Nočni ribolov

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
brato1997
Posts: 22
Joined: 10 May 2015, 23:16

Re: Nočni ribolov

Post by brato1997 »

Pozdravljeni!

To temo obujam, ker me muči že kar nekaj časa in bi rad stvari dokončno razčistil. Jasno mi je, da je spin tehnika ponoči zelo učinkovita v lukah in obalah, kjer imajo vsaj neko oddaljeno javno razsvetljavo. Zanima pa me, če kdo ponoči spina ob neobljudenih obalah in rtih, kjer umetne svetlobe ni. Kako v tem primeru manevrirate, saj sem prebral, da je predvsem ciljana riba brancin na svetlobo zelo občutljiva. Pobegnil naj bi že ob svetlobi cigaretnega ogorka :hrmf:

Hvala za vse konstruktivne odgovore.
User avatar
Filip
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2019, 14:36

Re: Nočni ribolov

Post by Filip »

Veliko izkušenj sicer nimam, sem pa prejšnji vikend celo noč tacal po tistih skalah med promenado in žusterno v Kopru v upanju na brancina. Bilo je sicer nekaj akcije z ribami, sem pa skoraj zlomil nogo, ko se mi je ena od skal obrnila. Gleženj me še danes malo boli, tako da previdno! Take terene je vsekakor potrebno predhodno spoznati najprej podnevi.
skoda23
Posts: 129
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Nočni ribolov

Post by skoda23 »

brato1997 wrote: 12 Dec 2021, 12:59 Pozdravljeni!

To temo obujam, ker me muči že kar nekaj časa in bi rad stvari dokončno razčistil. Jasno mi je, da je spin tehnika ponoči zelo učinkovita v lukah in obalah, kjer imajo vsaj neko oddaljeno javno razsvetljavo. Zanima pa me, če kdo ponoči spina ob neobljudenih obalah in rtih, kjer umetne svetlobe ni. Kako v tem primeru manevrirate, saj sem prebral, da je predvsem ciljana riba brancin na svetlobo zelo občutljiva. Pobegnil naj bi že ob svetlobi cigaretnega ogorka :hrmf:

Hvala za vse konstruktivne odgovore.
Jaz sem letos začel jig in spin. Na spin brankota sem šel zaenkrat 2x. Manevriranje palice, vabe, hoja se ko začneš zdi nemogoča ampak sem pogruntal ene par zadev, katere ti bodo mogoče prav prišle:
- Predno pade noč naredi obhod terena (ogled obale) in ogled morja (ene parkrat vržeš lahko vabo s čim manj trnki recimo silikon 10g, da potipaš dno). S tem dobiš občutek za globino in tip dna.
- Ko vabo vlečem ven iz vode zadnjih nekaj metrov dvignem palico visoko, da začne vaba pljuskat po vodi. Tako jo slišim in si je ne vržem v glavo ali pa preveč navijem
- Na brankolovu ne svetit s telefonom, baterijo na poziciji, počasi hodi, se ne pogovarjaj naglas (priporočila domačinov, ki jih upoštevam)
Post Reply