Shore Jigi

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigi

Post by vizi »

tinker wrote: 15 Nov 2021, 13:37 Da, samo preveč pa tudi ne not v tehnično teorijo past. To so okvirne smernice in pomagajo pri določenih specifikah (globina, tip lovine, tokovi..).
Naj pa ti to ne vzame veselja do igranja z jigi vobče. Riba je riba. Zubo je zubo, če je voljan bo usekal tudi po tonečem vžigalniku, če ni voljan pa tudi polkilske žive lignje ne bo šmirglal.
Je pa dejstvo to, da je zimski zubo globoko, ni napadalen, ni tolk agresiven, hrani pa se vseeno. Ker tudi njegov plen ni glih reaktivnih hitrosti so zato fine vabe kaki slow jigi, veliki silikoni, kaki Xipi-ji, inčiku....speed jig ni glih ok za zimo, ker je prehiter.
Ok, vzeto na znanje. Prefinjeno in počas. :D

Dve leti nazaj sem začel z 20g jigi, raznih oblik in barv. Najbolj so mi sicer všeč natur dekorji. Potem sem šel kmalu na 40g, pa do 60g, dodal v nabor vab še kak inčiku jig. Nabavil še nekaj poperjev in pencilov, par silikonov. Na ribolovih sem še vedno večinoma vztrajal z jigi. JIG-MAN, pač. ucrazy?

Ko ni bilo nič, sem skoraj vedno poskusil še s plastiko in silikonom, a brez uspeha (z obale, panule ne štejem) - in to v treh sezonah ribolova, ko imam v povprečju 40 ribolovnih dni/leto. Par pogriženih repkov na malih Fiiish silikončkih in en mali cipelj na 5g vobler dtd gavun.

Letos poleti se je zgodil nek klik v glavi. Kot prvo - končno sem se po 2 letih spoprijateljil s srednjim kompletom, ki je hkrati moj prvi specialni za shore jigging. Preizkušal sem različne načine vodenja jigov, začel bolj resno vključevati druge vrste umetnih vab in še bolj uživati v ribolovu.

Sestavil sem še heavy komplet. Ta je najtrši oreh. Je najbolj fizičen in najtežje je uživat v njem, a mi počasi uspeva tudi tu. Težki jigi, vmes kak inčiku, velik upor na palici in roli. Vključil sem še toneči pencil in nekaj večjih silikonov, ki so super za vodit pri dnu. Manj fizike, več tehnike.

Tu nekje sem zdaj in grem naprej. Uživat v igri in uspeh bo prišel. :fish:
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigi

Post by tinker »

Vsak, ki se danes ukvarja z to zvrstjo ribolova ima sicer svojo pot, večinoma pa je zelo slična tej, ki si jo ti opisal.
Vsi smo začeli s 20/30g jigom in palico ščukarico :)
Danes je vab na voljo neskončno in to že pred domačim pragom, 10 let nazaj je bila to utopija in zato je bil vsak odtrgan jig razlog za hudo žalost. Vsaj pri meni. Kakorkoli LSJ je nek allaround nobrainer, ki špila povsod, heavy SJ pa zahteva temeljit in naštudiran pristop (študij terenov, pristopov, navad rib, tehnično obvladovanje opreme itd.). Tako pač je.
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigi

Post by vizi »

tinker wrote: 16 Nov 2021, 09:22 Vsak, ki se danes ukvarja z to zvrstjo ribolova ima sicer svojo pot, večinoma pa je zelo slična tej, ki si jo ti opisal.
Vsi smo začeli s 20/30g jigom in palico ščukarico :)
Danes je vab na voljo neskončno in to že pred domačim pragom, 10 let nazaj je bila to utopija in zato je bil vsak odtrgan jig razlog za hudo žalost. Vsaj pri meni. Kakorkoli LSJ je nek allaround nobrainer, ki špila povsod, heavy SJ pa zahteva temeljit in naštudiran pristop (študij terenov, pristopov, navad rib, tehnično obvladovanje opreme itd.). Tako pač je.
Vsake tolk pomislim, kako bi bilo fajn v globine poslat potapljača, da pregleda teren in poroča. Ima pa ta skrivnostnost črnine svoje čare in jo je pravi užitek razkrivati počasi. Zares nam na skalah prav nič ne manjka.
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigi

Post by vizi »

Kje kupujete SG umetne vabe? Zanimajo me predvsem novejši Sardine Slider, Jig minnow, Cast Hacker (toneči pencil),...ipd.

Trofeja, kjer nabavljam Needlejige, teh novih nima...Vidim, da Hrvatje že od jeseni lovijo s Sardine Sliderjem...
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: Shore Jigi

Post by skols79 »

Svijet varalica, Maguro...
4evernikon
Posts: 175
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Shore Jigi

Post by 4evernikon »

Maguro.Če jih ujameš na akciji imajo tudi daleč najboljše cene.vsaj kar sem jaz sledil.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Shore Jigi

Post by CBB »

vizi wrote: 12 Jan 2022, 19:37 Kje kupujete SG umetne vabe? Zanimajo me predvsem novejši Sardine Slider, Jig minnow, Cast Hacker (toneči pencil),...ipd.

Trofeja, kjer nabavljam Needlejige, teh novih nima...Vidim, da Hrvatje že od jeseni lovijo s Sardine Sliderjem...
Fishing mart - Poljska.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 681
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Shore Jigi

Post by BlazPorenta »

Sam sem kupoval pri vseh zgoraj nastetih (Maguro, Svijet Varalica, Fishing Mart). Cene produktov se malenkost razlikujejo, najvecjo razliko ti bo na koncu naredila postnina, tako da bodi pozoren predvsem na to. Medtem ko jo Maguro vedno racuna, se spomnim, da sem pri Svijet Varalica ze dobil zastonj postnino, ce je bil nakup nad doloceno vrednost.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Shore Jigi

Post by rj85 »

Meni je koptex najcenejši glede sg.
Post Reply