Lov šnjura

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
trdi
Posts: 19
Joined: 02 Jun 2019, 18:47

Re: Lov šnjura

Post by trdi »

Jaz jih zgem z duo ryuki spearhead od 50 do 80 modela, dekor sardine, beloni , red sardine, palica ul 0.6 - 10g , je pa zabavno na jig, sploh ko przge luc od slabe kilce na to opremo
TheFish
Posts: 17
Joined: 11 Mar 2014, 13:00

Re: Lov šnjura

Post by TheFish »

Za šnjure je tut fajna vaba svetleč oz. UV silikonc, al pa vobler od Morebites Shad Shirasu. Sam da se mal sveti, če jih loviš zvečer pa so čist nori :bwahaha:
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Lov šnjura

Post by CBB »

Obstaja malo morje namenskih AJI silikoncov, na katere so šnjuri usekani. Kadar imajo slab dan, pa je treba probavat z različnimi težami jig glave. Včasih 1g razlike v glavi pomeni, da boš ujel, ali pa ne boš ujel.
Pa še okrog jigov... jaz šnjure najraje lovim na jig. Včasih, ko ne žrejo tako kot je treba jih izgubim tudi več kot 50%. Zgodilo se je tudi, da sem od 10ih prijemov realiziral 2. Šnjuri imajo zelo nežen gobček. Ko ga zapneš s trojčkom se toliko premetava, da če je zapet po šolsko enostavno toliko poveča luknjo, kjer je zapet, da mu trojček izpade. Takrat, ko pa žrejo, kot se spodobi, posesa cel jig u gobec in se zapne tja v lobanjo... Pravijo, da pomaga, če ima jig assist, s čimer pa se jaz iz lastnih izkušenj ne bi strinjal - ne vem če je bilo 5% mojih zapetih za assist. Realizacija na silikon je veliko boljša.

Evo, še ena lepa fotka ulova:

https://lh3.googleusercontent.com/pw/AC ... authuser=0
TrNek
Posts: 41
Joined: 27 Jun 2014, 20:59

Re: Lov šnjura

Post by TrNek »

Meni je najljubši Savage Gear Mini Sandeel Kit, sploh (presvetlene) ribice v glow izvedbi so ponoči strup. Za obsvetlevanje pa uporabljam Rapala Charge N' Glow.
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Lov šnjura

Post by zmešan »

Kaj pa uporaba kakih majhnih karabinčkov. Ali vezava direkt na fc.
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
peter167
Posts: 550
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Lov šnjura

Post by peter167 »

Ni ga čez komot. :D Vedno uporabljam karabinčke.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov šnjura

Post by kr'en »

Male sponke velikosti 0 ali 00 ali pa celo micro jig snap. :)
Image
ber_tok
Posts: 115
Joined: 24 Jul 2016, 23:15

Re: Lov šnjura

Post by ber_tok »

kr'en wrote: 26 May 2021, 22:08 Male sponke velikosti 0 ali 00 ali pa celo micro jig snap. :)
Kako se ti obnese micro jig snap?
Večkrat sem si jih ogledoval po spletnih trgovinah nikoli pa ga nisem naročil in preizkusil.
Lp
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Lov šnjura

Post by zmešan »

Ker se je obstoječi kompletek izkazal za pretrdega(0.5-21g+shimano technium 2500),moram nabavit novega.
Ker sem daiwa fan imam že ogledano rolo. Daiwa crest 2000(ali kako drugo priporočilo).
Pri palici se bolj zatakne. Rabil bi kako do 10g.(do 100€ max).
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
trdi
Posts: 19
Joined: 02 Jun 2019, 18:47

Re: Lov šnjura

Post by trdi »

Uzami Mc solpara aji 0.6-10g gre tud kilski luc ven ce prbije
Post Reply