Lignjelov

Oprema, vabe, tehnika lova
User avatar
sova
Posts: 1321
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Lignjelov

Post by sova »

Lovi se. :) Ulovi pa nič. :NO: Bla z ace-em dva dni nazaj v Grignianu, čista nula pa nisva bila edina.

lp.
Image
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Lignjelov

Post by Ramalak »

Pozdrav vsem, če se že nič ne ulovi pa da vsaj malo ponovimo, kako opremo imamo kake pušče uporabljate, ali svetite v vodo oziroma se ne sme svetit v vodo. Kake barve pušč uporabljate, se lovi ko gre voda gor ali dol, zjutraj ali zvečer, al ko imaš čas.
Jaz imam palico Ukiyo 240 in rolo daiwa ninja 3500 iz decatlona. Špaga je 8 nitna PE 0.8 pa malo več kot pol metra FC 0.30 na začetku. Ponavadi za neznane terene uporabljam kitajske pušče, dražje pa v bolj preverjenih vodah. Barve pa trenutna inspiracija. Pravilo imam ponavadi eno in sicer grem ko mi čas in zdravje dopuščata. Temu sledi da ulova ponavadi ni! Največje uspehe sem dosegel,... aja, jih sploh nisem. Če že kaj prinesem domov je bolj vsmiljenje narave ki mi prepustijo po enega, največ dva primerka glavonožcev. V vodo ponavadi svetim da sploh vidim kje sem jaz pa pušča, pa da notr ne padem. Sedaj pa bidi dovolj saj to že spada v predstavimo se...
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Lignjelov

Post by zmešan »

Hja, nekih napisanih pravilni.Načeloma ne najbolše pred svitom oz.,ko se mrači. Dve uri pred najvišjo točko plime in dve uri po njej.AMPAK to je za moje pojme teorija.Sem ga dobil tudi sredi dneva(osebni rekord 1,150g) lovit grem, ko mi čas dopušča a vseeno pogledam vremensko napoved, da ni kakega pretiranega vetra.Kar se pa pušč tiče, hja glede na to da največ uporabljam yamashite se držim nihovih kao navodil glede barv.
Don't drink water,because fish fuck in it.
lukce151
Posts: 7
Joined: 25 Nov 2019, 08:25

Re: Lignjelov

Post by lukce151 »

najbolje mi gre kadar se odpravim uro pred vzhodom ali uro pred zahodom in lovim dve uri.. iz moje škatle pušč imajo lignje najraje rdeče barve, kitajc za 2e po št. ulovov zmaga, sipe pa napadejo vse kar miga pred njimi..
moje osebno mnenje je, da ni toliko odvisno od pušč in opreme, kot od pozicije, časa in vztrajnosti ribiča :)
boljše rezultate sem tudi opazil, če lovim ves čas z isto barvo, kot da na 15-20 min menjujem..
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Lignjelov

Post by albacore »

:yeah: ....... start ......

Image
Last edited by albacore on 07 Oct 2020, 09:03, edited 1 time in total.
.......... LP
Image
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Lignjelov

Post by Peter »

Odlično
Sem tudi jaz danes probaval iz obale, pa brez uspeha z lignji.
Ko je bilo pa že svetlo,pa 3 sipe na drugi poziciji :yeah:
Na kamenjaku.
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Lignjelov

Post by Ramalak »

Aja, je treba imet rdeč kotliček za kaj nabrat...
longcast
Posts: 223
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Lignjelov

Post by longcast »

Bravo Goran!
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Lignjelov

Post by albacore »

Ramalak wrote: 30 Sep 2020, 21:28 Aja, je treba imet rdeč kotliček za kaj nabrat...
...... :yeah: ... , tudi palico in mašinco, če že ne rdečo vsaj z odtenki rdeče
.......... LP
Image
brezo
Posts: 462
Joined: 21 Sep 2015, 12:30
Location: Nova Gorica

Re: Lignjelov

Post by brezo »

Že farbam 😁
Post Reply