Vozli za debelejšo predvez

Shore jigging in spinning z obale
kklemenn
Posts: 62
Joined: 02 May 2017, 19:23

Vozli za debelejšo predvez

Post by kklemenn »

Pozdrav
Nekaj sem gledal pa upam,da nisem spregledal te teme. :D
Zanima me kako vežete debelejše predvezi oziroma kateri vozel uporabljaste za vezanje kopč.
Meni osebno do debeline 0.40 gre na primer 0.50 ne morem nikakor narediti vozla še to kar mi uspe ni niti v od vozla. :rofl:
Lp
Klemen
piscator
Posts: 205
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Vozli za debelejšo predvez

Post by piscator »

Kkopčo (snap) pri ribarjenju, kjer rabim 0,50mm ne uporabljam.
To gre na split ring.
Za to uporabljam chain knot. Do sedaj nisem imel nobenih težav s tem - tudi kadar vozel ni bil ravn za v slikanico....
kklemenn
Posts: 62
Joined: 02 May 2017, 19:23

Re: Vozli za debelejšo predvez

Post by kklemenn »

Se pravi daš potem direkt gor asist in menjuješ samo vabe asist pa če odgovarja vabi ostane isti.?
Lp
piscator
Posts: 205
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Vozli za debelejšo predvez

Post by piscator »

Tako je.

Na koncu predveza je solid ring.
Tega vtakneš v split ring, v katgerega je vpet assist hook (ali dva).

Potem pa menjaš enostavno bodisi samo jig (če assist ustreza) bodisi jig skupaj z assistom (če menjaš na primer velikost jiga).

Sam imam tako, da so assisti monitrani na jigu ustrezne velikosti s split ringom. Potem menjam ta combo. Če grem na večji ali manjši jig menjam skupaj z assistoi in split ringom, tako da vse snamem s solida na predvezu. Ali pa menjam samo jig (v split ringu), če menjam znotraj velikosti jiga (npr. barvo istega jiga).
Tako mi je najbolj enostavno in hitro.
RibicPepe
Posts: 80
Joined: 27 Mar 2019, 20:17

Re: Vozli za debelejšo predvez

Post by RibicPepe »

Jaz naredim assist na solid ring in ga vpnem v split ring. Ker, če je vezan assist na split ring, se vsaj meni, vedno zatakne na odprtino split ringa.
Lahko daš tudi assist na solid ring kjer imaš vezan predvez. Samo mislim da potem assist ne leži lepo.
kklemenn
Posts: 62
Joined: 02 May 2017, 19:23

Re: Vozli za debelejšo predvez

Post by kklemenn »

To sem samo za slikat naredil.
Image

Tam kamor sem dal Split ring direkt na vozlu pride solid ring. In potem namesto,da ga montiram na vabo ga kar na asist.
Lp
Orjak
Posts: 149
Joined: 07 Aug 2015, 00:24

Re: Vozli za debelejšo predvez

Post by Orjak »

kklemenn wrote: 13 Oct 2023, 21:56 To sem samo za slikat naredil.
Image

Tam kamor sem dal Split ring direkt na vozlu pride solid ring. In potem namesto,da ga montiram na vabo ga kar na asist.
Lp
Jaz bi se izogibal takemu sistemu kot je na sliki. Se mi je že vtrgal leader zaradi vezave na split ring v delu, kjer ven sili špica. Pravilen vrstni red je solid, ki je vezan na split ring in ne na oko vabe.
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Vozli za debelejšo predvez

Post by zmešan »

Leader in asisti so na solidu. Preko Split ringa je jig vpet na solid.
Don't drink water,because fish fuck in it.
piscator
Posts: 205
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Vozli za debelejšo predvez

Post by piscator »

točno tako.
leader - solid - split - iz splita pa a) solid od assista in b) oko od jiga

assist je na solidu, že ko ga kupiš (vsaj pri meni :? ).
longcast
Posts: 223
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Vozli za debelejšo predvez

Post by longcast »

Imam vprašanje. Zanima me ali obstaja kakšen eleganten vozel za vezanje zajle s FC? Lahko sicer naredim na koncu zanko, samo me zanima ali je kakšna lepša in boljša rešitev. Razmišljal sem o malce predelani verziji "Tony pena knot", prav tako bi bil vesel za kakšen dober vozel za zajla + trnek, ali je klasika ok?
Post Reply