Lov orade

Tehnike in oprema
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Lov orade

Post by rj85 »

brancin :bwahaha:
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Lov orade

Post by branevrankar »

Pozdravljeni

S sinom se ze kaksen teden baviva z ribolovom orade na grunt. Sistem s drsnim svincem. Ze cel teden brez realiziranega ulova. Vaba trakovi lignja .
Ne morem reci, da akcije ni, ker je, vrhovi palice pridno potrzavajo, zgodi ce odvijanje role, in br... s sinom pocakava, da bi se odvijanje role spet ponovilo, da bi zategnila. Pa nič od nič. Tudi ce vabo pustiva se en cas pri miru, se zgodi, da potegneva nepozrto ven... :damn:

Mogoce kdo ve, kje ga lomiva?
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Lov orade

Post by rj85 »

Tudi sam sem to delal vcasih. Cakal na drug poteg, ki ga v 70 % ni bilo. Ponavadi grizlja na mestu in potegne (vsaj pri meni). To o drugem potegu so bolj vaske price, ker velikokrat se orada igra na mestu in ce bos cakal na drug poteg bo riba caw caw. Seveda ima vsak svoje izkušnje. Tudi manjše ribice ti bodo vlekle, cukale, premikale vabo, baitrunner odvijale itd. Jaz cakam na igranje ribe z vabo, nato pa gledam se poteg in takrat kontro. Brez drugega potega itd. Predlagam ti drugo vabo, nekaj kar drobiz pusti na miru : bibi, rak, skoljke, voleke.
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: Lov orade

Post by branevrankar »

Najraje lovim na lignja, ker je najbolj enostavno. Zjutraj jih vzamem ven iz zmrzovalnika in se do obale ze lepo odtajajo.
Bom poskusil tako kot si rekel. Ko zvizne br, bom zategnil. Pa da vidimo.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Lov orade

Post by rj85 »

Poskusavaj. Moras vedt, da veliko rib je lignja, ne samo orade. Zato bodo tudi potegi razlicni. Ce imas vec palic, poskusaj uporabit različne velikosti trnkov in različne gramaze svincov. Lahko je riba bolj ob obali in daljši meti (tezji svinci) ne bodo potrebni. Lep ribolov :)
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Lov orade

Post by skoda23 »

Živjo,

zanima me ali kdo uporablja takele indikatorje prijema za ribolov orade in vaše izkušnje?
Image
https://ibb.co/803T2pc

S temi indikatorji me je seznanil domačin letos na Murterju, ki je imel orade naštudirane v nulo. Gre za to da krogec po tem, ko vabo vrženo v vodo, obesimo na vrvico in potegnemo cca 1m vrvice z role, da krogec lepo binglja iz vrvice. Meni zadeva zelo dobro deluje, ko ni vetra in če morje ni preveč razburkano. (takrat se zanašam na biterunner)

Letos sem s tem pristopom ujel lepe orade in pri tem ugotovil, da se z indikatorjem zelo lepo vidi razliko med prijemom orade in ostalimi ribami. V primeru drobiža krogec skače na vse možne načine, v primeru pauka se zatrese in potegne na-polno. Orada pa ima izredno previden poteg, tudi če je večja. Indikator se v primeru prijema orade začne počasi premikati, kot da bi rahlo potegnil vrvico na koncu palice za cca 20-30cm. Velikokrat potem malo popusti (krogec se spusti dol) in čez nekaj sekund ponovno počasi, previdno a konstantno potegne.

V primeru ko se zanašamo na vrh palice ali biterunner teh detajlov ne opazimo oziroma zelo težko. Lovi kdo s tem načinom in kakšna dobra izkušnja dobrodošla?
jernej
Posts: 169
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

Re: Lov orade

Post by jernej »

Jaz tudi lovim na tak način ,ponoči se pa da zapestnico iz Tedija.(in isto narediš krog)pa še lažja je.
Bojim se pa, da je še ta krogec preveč ,da riba začuti odpor, ker namreč večje od kile še nisem dobil nikoli.
Bomo še probali ,takoj ko nam odprejo mejo.
octopus
Posts: 123
Joined: 06 Mar 2010, 22:15

Re: Lov orade

Post by octopus »

@skoda23
ma..in kako zgleda krogec,ko.potegne pirka ? 8-)
Mislim da ni pravila.Tud miljon ur na skali pa ni fix kako in kaj.
Jaz lovim iz roke..pri tem načinu se čuti vse..so dnevi ,ko orada prčka vabo 5min ali vec(nima veze od velikosti ribe)...mislis ,da je poleg najmanjsi drobiz kar je mogoce..dostikrat obupas pa preverjas vabo in zapravis ribo...potem sledi poteg na polno.Dnevi,ko vzame takoj na polno naprimer kot vecji šarg ali manjsi zobatec (vecji ne vem hehe).nic 2ali 3 potegov po meter,kar naj bi bilo značilno...
Pa potegi ,ki jih imamo za klasicne. ..ma ni da ni
Konstantni poteg ima tudi kaval pa raže v končni fazi tudi murena in ugor....
omi983
Posts: 26
Joined: 04 Oct 2012, 10:33

Re: Lov orade

Post by omi983 »

Pozdravljeni,

zanimajo me vaše izkušnje z prepletanjem laksa pri lovu na grund. Na drsno navezo kar gre, ko pa imam navezo narejeno: glavni laks 0.3 in na koncu triglavo vrtljivko iz katere nadaljujem navzdol z glavnim laksom in na koncu svinec 60-80g ter iz vrtljivke v stran tanjši FC laks 0,21 se mi le ta pri metu ovije okoli glavnega laksa med vrtljivko in svincem. Kaj delam narobe?
hvala vam za nasvete in dober prijem.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Lov orade

Post by rj85 »

Trikraka se ti ocitno ne vrti kot bi se morala. Katero vrtljivko uporabljas? Koliko je dolg laks med trikrako vrtljivko in svincem? Kako dolg je fc?
Sam uporabljam mini trave surfcast in nimam problem z ovijanjem ker se vaba v zraku čudovito vrti brez zapletanja.
Post Reply