Silikon Fiiish Black Minnow

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
Post Reply
skoda23
Posts: 128
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Silikon Fiiish Black Minnow

Post by skoda23 »

Verjetno marsikdo pozna ta silikonček, predvsem brancinarji. Nanj sem tudi jaz ujel svojega prvega brancina teškega 1,3 kg. Vaba izredno uporabna kadar lovim v močnejšem toku saj lepo tone in ne zapenja po dnu zaradi oblike glave in skritega trneka na hrbtu. Silikon je dovolj vzdržljiv v primeru lova brancina (ga ne pregrizne kar tako) in hkrati dovolj mehak, da lepo dela rep.

Imam pa eno kritiko in sicer moti me pri vabi, da se recimo v primeru rdeče glave barva iz glave zelo hitro odlušči dol. Seveda pri tehniki kjer silikon spuščam na dno, počakam in ga premaknem. Glava izgleda po dveh ribolovih čist razmesarjena, sicer dvomim, da brancin to sploh opazi ampak:

Ali ima kdo kakšno rešitev, kak premaz za glavo, lak... kakšen nasvet kako vabo ohraniti čimdlje nepoškodovano? Sprašujem tudi ker je cena enega
silikončka okrog 8€.
Untitled.png
Untitled.png (72.7 KiB) Viewed 523 times
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Silikon Fiiish Black Minnow

Post by albacore »

:fish: Nepomembno, je potrošni materijal. :rofl: Samo, če ga ne uporabljaš je lahko kot nov. Po nekaj urni uporabi se itak v močnem toku že začenja trgati rep. Lahko pa glavo premažeš z epoxy smolo za vzdržljivost barve je pa to dodaten strošek. Računica je zelo enostavna, če bi kupil brancina v ribarnici bi za 1 kg plačal od 20 eur naprej zato se mi strošek od 8 eur za silikon nepomemben. Iz osebnih iskušenj npr., ko loviš orade kupiš 1 kg bibijev za cca 25-35 eur / kg ( venecijanskih ) vsaj 10x zaporedoma in porabiš 250-350 eur pa ne ujameš lahko nobene preko kile. Osebno najdražjo umetno vabo, ki sem jo metal me je stala 100 eur pa še nikoli na njo nisem ujel 0 rib ( na koncu jo prodal za 30 eur). Obstaja veliko vrst ribolova, kjer so stroški še znatno višji. Obalni spin je med cenejšimi vrstami ribolova.
.......... LP
Image
skoda23
Posts: 128
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Silikon Fiiish Black Minnow

Post by skoda23 »

Dobro napisano. (Pr men je itak denar nepomemben ko gre za ribolov)

Spraševal sem bol tako na način da se učim uporabljat to vabo in ali ostali mogoče kaj zaščitite, da se bolj ohrani.

Meni se nekako zatika po dnu mevem mogoče je neznam pravilbo vodit
piscator
Posts: 205
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Silikon Fiiish Black Minnow

Post by piscator »

Za rdečo barvo dodat bo najbolj enostavno uporabiti ženin lak za nohte :rofl:
To se obnese tudi na drugih vabah, npr. na voblerju dodaš strike point in narišeš rdeče škrge ipd...
skoda23
Posts: 128
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Silikon Fiiish Black Minnow

Post by skoda23 »

Kako pa vodite fiiisha? Meni se skos zapenja na dno. Včasih imam občutek da sem zapel v kamen in ga moram precej mocno cuknit da se zacne gibat naprej..
piscator
Posts: 205
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Silikon Fiiish Black Minnow

Post by piscator »

Včasih zna zapet za kak kamen, če je neugodne oblike.
A obstajajo različne glave za različne potrebe (sam uporabljam z obale izključno shore in search).

Praviloma ne pustim ležati, ker ni fora (potem ne dela rep vibracij).
Običajno počakam, da potone do dna, kar z dobro palico lepo začutiš kot tak top udarec.
Potem pa jo vodiš malo nad tlemi, da dela - po potrebi malo twichaš, da ji vdahneš življenje in je to to. Zraven pa opazuješ, če v kaj zadane, kakšno je dno in si probaš zapomniti.
Se pa ne da izogniti temu, da srečaš kak nepričakovan kamen. A to ni le slabo.
Ker okoli kamnov, je ponavadi tudi kakšna :fish:

Pri takšnem vodenju (ker pač se tu pa tam malo zatakne za kak kamen) je smiselno vsake nekaj metov preveriti, če je slučajno poškodovan FC na predvezu. In po potrebi skrajšati/zamenjati, če je preveč poškodovan.
brezo
Posts: 462
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Silikon Fiiish Black Minnow

Post by brezo »

Kolko gramske najpogosteje uporabljate?
piscator
Posts: 205
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Silikon Fiiish Black Minnow

Post by piscator »

jaz vse tam do 12g teža glave in 120 telo.
od tega verjetno največ 6g in 70
Post Reply