Riboskop

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Riboskop

Post by RibAr »

Gof wrote:Zanima me, če kdo uporablja tole aplikacijo. Riboskop http://www.riboskop.com/
Jaz sem jo odkril lani, preizkusil na Visu in po mojih izkušnjah več kot odlična stvar.
Meni se je že pred dvema letoma zdela precej OK, malo sem jo preizkušal, edina slaba stvar je, da moraš s seboj vlačit kompjuter, jaz pa na dopustu tega ne maram preveč, pa še dostop do neta je potreben, da izkoristiš ves potencial aplikacije.
Morda bom letos ponovno poizkusil. Drugače uporabljam tablice plime in oseke, lovim v času, ko se začenja sprememba in dokler tok narašča.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Riboskop

Post by proton »

Zanimivo... Zna pa res bit problem z računalnikom, po mobitelu bi pa znalo bit precej drago :lol:
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Plimovanje

Post by RibAr »

Iščem koledar plime in oseke.

Enkrat sem našel eno stran, ki je omogočala izračun časov plime in oseke za poljuben kraj na Zemlji, pa sem nekje izgubil link. Če ima kdo kako informacijo bom zelo hvaležen, ker panula brez tega ne dela...
User avatar
gregorio
Posts: 24
Joined: 28 Sep 2009, 12:42
Location: Bled

Re: Panulanje

Post by gregorio »

User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Panulanje

Post by funt »

RibAr wrote:Iščem koledar plime in oseke.

Enkrat sem našel eno stran, ki je omogočala izračun časov plime in oseke za poljuben kraj na Zemlji, pa sem nekje izgubil link. Če ima kdo kako informacijo bom zelo hvaležen, ker panula brez tega ne dela...
Kot sem že večkrat napisal: RIBOSKOP http://www.riboskop.com/
Zelo uporabna aplikacija, s grafičnim prikazom plime in oseke, prostim vnosom dodatnih vplivov (pritisk, veter, cikolni,....), s pomočjo katerih se dodatno izračuna najboljši čas za ribolov. Poleg tega tudi super ribolovni dnevnik kjer lahko vnesete koordinate, sliko, težo, velikost, vremenske razmere,.....
Po mojih izkušnjah so bili vsi moji ulovi realizirani znotraj terminov, ki jih je predvidel riboskop.
Cena je 200HRK dobi pa se tudi 2 mesečna demo verzija.
Fino je imeti internetni dostop saj ti podatke o vremenu, temperaturi morja,...vleče direktno od vremenarjev.

Veliko sreče.

lp
aleš
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Panulanje

Post by RibAr »

Sem probal Riboskop maja in junija. Kar se mojih izkušenj tiče ni posebno natančen, zlasti ne za termine sredi dneva, pa tudi jutranje in večerne termine zna včasih falit za kako urco dve, tri.. je pa zelo uporaben kar se tiče plime in oseke. Ga bom testiral še septembra.
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Panulanje

Post by funt »

Ojla:

Glede riboskopa je stvar takšna, da moraš nekatere dejavnike, ki vplivajo na zakasnitve vnašati ročno. Seveda se ne gre zanašati 100% in potrebno je dodatno upotevati vpliv vremena (pritisk, veter,...). V bistvu se je potrebno nekaj časa igrat in testirat potem pa deluje 100%.
Kot sem zapisal, po mojih izkušnjah stvar deluje 100%. Vsi jesenski ulovi so bili znotraj terminov Riboskopa. Najprej sem 2 dni lovil ob istih terminih kot pred 2 meseci in nič. Potem sem uštimal riboskop in opazil, da se je menjava plime in oseke prestavila za 2,5 ure. Vesel sem se naspal, šel na morje šele ob 9:30 in v 5 min zapel lmpugo. Po tem sem vsak dan lovil le še 2 dveurnih terminih dopoldne in popoldne in vsakič ujel :)

Upam, da bo še kdo stestiral tole.
Feedback dobrodošel.

lp

aleš
User avatar
stayby
Posts: 188
Joined: 30 Jun 2010, 13:17
Location: Iški Vintgar-Ljubljana
Contact:

Plimovanje in riboskop

Post by stayby »

Živjo,

probaj še tale programček, je brezplačen in na hrvaškem forumu "Zubatac" so ga nekateri pohvalili:
http://www.wtides.com/
Zgleda pa takole:

Image
Image
Image
RibAr wrote:Sem probal Riboskop maja in junija. Kar se mojih izkušenj tiče ni posebno natančen, zlasti ne za termine sredi dneva, pa tudi jutranje in večerne termine zna včasih falit za kako urco dve, tri.. je pa zelo uporaben kar se tiče plime in oseke. Ga bom testiral še septembra.
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Panulanje

Post by RibAr »

Sem vsak dan vnašal vse potrebne podatke od temp. morja (merjena na fishfinderju), zračnega tlaka, vetra... jaz mu še vedno ne verjamem povsem. Testiral sem ga 14 dni, na koncu sem se zanašal le na plimo in oseko, ker so bili nekateri njegovi termini glede na plimo in oseko malo nenavadni. Enkrat je dal odlično napoved (uspešnost 90%) od 12-14h, lovila sva dva, ulov: 0, še več niti enega samega potega. Sedaj ga bom testiral še tri tedne.
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Panulanje

Post by funt »

@Ribar:

Zanima me, če si imel točno nastavljeno pozicijo (GPS koordinate), saj se zna zgoditi, da je med različnimi lokacijami kar precej zamika. Jaz sem bil vedno povezan direkt na net, tako da je vse podatke razen pozicije zajel sam iz neta.

Aja pa vse ki zanima ta tema: RnJ mislim da septemeber 2009 - odličen članek o kurentu (Kurenat život znači). Tam je res lepo pojasnjeno kaj vpliva in kako vpliva na kurent ter plimo in oseko. Po tem članku mi je Riboskop šele postal malo bolj jasen. Napisano je tudi kako tok vpliva na različen organizme v morju (ja močan tok ni za vse :) ).

lp

Aleš
Post Reply