Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Shore Jigging

Post by kr'en »

Matej1 wrote: 30 Apr 2022, 21:26
...in sem mislil, da mi s to nosilnostjo pletenice in FC nobena riba nič ne more oz. da lahko izvlečem skoraj karkoli. Kakšne ideje, kaj bi to bilo? :unsure:
Hehe, zmeraj se lahko najde riba, ki ti pokvari dan, tudi če loviš na PE5 in 150g palico. V globinah se skrivajo beštije, ki jih še s tuna opremo s čolna ne ustaviš kar tako, kaj šele z obale. :)
Image
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Shore Jigging

Post by peškador »

Tudi na Kamenjak je bilo v sredo cel kup tun in to tistih okoli 15, 20 kg so ravbale tik ob obali.
L.P. Sebastian
Matej1
Posts: 39
Joined: 28 Aug 2013, 18:08
Location: Novo mesto

Re: Shore Jigging

Post by Matej1 »

Lovil sem s spin palico 10-40 g in sem razmišljal, da bi lahko bila mogoče večja lica, palamida ali zobatec, na tuno nisem pomislil. Žal mi je edino, ker sem malo privil zavoro, kar je bilo že preveč. Včeraj sem na istem mestu ob isti uri šel lovit s SJ palico 120g, rolo Shimano 8000 in PE3 pletenico, samo zverine ni bilo več, ali pa jo moji jigi in pencili niso zanimali.
User avatar
Vid Fortunat
Posts: 5
Joined: 11 Apr 2021, 14:52

Re: Shore Jigging

Post by Vid Fortunat »

V Istri so letos jate 10-15kg lucov, poglej si efishent. Se pa zdaj med prvomajskimi tudi na Lunu ni manjkalo tun.
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by vizi »

Gledam trenutne T morja na Jadranu. 26-27-28C, zelo toplo za ta čas!

Letos kaže na dolgo in vroče poletje, riba pa skuhana in nezainteresirana za akcijo...vsekakor se bomo borili, vsak na svojih pozicijah in upali na kanček sreče.

Sam bom v teh pogojih največ poskušal na rtih s konkretno globino 40+ in ni vrag, da se kaj prime. Kakšna konkretna ohladitev bi tudi spremenila igro...

Odštevam do sobote...

Srečno vsem shore jiggerjem, gremo! :slin:
User avatar
izi3
Posts: 323
Joined: 21 Jul 2013, 09:44
Location: Tržič

Re: Shore Jigging

Post by izi3 »

vizi wrote: 28 Jun 2022, 20:55 Gledam trenutne T morja na Jadranu. 26-27-28C, zelo toplo za ta čas!

Letos kaže na dolgo in vroče poletje, riba pa skuhana in nezainteresirana za akcijo...vsekakor se bomo borili, vsak na svojih pozicijah in upali na kanček sreče.

Sam bom v teh pogojih največ poskušal na rtih s konkretno globino 40+ in ni vrag, da se kaj prime. Kakšna konkretna ohladitev bi tudi spremenila igro...

Odštevam do sobote...

Srečno vsem shore jiggerjem, gremo! :slin:
Srečno tudi tebi 😎 ohladitev pri meni spremeni igro ko po 4 urah lazenja in drgnjenja jigov pridem v apartma in popijem hladno pivo ali radler in premišljujem kaj delam prav 😆 voda je pa mrtva in topla kot že dolga leta ne...
User avatar
BlazPorenta
Posts: 681
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Shore Jigging

Post by BlazPorenta »

Bizarne temperature. Bo pocasi cas, da tropske ribe pridejo v Jadran, da se bo se poleti dalo kaj lovit.
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by vizi »

Sam sem letos v V Istri najbolje lovil v maju (lahek komplet 7-35g, jigi 20-30g). Večinoma drobno ribo od šnjurov, ušat in plavic, do nekaj prijemov strelk in ene ujete. Junij je bil slab, zdaj, v začetku julija, pa napadem na izpostavljenih rtih z vsem, kar imam, in upam, da se mi nasmehne sreča.
Berg
Posts: 12
Joined: 15 May 2020, 12:22

Re: Shore Jigging

Post by Berg »

Zdravo jiggerji!
Vsem ki se že pripravljate na novo shore jigging sezono sporočam, da prodajam cel kup shore jigging in spinning vab, saj je večina vab za moj novi shore jigging komplet prelahkih.
Več sem napisal v rubriki Mali oglasi.

Lp
karmin
Posts: 6
Joined: 07 Aug 2018, 11:48

Re: Shore Jigging

Post by karmin »

Pozdravljeni,
sestavljam si heavy komplet za zobatca/gofa. Palica mislim da bo savage gear sgs6 60-150, pri roli pa rabim pomoč.
Zaenkrat imam izbrano saragoso sw-a v sizu 8000 ali 10000. prva je HG(high gear) druga PG(power gear), teža je skoraj ista.
Kaj bi bilo bolje vzet za na to palico in glede na ciljno ribo?
Imate kakšne druge ideje za komplet do 500eur?

Lp, Karmin
Post Reply