Oprema za začetnika

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Oprema za začetnika

Post by SuperB »

Men te aliexpress/wish role niso čist :cry: Sem naročil eno, ki je kao kopija Daiwe BG, tudi slike so bile take... najslabši nakup ever ucrazy?
-broken HART- episode 2.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema za začetnika

Post by CBB »

Če kupiš najcenejšo rolo od shimana (hyperloop) sbo to mnoooogo boljše kot nekaj iz Aliexpress-a. Če pa se stegneš recimo do catane, ali pa do daiwa ninje pa imaš že konkreten kos opreme v roki.
Grega
Posts: 76
Joined: 02 Aug 2016, 11:35
Location: Ljubljana

Re: Oprema za začetnika

Post by Grega »

Kar se tiče Sharky role je takole. So dobri in slabi komentarji. Meni služi ok. Imam jo že 3 leta in zaenkrat se ne morem pritoževat. Moraš se pa zavedati da ni to neka vrhunska rola. Pač za tiste parkrat na leto ko se gre lovit pa je vsaj zame ok.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by kr'en »

Pa za začetek ti nebi priporočal kupit baitcasting rolo (in palico), ker se z njo ne meče tako enostavno kakor s spin rolo.
Image
User avatar
peter167
Posts: 550
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Oprema za začetnika

Post by peter167 »

Endvatri wrote: 27 Feb 2019, 16:03 100€ so nove plavutke, sm razmisljal bolj o 30 max 40 ucrazy?

Drugace si mi pa dal dobro izhodišče...
Kaj/Kako naj bi s takim sistemov lovil?

Recimo da je takratka palica ki jo že imam dobra za spinat (lignji, brancini pa za na kanu, mogoce se za grunt) bom s to 4m lahko navezal plovec, avolo pa light jig ali kako?

4 m se mi osebno zdi ogromno - kakšno dolžino meta lahko s tako palico pričakujem?
Moj nasvet pa bi bil, da se na začetku posveti eni vrsti ribolova. Najbolje na grunt. Potreboval boš eno palico, eno rolo, malo laksa, par svincev, in par trnkov.
Če boš zašel v spin ne bo konca nakupov. Sicer izredno zanimiva tehnika ribolova, vendar težko vse opraviš z eno palico. Vabe ne bodo delovale pravilno. Pa precej dražje, kot namakanje črva je to.
Spin se deli nekako po gramažah vab (posredno tudi z gramažo rib, razen izjem) na ultra light, light, medium, in heavy spin. Pa spet ene palice za iz čolna in druge iz obale... Tudi panulo izvajajo ponavadi s palicami, ki jih imajo prav za to tehniko.
Potem lahko mečeš jige, ki seveda zahtevajo spet drugačno opremo... Pa egije lahko mečeš, ki spet zahtevajo svojo vrsto opreme.
Največje veselje pri spinanju in jiganju pa je, da palica in rola nista največji strošek. Razen, če kupuješ kake yamage, stelle, saltige ipd. :smrk:
Endvatri
Posts: 20
Joined: 28 Jul 2017, 09:04

Re: Oprema za začetnika

Post by Endvatri »

hvala vsem za odgovore.

ok, ena vrsta ribolova torej. nikakor ne grunt. potem je najbolje da se omejim na določeno ribo/velikost.
recimo ušata, igla, brancin.Ne mislim 3 kg orade cilat, sigurno ne. riba do kile pa pol se mi trofeja.

Potem vsamem M palco 7-20 g dobra 2 m pa 4000 rolo gor navijem razumno debelo pletenico (10 lb) na konc pa florokarbon (15 lb) in kupim jige,egije,žlice 10-15g se postavim na rob ene kamnite obale ki pade na 30 m globine nekje 50 m daleč in akcija? (pride mimo palamida/strelka/zobatec in vse odtrga jz pa v jok pa na drevo)
User avatar
coil
Posts: 105
Joined: 02 Aug 2015, 11:42
Location: Domžale

Re: Oprema za začetnika

Post by coil »

Do 20g palica bo rola 2500-3000 shimano / 2000 daiwa dovolj, špago pa imam jaz vedno močnejšo kot fluocarbon.... da ne trgaš FG vozla, ampak na sponki. Razen zobatca, ki gre v globino, druge ribe (strelka palamida) pri primerni bremzi ne boš trgal.
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Oprema za začetnika

Post by Ramalak »

Kaj pa Daiwa Crossfire?
User avatar
peter167
Posts: 550
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Oprema za začetnika

Post by peter167 »

Ja, tako nekako Endvatri. Jaz imam za ta namen spinerico 7-23g, gor pa rolo 4000 po Daiwi. Samo je Lt verzija. Izgleda malce veliko, vendar mi njena teža odgovarja. Bremze ima pa itak preveč. Če bi nabavljal staro Daiwo bi bila velikost do 3000. Za Shimano pa verjetno velja 4000? Ne vem. Zaenkrat imam samo Daiwe. Na tem kompletu imam še špago PE1. Malce se nagibam k špagi 1.2 vendar ne vem, če ne bi bila predebela za jige od 7 do 15gr. Predvez ponavadi 15lb fluorocarbon. Tudi močnejšega. Odvisno kje in kaj lovim.
S tako opremo spraviš marsikaj iz vode. Marsikdo bi tudi rekel, da imam preveliko in premočno rolo. Meni pač tako odgovarja. Tudi balans na palici je super. Najbolje, da greš v ribiško trgovino, kjer lahko primeš palico v roko.
Globin pa ne potrebuješ 30m+. Prej bi rekel do 30 m...
Endvatri
Posts: 20
Joined: 28 Jul 2017, 09:04

Re: Oprema za začetnika

Post by Endvatri »

Sej 50 m od obale kjer je -30m sploh ne vem če lahko vržem tak sistem...
Post Reply