Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by vizi »

_ID_ wrote: 05 Oct 2021, 13:42 Tanchero žal nima opcije pedal. Glede na obliko bi tudi rekel, da je sicer relativno hiter in dobro drži smer. Nima pa neke hude sekundarne stabilnosti. Primarna stibilnost ti da občutek, da je prilepljen na vodo, ko se malo bolj nagneš čez krov, pa si hitro v vodi. Po moje bi se v njem kot ribič počutil relativno utesnjeno s 76 cm širine.

Jaz bi si s tem kajakom upal iti k večjemu okrog kakšnega rta, ne predaleč od obale in samo z eno palico. Pa sitno je, ker moraš veslati in med tem lahko vlečeš samo kakšno lahko panulo. Aktivno ne moreš loviti s tega kajaka. Super bi bil za kakšni letni dopust, ko se občasno malo poigraš in se ne sekiraš če se okopaš- prav zaprav komaj čakaš, da se malo ohladiš :D
Hvala za pojasnilo! Zanimiva opcija, tale Big Mama. Poleg domače FeelFree, verjetno naslednja izbira. Za mojih 70kg bi bil mogoče dober tudi kak manjši/lažji model kajaka do 3,5m. Uporaba pa ob obali in v okolici rtov V Istre.

Kje boš lovil ti, kje bo krst? :yeah:
_ID_
Posts: 45
Joined: 10 Oct 2010, 22:19
Location: Beltinci, Ljubljana

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by _ID_ »

Pri domači izbiri si poglej še Galaxy kayaks. Zastopnik je v prekmurju- Roto-Attivo. Sem jih klical in lahko dobavijo.

Imajo 3 modele na nožni pogon. Od teh sta zanimiva 2- alboran FX na plavutke in Supernova na propeler. Wahoo S ima električni pogon in opcijo nožnega pogona.

Pri alboranu je sicer sitnost, ker nima opcije vzvratno, ker so vsi po vrsti od kar je potekel patent za Mirage drive od Hobbie-ja (1 model) tega skopirali in ga na veliko vgrajujejo v svoje kajake. Saj za kakšno morje bi morebiti še bil, a meni ta pogon ne potegne. Opcija je sicer, da vzameš model Alboran HV, ki pa nima pedal in rabiš veslo.Ne da se ga nadgraditi na pedala, ker nima pripravljene luknje in ležišča v trupu. Že na začetku sem moraš odločiti, če boš vzel opcijo s pedali. Oba modela sta spodaj precej ploska in ju veter verjeno kar precej nese iz smeri. Kobilica je neizrazita, zato verjetno tudi med plovbo ne drži smeri najbolje. Isti problem ima model Lure od FeelFree.
Oba modela Alborana sta verjetno derivata modela Sturgeon, ki se je med ribiči v Angliji zelo dobro prijel. Sturgena sedaj prodaja Roto-Attivo pod svojo blagovno znamko z imenom Galaxy Sigle Fishing 409.

Supernova je večji kajak od Alborana, in je gnan preko propelerja. Trup je bolj pontonske oblike in tako nudi več sekundarne stabilnosti, ima pa premec bolj okrogel zato vodo pred sabo bolj rine. Konceptno je podoben kot Triken 405 od Big Mame, a vendar popolnoma drugačen. Supernova je malenkost krajši in ožji, v paketu pride tudi veslo, pedal drive in dva nastavljiva nosilca za palice (aka. Railblaza). Voziček za transport je potrebno dokupiti. Tudi po ceni sta si podobna.

Wahoo S nisem podrobno gledal. Kar sem na hitro opazil je, da ima tudi ta trup precej plosk in bolj izrazito kobilico. Cel trup je bolj "upognjen" in je zato manjši del trupa v kontaktu z vodo. Zaradi tega je bolj okreten a se na valovih bolj ziba, ker je efektivna dolžina krajša. Zaradi tega mi ni bil zanimiv.


Jaz bom za začetek šel verjetno nekje na območju Ankarana (Sv. Katerina), ker je tam parkirišče in rampa za spust v vodo, da se ne matram. Druga opcija je Simonov zaliv, ki nudi podobne pogoje. Nisem še fiksno odločen. Krst bo sigurno v slovenskih teritorialnih vodah :yeah:
Za začetek bom verjetno preganjal kakšne lignje, lampuge, skuše ipd.
Astilec
Posts: 174
Joined: 25 Apr 2017, 20:32

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Astilec »

_ID_ wrote: 05 Oct 2021, 19:59 Pri domači izbiri si poglej še Galaxy kayaks. Zastopnik je v prekmurju- Roto-Attivo. Sem jih klical in lahko dobavijo.

Imajo 3 modele na nožni pogon. Od teh sta zanimiva 2- alboran FX na plavutke in Supernova na propeler. Wahoo S ima električni pogon in opcijo nožnega pogona.

Pri alboranu je sicer sitnost, ker nima opcije vzvratno, ker so vsi po vrsti od kar je potekel patent za Mirage drive od Hobbie-ja (1 model) tega skopirali in ga na veliko vgrajujejo v svoje kajake. Saj za kakšno morje bi morebiti še bil, a meni ta pogon ne potegne. Opcija je sicer, da vzameš model Alboran HV, ki pa nima pedal in rabiš veslo.Ne da se ga nadgraditi na pedala, ker nima pripravljene luknje in ležišča v trupu. Že na začetku sem moraš odločiti, če boš vzel opcijo s pedali. Oba modela sta spodaj precej ploska in ju veter verjeno kar precej nese iz smeri. Kobilica je neizrazita, zato verjetno tudi med plovbo ne drži smeri najbolje. Isti problem ima model Lure od FeelFree.
Oba modela Alborana sta verjetno derivata modela Sturgeon, ki se je med ribiči v Angliji zelo dobro prijel. Sturgena sedaj prodaja Roto-Attivo pod svojo blagovno znamko z imenom Galaxy Sigle Fishing 409.

Supernova je večji kajak od Alborana, in je gnan preko propelerja. Trup je bolj pontonske oblike in tako nudi več sekundarne stabilnosti, ima pa premec bolj okrogel zato vodo pred sabo bolj rine. Konceptno je podoben kot Triken 405 od Big Mame, a vendar popolnoma drugačen. Supernova je malenkost krajši in ožji, v paketu pride tudi veslo, pedal drive in dva nastavljiva nosilca za palice (aka. Railblaza). Voziček za transport je potrebno dokupiti. Tudi po ceni sta si podobna.

Wahoo S nisem podrobno gledal. Kar sem na hitro opazil je, da ima tudi ta trup precej plosk in bolj izrazito kobilico. Cel trup je bolj "upognjen" in je zato manjši del trupa v kontaktu z vodo. Zaradi tega je bolj okreten a se na valovih bolj ziba, ker je efektivna dolžina krajša. Zaradi tega mi ni bil zanimiv.


Jaz bom za začetek šel verjetno nekje na območju Ankarana (Sv. Katerina), ker je tam parkirišče in rampa za spust v vodo, da se ne matram. Druga opcija je Simonov zaliv, ki nudi podobne pogoje. Nisem še fiksno odločen. Krst bo sigurno v slovenskih teritorialnih vodah :yeah:
Za začetek bom verjetno preganjal kakšne lignje, lampuge, skuše ipd.
Klančine na Katarini že vsaj pol leta ni več, je pa namesto tega zato na makedamu parkirnina in to po smešnih 2€ ura (brez možnosti ugodnejše celodnevne parkirnine) in to 24/7, 365 dni na leto, razen če je prestopno pol je pa 366dni 😉
_ID_
Posts: 45
Joined: 10 Oct 2010, 22:19
Location: Beltinci, Ljubljana

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by _ID_ »

A še zmeraj!? Letos spomladi sem se tam skregal zaradi parkirnine. Pa saj niso normalni. Sem potem raje šel iskat gužvo v Izolo. Če pa klančine ni več, kot praviš, pa itak nimam tam kaj delat. Sem mislil, da ni parkirnine izven sezone. Že tako nimajo na tistem koncu ponuditi kaj za turiste, potem ga pa še s to parkirnino biksajo :damn:

A je še kje pri nas klančina z možnostjo parkiranja v bližini? Sam vem samo še za tisto v Izoli/Simonovem zalivu. V skrajnosti lahko dam kajak v vodo tudi na obali pri Žusterni, ker mi transportni voziček to omogoča. Zdaj kopalcev itak počasi ne bo več, razen kakšni pogumni sem in tja :yeah:
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by rj85 »

V Ankaranu so najhujse pijavke. Za sveto katarino 2 eur na uro je idiotizem epskih razsežnosti. Na debelem rticu (policijski kamp) je isto 2 eur na uro skozi celo leto in dejansko vse razpada. V nic ne vlagajo, samo v rampe.
Strunjan je sedaj 50 centov /uro.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by kr'en »

Fiesa ima po 1.10 mislim da zastonj parking. Cesta je pa skoraj do vode tako da nebi smel biti problem odvleči kajak do vode in ga splaviti.
Image
User avatar
Đony
Posts: 1023
Joined: 09 Oct 2015, 10:24
Location: Krašowc

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Đony »

Pozdrav, v Slovenski istri je parkiranje -brezplačno zelo problematično .v sezoni lahko za krajši čas parkiraš pri merkurju(pod avtocesto) in tu se skoraj konča, v posezoni pa lahko parkiraš še na poti lucija -Portorož ,skoraj do Portoroža.
Glede ramp pa vas ne razumem, jaz sem vzel kajak, ker ga dam lahko povsod v vodo , kakšna praskica če se naredi pa tudi ni konec sveta-
_ID_
Posts: 45
Joined: 10 Oct 2010, 22:19
Location: Beltinci, Ljubljana

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by _ID_ »

Osebno se mi ne gre za rampo ampak za parking, ki ni predaleč od vode, da ne vlečem kajaka čez pol naselja, da pridem do vode. Ponavadi so parking in rampa skupaj, zato sem tako vprašal.

Tisti ki mate kajak- kako ga transportirate do vode? Na strehi avtomobila, prikolici... Sam moram najti nek pameten način za nalaganje na streho, ker tehta 40 kg in me skrbi, da če uporabim kajak roler, ki se ga s seski pritrdi na zadnjo šipo, da jo bom zlomil, oz. da bodo seski popustili pod težo kajaka.
Sandi
Posts: 72
Joined: 03 Feb 2020, 17:46

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by Sandi »

Do sedaj sem uporabil samo enkrat, ker je vedno lažje, če ti lahko kdo pomaga. Z rolerji tudi jaz nisem tvegal.
Nakladalna rampa se sestoji iz zvarjenega podaljška, ki ga porinem v notranjost strešnega nosilca. Pod kotom podstavim teleskopsko podporo. Vrvica varuje, da bi se voziček sam odpeljal nazaj in bi sup padel na tla. Voziček pripnem s karabinom.

Image
_ID_
Posts: 45
Joined: 10 Oct 2010, 22:19
Location: Beltinci, Ljubljana

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by _ID_ »

Torej nekaj v smislu kot ponuja Rhino Rack svoj RUSL sistem. Dva kosa železa in teleskopska podpora je pri njih ranga 200€.

Sam sem od starta razmišljal v smeri samogradnje kajak rolerja, ki se ga zadaj nasloni na odbijač in z gurtnami pripne na vrara prtljažnika. Tako bi večino teže prevzel odbijač in trenje eva pene na vratih.

Ko sem potem malo prespal celo stvar sem se odločil, da si sam naredim nekaj v po principu Rhino-ta. S tem sistemom je po mojem mnenju kajak lažje naložiti kot z rolerjem, ker ga samo bočno porineš na strešni nosilec.
Post Reply