Vprašanja začetnikov

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Vprašanja začetnikov

Post by skoda23 »

Zanima me za kakšno ceno bi (recimo v trgovini Monster Bite) dobil komplet (palica + rola) za začetnika v shore jiggingu?
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Vprašanja začetnikov

Post by zmešan »

Cca 250-300
Don't drink water,because fish fuck in it.
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Andrej Lazić »

Pod to ceno, ki jo je navedel Zmešan, ne bi šel. Pa raje 300€, kot 250€.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 682
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Vprašanja začetnikov

Post by BlazPorenta »

Jackson Ocean Gate palice so pod 150€, ter so odlične palice za ta denar. Sam sem imel eno, ter poznam še kar nekaj zadovoljnih uporabnikov. MB jih trenutno na spletu žal nima, tako da povprašaj o dobavljivosti oz poišči še kje drugje.
User avatar
Đony
Posts: 1024
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Đony »

skoda23 wrote: 24 Sep 2023, 07:31 Zanima me za kakšno ceno bi (recimo v trgovini Monster Bite) dobil komplet (palica + rola) za začetnika v shore jiggingu?
Glej , za začetek ti ni potrebe po nobenem visokem znesku,razen če se hočeš pokazati. Zdaj me bodo križali :), ma za začetek, da vidiš če ti stvar leži, in to sploh zmoreš , osebno sem poskušal pa mi zaradi teže opreme stvar ne leži; lahko komot uporabiš palico za na dno cw okoli 100g z rolo razreda cca 5000 ,montiraš debelejšo špago , kupiš par jigou razreda katerega misliš metat naprimer 100-150g in ga greš metat par ur v 50m globino.
Če ti je še vedno stvar všeč pojdi v nabavo,poznam dosti ljudi ki si je takoj kupilo komlete ,potem pa jih po dveh ribolovih šli prodat...
ni vsa oprema poceni slaba samo je treba ugotovit kaj komu odgovarja. Če jo boš dosti rabil ni nobena palca predraga in obratno če visi na steni ,je vsaka predraga :)
Lani sem dvignil lice od 20 kg z multirolo in palico kupljeno v dekatlonu za 40e...in to še z obale :bwahaha: :bwahaha: nezaslišano za nekatere, ne pa za Đonya ;)
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Vprašanja začetnikov

Post by peškador »

Točno tako Đony
L.P. Sebastian
piscator
Posts: 206
Joined: 19 Aug 2022, 11:28

Re: Vprašanja začetnikov

Post by piscator »

Hja, je že tako.
Ni da palica ulovi ribo. :lol:
Najpomembneje je, da je trnek čim več v vodi. :yeah:
User avatar
Đony
Posts: 1024
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Vprašanja začetnikov

Post by Đony »

piscator.
To vedno pravim, važno , da je trnk v vodi in lahko se zgodi marsikaj:)
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Vprašanja začetnikov

Post by skoda23 »

Pozdravljeni.

Kaj menite o kitajskih jigih? So vsaj 3x cenejsi kot v nasih trgovinah (prosim brez zamere prodajalci). Čaka se jih sicer nekaj mesecev ampak vseeno.

Ali kdo lovi na jige z ali expresa? :)
longcast
Posts: 223
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Vprašanja začetnikov

Post by longcast »

Izkušnje iz prve roke nimam. Jih pa uporablja kolega, ki vrhunsko lovi z njimi. 2 x sva celo lovila skupaj s čolna jaz sem imel jigpare in duote, on jige z Aliexpressa, razlike ni bilo nobene, približno enako sva ujela. Mi je pa kazal Ryukije (kopije), dela identično kot original, s tem, da se dekor (barva) veliko bolje obdrži na kopiji kot na originalu .. skratka, tudi sam sem razmišljal o nakupu iz Aliexpresa in to pred kratkim tudi storil. Po dobrem pregledu vseh detajlov sem kupil kopijo JF Stylo (za 5 eur / original 35 eur) in ga sprobal 10 dni nazaj. Moram rečt, da dela vrhunsko (čeprav tukaj je druga kombinacija 160mm / 18g), ponavadi so namreč kopije 1 na 1. Kakorkoli že, poizkusi in se sam prepričaj. Jaz bi bolj ali manj iskal kopije in nebi naročeval kar nekih jigov ... Stylota sem dobil v 3 tednih ....
Post Reply