Oprema-nakup tujina

rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Oprema-nakup tujina

Post by rj85 »

Iz prve roke si jo še dobr odnesel. Prek dhl bi plačal +40 eur. Jaz sem nazadnje placal okoli 47 eur pa je bila vrednost paketa s poštnino skupaj 70 eur. Tako pac je, bo treba iz eu kupovat :(
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Oprema-nakup tujina

Post by spidx »

🤦‍♂️ Dobro, prvic in zadnjic ocitno...
User avatar
BlazPorenta
Posts: 682
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Oprema-nakup tujina

Post by BlazPorenta »

Podobne izkusnje. Posta te odere, da je joj, DHL pa se bolj. Racunajo ti DDV, ter delo, ki so ga imeli s tem, da so ti zaracunali DDV. Pri DHL-u imajo pa neko lopovsko foro, kjer zalozijo 25 ojrou v primeru, da bo prislo do carinskega postopka. In tudi ce ne pride, teh 25 ojrou zadrzijo. Sem jih klical in se kregal z njimi, pa imajo to na spletni strani v drobnem tisku napisano.
Naslednje leto se pa obeta se DDV na vse izdelke, tudi ce so pod 22 ojrou, tako da me prav zanima, kako bo potem narocati preko AliExpressa in podobno..
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Oprema-nakup tujina

Post by tinker »

spidx wrote: 17 Dec 2020, 14:21 Iz japonske (plat), sem narocil nekaj egijev, ki jih tu nisem zasledil. Vrednost paketa je bila 7.210 YEN, brez stroskov posiljanja in pakiranja(+1187 YEN), skratka paypal mi je trgal 71,18€. Ob vrocitvi paketa, mi je postar zaracunal 25,98€ carine?! Storitve carinskega posredovanja 9,0164€+DDV in pa uvozne dajatve 14,9800€+DDV. Se kdo meni, da je to prevec ali znesek stima? V primeru neupravicene reklamacije, dodatno zaracunajo ponovno obravnavo paketa, zato me zanima mnenje... :omfg:
Zneski štimajo.
Tako to je....
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema-nakup tujina

Post by CBB »

spidx wrote: 17 Dec 2020, 20:04 🤦‍♂️ Dobro, prvic in zadnjic ocitno...
Fantje, madona ste nereseni! Najprej je treba preverit, kako je z dajatvami, potem pa navali narod... Ne zdej stresat slabe volje na FURS, pošto, Plat-a.... Zaenkrat se na pošiljke do 21€ (blago + poštnina) ne obračuna DDV. To pomeni, da je treba pazit, da so paketi narejeni tako, da je vrednost manjša...
Iz izkušenj (na platu imam u zgodovini 43 orderjev) lahko povem, da tja nekje do 2500 yen brez poštnine gre čez brez obdavčitev. To je zadosti za špago, 2-3 skosavice ...

Poštnina s plata je za take pakete 3-5€, in ponavadi se absolutno splača od tam kaj vzet, še posebej ob novoletnih razprodajah. Yamashite / Yozuri skose so v teh časih okol 800 Yen, kar je dobrih 6€, na zadnje pa sem kupil za 1200yen v paketu tri skosavice...

Včasih se je na PLat-u in Shimreelsu kupovalo veliko ugodnejše kot pri nas, od kar pa obstaja Monster Bite pa ni več tako v večini primerov. Kakšna skosa, pa mogoče špaga je na Platu še vedno cenej ob hudih znižanjih, za vse ostalo pa ne prideš čez ceneje. Seveda pa je izbor na Japonskem veliko večji kot pri nas, MB pač ne more imet vsega:)

Se pa menda v 2021 tile nakupi poslavljajo, saj bodo uvedli DDV na vse pošiljke.
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema-nakup tujina

Post by CBB »

BlazPorenta wrote: 17 Dec 2020, 21:20 Podobne izkusnje. Posta te odere, da je joj, DHL pa se bolj. Racunajo ti DDV, ter delo, ki so ga imeli s tem, da so ti zaracunali DDV. Pri DHL-u imajo pa neko lopovsko foro, kjer zalozijo 25 ojrou v primeru, da bo prislo do carinskega postopka. In tudi ce ne pride, teh 25 ojrou zadrzijo. Sem jih klical in se kregal z njimi, pa imajo to na spletni strani v drobnem tisku napisano.
Naslednje leto se pa obeta se DDV na vse izdelke, tudi ce so pod 22 ojrou, tako da me prav zanima, kako bo potem narocati preko AliExpressa in podobno..
Aliexpress bi jaz, kar se ribiške opreme tiče, PREPOVEDAL. Nimam nič proti kitajskim varalicam, imam pa veliko proti ukradenim, skopiranim varalicam! V mojih škatlah ni niti enega fejka.
User avatar
BlazPorenta
Posts: 682
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Oprema-nakup tujina

Post by BlazPorenta »

CBB wrote: 18 Dec 2020, 10:59
BlazPorenta wrote: 17 Dec 2020, 21:20 Podobne izkusnje. Posta te odere, da je joj, DHL pa se bolj. Racunajo ti DDV, ter delo, ki so ga imeli s tem, da so ti zaracunali DDV. Pri DHL-u imajo pa neko lopovsko foro, kjer zalozijo 25 ojrou v primeru, da bo prislo do carinskega postopka. In tudi ce ne pride, teh 25 ojrou zadrzijo. Sem jih klical in se kregal z njimi, pa imajo to na spletni strani v drobnem tisku napisano.
Naslednje leto se pa obeta se DDV na vse izdelke, tudi ce so pod 22 ojrou, tako da me prav zanima, kako bo potem narocati preko AliExpressa in podobno..
Aliexpress bi jaz, kar se ribiške opreme tiče, PREPOVEDAL. Nimam nič proti kitajskim varalicam, imam pa veliko proti ukradenim, skopiranim varalicam! V mojih škatlah ni niti enega fejka.
Saj AliExpress nima samo varalic :) Goture jigi, katere sicer kupujem, kolikor vem niso kopije. Sam pa nabavljam se jig torbice, elastike in zascitne kape za palice, ter ostala majhna poceni roba, ki ne rabi nositi znamke.
Je pa Berk G. Ipek sam lepo povedal. Kopija ne bo nikoli original, in tudi obnasanje vabe bo drugacno. Tezisce ni enako, materiali prav tako ne, in vse to se zna poznat pri koncnem uspehu, ce nekdo ni pripravljen placati polne cene. Po drugi strani pa spet, tisti ki si ne more privoscit jiga za 20 evrov, se ne pomeni, da ne sme loviti rib. Tako da tudi iz te strani ni kriv koncni kupec. Ampak to ni debata za v to temo, lahko jo preselimo kam drugam :yeah:
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Oprema-nakup tujina

Post by CBB »

BlazPorenta wrote: 18 Dec 2020, 12:05
CBB wrote: 18 Dec 2020, 10:59
BlazPorenta wrote: 17 Dec 2020, 21:20 Podobne izkusnje. Posta te odere, da je joj, DHL pa se bolj. Racunajo ti DDV, ter delo, ki so ga imeli s tem, da so ti zaracunali DDV. Pri DHL-u imajo pa neko lopovsko foro, kjer zalozijo 25 ojrou v primeru, da bo prislo do carinskega postopka. In tudi ce ne pride, teh 25 ojrou zadrzijo. Sem jih klical in se kregal z njimi, pa imajo to na spletni strani v drobnem tisku napisano.
Naslednje leto se pa obeta se DDV na vse izdelke, tudi ce so pod 22 ojrou, tako da me prav zanima, kako bo potem narocati preko AliExpressa in podobno..
Aliexpress bi jaz, kar se ribiške opreme tiče, PREPOVEDAL. Nimam nič proti kitajskim varalicam, imam pa veliko proti ukradenim, skopiranim varalicam! V mojih škatlah ni niti enega fejka.
Saj AliExpress nima samo varalic :) Goture jigi, katere sicer kupujem, kolikor vem niso kopije. Sam pa nabavljam se jig torbice, elastike in zascitne kape za palice, ter ostala majhna poceni roba, ki ne rabi nositi znamke.
Je pa Berk G. Ipek sam lepo povedal. Kopija ne bo nikoli original, in tudi obnasanje vabe bo drugacno. Tezisce ni enako, materiali prav tako ne, in vse to se zna poznat pri koncnem uspehu, ce nekdo ni pripravljen placati polne cene. Po drugi strani pa spet, tisti ki si ne more privoscit jiga za 20 evrov, se ne pomeni, da ne sme loviti rib. Tako da tudi iz te strani ni kriv koncni kupec. Ampak to ni debata za v to temo, lahko jo preselimo kam drugam :yeah:
Malo narobe sem se izrazil... Imaš popolnoma prav, tudi sam kupim marsikaj od tam, ampak takega, kar ni kopija nečesa...
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: Oprema-nakup tujina

Post by Andrej Lazić »

Bravo CBB. Se popolnoma strinjam s tvojo izjavo glede kopij. Več razlogov je zakaj ne podpiram nakupa tovrstnih izdelkov pa, če se sploh ne dotaknem teme balansa, vodenja, in kvalitete izdelave ter kvalitete komponent.
Last edited by Andrej Lazić on 18 Dec 2020, 20:36, edited 1 time in total.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Oprema-nakup tujina

Post by rj85 »

Sedaj se vam ne splaca več kupovat prek aliexpress itd.. Te poceni vabe vas bodo na koncu stale toliko kot duo, Maria itd... Pa se cakal jih boste predolgo zaradi vseh postopkov.
Na strani fb obala fishing je par " norcev" ki so se sami lotili izdelave vab. Vsa cast takim ribičem. :fish:
Post Reply