Čudni- Nenavadni ulovi

User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Čudni- Nenavadni ulovi

Post by tinker »

Leon_L wrote: 05 Feb 2024, 15:02 Pozdravljeni,
zanimivo, hvala. Zakaj pa mislite, da je endemična? Ker sem prebral da se jih. "dosti" ulovi v angliji. Hvala in
Lp, Leon
Ker na Fishbase piše;
Croatia - endemic
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Čudni- Nenavadni ulovi

Post by peškador »

To ribo sem tudi pri nas dobil
Na spodnji strani im prisesek
Ponavadi se skriva med kamni
L.P. Sebastian
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Čudni- Nenavadni ulovi

Post by peškador »

Lepadogaster lepadogaster (latinsko)
Pikasti prisesnik
L.P. Sebastian
Leon_L
Posts: 20
Joined: 29 Dec 2023, 12:51

Re: Čudni- Nenavadni ulovi

Post by Leon_L »

Zanimivo, hvala, jaz sem jo namrec prvič videl. Moj pa ima latinsko ime Lepadogaster Candollii. Baje je razlika da ima vaš neke pike na hrbtu moja pa ne 🤷. Po slovensko pa Veliki Prisesnik, vsaj tako piše na fishbase.
User avatar
Psycho
Posts: 1244
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Čudni- Nenavadni ulovi

Post by Psycho »

Leon_L wrote: 05 Feb 2024, 15:02 Pozdravljeni,
zanimivo, hvala. Zakaj pa mislite, da je endemična? Ker sem prebral da se jih. "dosti" ulovi v angliji. Hvala in

Lp, Leon


Orade in brancine se tudi dosti lovi v Angliji, pa so endemični (med drugim tudi) v Jadranu. :)
Usus magister est optimus.
longcast
Posts: 223
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Čudni- Nenavadni ulovi

Post by longcast »

Pikasti prisesnik se mogoče na prvi pogled res zdi čuden ulov, zanimivo, da se je sploh ujela na polža. Sicer jih pa ni malo. Se spomnim, da mi jih je kot otrok na roke lovil oče in sem jih imel v kanglici. Čudovita ribica, kot otroku se mi je zdela kot mladiček delfina (otroška domišljija), ki se rahlo smeji in je izredno lepa, spodaj pa ima prisesek s katerim se prisesa na kamenje.

Tudi sam sem jih lovil svojim sinovom in jih praktično dobil na vsaki plaži, kjer je bilo v vodi okroglasto kamenje. Enostavno samo dviguješ kamenje in slej ko prej jo boš zagledal. Ko jo odkriješ, takoj odide pod drug kamen in ker veš, da tam je jo lahko dobiš. Na nekaterih mestih jih je res veliko ...
Post Reply