Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Tehnike in oprema
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Andrej Lazić »

Ramalak moj predlog - če le lahko se izogibaj teleskopskim palicam. Teleskopi enostavno niso primerljivi s 3 delnimi palicami. Te so običajno veliko bolj kvalitetno izdelane, so močnejše in bistveno bolj vzdržljive. Kot ti je rj85 predlagal je Vercelli, ki ga omenja top izbira za ta denar.
Jaz bi se vsekakor stegnil kak euro več, saj je nvesticija v palico v tvojem primeru veliko bolj smiselna kot investicija v rolo. Ta je na morju večinoma potrošni material še osebej, ko gre za cenejše/slabše modele.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by rj85 »

Teleskopi so top shit, tudi sam sem jih sovrazil, ampak to samo zato ker je cenejši razred narejen tako, da je druga rinka drsna in se zavrti pri metu. Ce dobis palico da je tretja rinka drsna kot na moji andromeda je to perfect, ce pa nobena ni drsna pa se bolje. Andromeda 3,9 m 150 gr je 55 eur v sulcu. Top palica za mojo uporabo v Slovenskem morju.
Teleskop za surfcast - dbest, teleskop za spin - no go.
špeci
Posts: 477
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by špeci »

Jaz imam teleskopke Ultegra 150g 4,2m. Rajši bi imel trodelno zato, ker bi jo spral obrisal in pospravil. Teleskopke moram raztegnit in sušit 10dni.
Pomoje glavni razlog, da vzameš teleskopko je, da zavzame manj prostora v avtu in pa, da imaš že pripravljeno navezo. Jaz bi se odločil za trodelno.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by rj85 »

Eh ni problemov s susenjem teleskopskih palic. Ko jo operem, odvijem spodnji pokrovček in voda stece ven. Obrisi magar s krpico palico.
špeci
Posts: 477
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by špeci »

špeci wrote: 31 Dec 2020, 09:56 Jaz imam teleskopke Ultegra 150g 4,2m. Rajši bi imel trodelno zato, ker bi jo spral obrisal in pospravil. Teleskopke moram raztegnit in sušit 10dni.
Pomoje glavni razlog, da vzameš teleskopko je, da zavzame manj prostora v avtu in pa, da imaš že pripravljeno navezo. Jaz bi se odločil za trodelno.
Ramalak ne se bat 200g palice sej neboš jigal z njo. Nevem pa kok boš čutil manjše ribe. Vzami eno sredino 150g.(100eur)
špeci
Posts: 477
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by špeci »

rj85 wrote: 31 Dec 2020, 10:05 Eh ni problemov s susenjem teleskopskih palic. Ko jo operem, odvijem spodnji pokrovček in voda stece ven. Obrisi magar s krpico palico.
To tudi delam sam traja. Jo nagnem, odvijem ne raztegnem do konca, da je vmes mal lufta ful dela. Če je palica 50eur te boli kupš novo čez 2 leti.
robinjo
Posts: 176
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by robinjo »

Jaz mam 3 delne, prej imel teleskopke. Razstavljena, torej transportna dolzina je 140cm, logicno 4.2m sestavljena. Nastimam jo v 10 sekundah, rinke poravnane v 0, vzdrzevanje kot je speci napisal - simple ko pasulj. Naveze pa zmeraj spravljam posebej, tako da pustim na palici drsni svinec,gumico,vrtljivko. Palice sem vzel v MB 100eu/kom dve leti nazaj, na njih cutis prijem ribona/borbo pirke najvecjo tezo kar je izvlekla pa je bil ugor cca 3kg. ..zaenkrat :bwahaha:
Nikoli vec nazaj na teleskop, razen za bolentino iz barke..tpa se to ker imam eno serijo palic ki mi zelo ustrezajo in so tel.. vsak ve zase, zato pa so forumi da se vprasa in vsak pove svoje mnenje/izkusnje da se lazje clovek v dilemi odloci.
Lp in srecno 2021
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Ramalak »

...nova znanja prinašajo nova vprašanja. Ker sem nekako omejen z dolžino (pospravljene palice) bi šel na mero 390cm, kar je če to trodelna palica je to 135cm dolžine posameznega elementa (približno).
A take trodelne palice imajo tudi tudi možnost več različnih zamenljivih vrhov palice glede na trdoto?

Trenutni sklep torej;
-Trodelna palica
-3,90
-150g
-zamenljivi vrh
-do 100eur

se strinjate?, predlagajte model, popravite ali pa svetujte, iz vaših mnenj, svetovanj, sem se že veliko naučil, no... ...ribo bom moral pa veseeno sam ujet :bwahaha:

Lp/Damijan
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: Palice za lov iz obale (surf-casting,Beach-Ledger)

Post by Rdečko »

Napišem še jaz mojo in moj predlog(pod vplivom italijanske šole ribolova =)) :

Jaz sem 10 let(več let sem bil po 4x na mesec na Hr) lovil z vedno enimi in istimi teleskopskimi palicami in nisem nikoli imel problemov.
Imel sem tri Italcanna Urania 3,70m 70-180g. Predzadnjo in predpredzadnjo rinko sem na vseh treh zamenjal z rinko na cevki v trgovini HobbyPesca v Monfalconu/Tržiču in sem rešil "problem".

Če bi danes iskal novo, bi kupil spet teleskopsko, ker jo lažje zložiš v torbo, v torbi pobere manj prostora in jo lahko imaš že pripravljeno za akcijo.
Po mojem pri ribolovu na grund, ne rabi kdo ve kaka vrlina kot npr. pri spinningu ali ShoreJiggingu, kjer imamo palico stalno v roki. Glavno je, da je palica solidna oz. da jo dobro čutiš med rokami, ko mečeš težek sistem v vodo in ko pumpaš ribo med skalami iz vode. Občutljivost po mojem ne pride v poštev, ker ko riba povleče, povleče in jo enostavno pumpamo iz vode.

Ne vem v Sloveniji, ampak v Italiji so zelo cenjene te znamke:
1) Italcanna in Artico.
2) Veret, Maver, Trabucco

Za kar sem jaz videl, je slovensko tržišče rabljene opreme dražje kot italijansko in zato ti/vam svetujem, da si malo ogledate tudi spletno stran subito.it(italijanska bolha) ali Mercatino del Surfcasting na Facebooku.

Dolžina: 4,20m je prava izbira, ker v primerjavi z mojimi, ki so bile dolge 3,70m, rabiš manj moči pri metu in imaš več možnosti, da spraviš ribo na suho v primeru, da loviš na zajebanemu terenu.

Cw: absolutno 70-180g, ker kot pravi Robinjo se prilagaja katerikoli situaciji, ki jo boš dobil na terenu.
Če loviš samo tukaj pri nas pa max 120g je dovolj.

(Razlika med 120 in 170 je, da s cw max 120 boš slabo lovil na Hr)

Po mojih izkušnjah, za 100€ ne bi kupil palice teh znamk:
Vse Lineaeffe(počila v metu in zelo slaba kvaliteta)
Vse Mitchell(počila v metu in zelo slaba kvaliteta)
Shimano(slabe rinke in nerodne palice)
Trabucco nižjega razreda(slaba kvaliteta)

Bi pa tvegal in poiskal te rabljene palice, tudi stare 10let, ker so enostavno kvalitetno boljše v primerjavi z vsemi tistimi, ki boš dobil danes za 100€.
Italcanna Evo170
Italcanna Evoluzione 170
Italcanna Blackfury 4,20m
Italcanna Urania 4,20m
Artico Puma gialla/rumena(kmalu nemogoč, da jo najdeš)
Tiste stare 10let se jih v Italiji najde za 50-100€.
Te, ki sem zgoraj navedel so tiste, ki jih večina tržaških ribičev uporablja za ribolov na grund v Trstu in na Hr.

Za rolo ne bi šel pod mero 8000 in bi spet tvegal in poiskal v Italiji eno staro rabljeno ultegro xt,xsa,xsb(50-70€) ali eno rabljeno Tica Scepter(30-40€). So sigurno boljše(ultegra) ali vsaj enakovredne(Tica) okuminim rolam.

Lp ErikR
Catch & Roštilj :fish:
Post Reply