten epoxi deluje ok, tegale mislim da imam jaz http://www.hobbyart.si/index.php?page=s ... t&Itemid=2

Morali bi ga imeti v Merkurjih, Bauhausih, Obijih,...
Image
Bellerophon
Posts: 110
Joined: 11 May 2012, 13:00

Re: Popravilo opreme

Post by Bellerophon »

Mam "tazelenga" UHU. In dela ko bomba. Samo s fenom si moraš pomagat, ker je malo pregost pri sobni temperaturi. Če ga lepo zapečeš na cca. 100° veže z okoli 2500N/cm2.
Skratka, ta je čisto fajn, samo ker fantje pravijo da velja probat še z epoksi smolo, bi probal tudi s to. Malo za hec, mal pa zares.

Se mi pa zdi kar fajn tole pacanje. In sem malo razmišljal o samogradnji. Bolj za lastno dušo privezat, pa da narediš palico kot tebi paše (tudi oblikovno). Zato bi rad sprobal malo stvari preden probam zadevo na večji skali. ucrazy?
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Popravilo opreme

Post by albacore »

Bellerophon wrote:Ni panike, se zelo hitro zvrusi na tračnem brusilcu. Brez pogrevanja.
Blank vpneš v custom narejen vrtljiv nosilec (sem ga naredil za potrebe povijanja in limanja) in lepo natančno pobrusiš. :yeah:
Epoxy smola, če je pravilno obdelana v pravem razmerju in pravi temperaturi se brusi zeeeelo težko. Ponavadi se epoxy pogreje ali pa ne odvisno od temperature prostora tja do 30 stopinj da je bolj tekoč ter po končanem postopku je temp. od od 25 stopinj več kot dovolj za strjevanje .............
.......... LP
Image
Bellerophon
Posts: 110
Joined: 11 May 2012, 13:00

Re: Popravilo opreme

Post by Bellerophon »

albacore wrote:Epoxy smola, če je pravilno obdelana v pravem razmerju in pravi temperaturi se brusi zeeeelo težko. Ponavadi se epoxy pogreje ali pa ne odvisno od temperature prostora tja do 30 stopinj da je bolj tekoč ter po končanem postopku je temp. od od 25 stopinj več kot dovolj za strjevanje .............
No, tule sem govoril o epoksi lepilu. Ne smoli. In verjemi, da je bil tale čisto pravilno obdelan. Pravilno razmerje, zapečen, s čimer doseže precej večjo trdnost, kot če ga sušiš na sobni temperaturi, tudi drži kot pribit. Brušenje na tračnem brusilcu je pa živa milina napram ročnemu žlajfanju. Malo večja granulacija in primerno manj pritiska, pa ga kar hitro pobira z blanka, na koncu pa še sfiniširaš z enim bolj finim šmirglom. Mislim pa, da se smola ne bi smela kaj dosti drugače obnašati pri brušenju? Razen če govoriva o kakšnih čolnih, kjer pridejo v enačbo še steklena vlakna. Tisto sem pa enkrat probal brusit pa je bilo živo sranje.

Je pa še ena stvar pri epoksiju in segrevanju le tega. Na uč ocenjeno naj bi se za vsakih 10°C višjo temperaturo prepolovil čas za delo z epoksijem. Kar je treba zelo pazit. Sem iz dvanajst urnega hitro naredil manj kot polurnega ker sem pustil fen prižgan in šel za par minut stran. :ojej:
amberSJ
Posts: 320
Joined: 18 May 2012, 11:03

Re: Popravilo opreme

Post by amberSJ »

kakšen pa je nanos teh epoksi smol ali lepil ? zanima me kolk bi prišlo v poštev za nanos na različne trde vabe (voblerje, jige....) zgolj zarati preventive. ali to naredi tanek film čez material ali malo debelejši ? je ta material popolnoma prozoren ?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Popravilo opreme

Post by kr'en »

Epoxiji ponavadi s časom porumenijo, ne pa vsi, nekateri os narejeni tako da ne. Ja, k ose stridi je prozoren. Dosti masjtrov k isami dleajo voblerje jih najprej pofarba nato pa namoči v lak ali premaže z epoxijem da jih zaščitijo.

Kako debel nanos bo je odvisno na koliko nadebelo ga boš nanesel :)
Image
Bellerophon
Posts: 110
Joined: 11 May 2012, 13:00

Re: Popravilo opreme

Post by Bellerophon »

Za tele voblerje bi se verjetno bolj splačalo uporabit kakšen boljši avtolak?

Se spomnim, da sem nekje bral o tem... Par nanosov 2-3 enega avtolaka pa je problem rešen. Lepši, tanjši nanos in manj pacarije.
amberSJ
Posts: 320
Joined: 18 May 2012, 11:03

Re: Popravilo opreme

Post by amberSJ »

avtolak, super ideja ! a se da to dobit v spreju, da ne bom hodil h kakemu avtokleparju lakirat jige......... ?
Post Reply