Spin na strelko

Shore jigging in spinning z obale
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: Spin na strelko

Post by Gašper »

Pozdravljeni, za to sezono si bom poskušal sestavit en dokaj low budget komplet za strelko (mogoče priplava mimo tudi kakšna lica), zaenkrat smo si rezervirali morje (Šolta), tako da upam da nam letos uspe, ker lani nam zaradi corone ni. Ne me zdaj prehitro kregat ker sem napisal low budget, ampak mi za deset dni morja, cca. 2-3 ure spinanja na dan, res ne da zapravljat veliko, glede na to da že imam UL komplet in bom malo kombiniral.
Malo denarja malo muzike, tudi to vem :D

V mislih sem imel nekaj takega, palico bi vzel Shimano Vengeance CX cork 20-50 2.7m (seveda če jo dobim, ker trenutno ni na zalogi, če ne bom vzel nekaj približno eneka gramaže in dolžine), rolo bi vzel Shimano Sedona 4000 (ali 5000), vrvico PE 1.5 (ali 1.8), flurocarbon 0.33+.

Metal pa bi večinoma poperje, kakšen stickbait, mogoče kakšen jig.

Bilo kakšen predlog, ideja so dobrodošli.

Palica: https://www.trofeja.si/artikel/palica-s ... k-240-300m

Rola: https://www.trofeja.si/artikel/rola-shi ... 000-8000fi
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Spin na strelko

Post by kr'en »

Rola je ok, za palico bi ti pa res priporočil malo boljšo, budget gor ali dol.

Vzemi si tole Favorite X1 (https://www.monster-bite.com/izdelki/48 ... =&parent3=) , ni čigumi kot Shimano in bo vabe za Strelko dosti lepše oddelala. Da ne rečem da boš lahko oddelal z njo tudi kak lažji jig, s Shimanom pa sigurno ne.
Če te zanima, se lahko pogleda tudi kaj se da s ceno narediti. ;)
Image
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

Gašper wrote: 16 Feb 2021, 19:40 Pozdravljeni, za to sezono si bom poskušal sestavit en dokaj low budget komplet za strelko (mogoče priplava mimo tudi kakšna lica), zaenkrat smo si rezervirali morje (Šolta), tako da upam da nam letos uspe, ker lani nam zaradi corone ni. Ne me zdaj prehitro kregat ker sem napisal low budget, ampak mi za deset dni morja, cca. 2-3 ure spinanja na dan, res ne da zapravljat veliko, glede na to da že imam UL komplet in bom malo kombiniral.
Malo denarja malo muzike, tudi to vem :D

V mislih sem imel nekaj takega, palico bi vzel Shimano Vengeance CX cork 20-50 2.7m (seveda če jo dobim, ker trenutno ni na zalogi, če ne bom vzel nekaj približno eneka gramaže in dolžine), rolo bi vzel Shimano Sedona 4000 (ali 5000), vrvico PE 1.5 (ali 1.8), flurocarbon 0.33+.

Metal pa bi večinoma poperje, kakšen stickbait, mogoče kakšen jig.

Bilo kakšen predlog, ideja so dobrodošli.

Palica: https://www.trofeja.si/artikel/palica-s ... k-240-300m

Rola: https://www.trofeja.si/artikel/rola-shi ... 000-8000fi
Poslusaj Krena....
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Spin na strelko

Post by Jolly »

Osebno bi tudi rolo zamenjal za : https://www.monster-bite.com/izdelki/50 ... =&parent3=

Tudi FC bi pri takem kompletu ojačal na okoli 0.38 in to ne "navaden" ampak shock leader sigurno.
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: Spin na strelko

Post by Gašper »

Kr'en, tinker, Jolly -- hvala za hiter odziv, tudi sam sem mnenja da bi moral vzeti boljšo/kvalitetnejšo palico, tako da se bom verjetno odločil za kr'en - ov predlog. Rola pa zaenkrat ostaja tak kot sem si zamislil. hvala!
robinjo
Posts: 176
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Spin na strelko

Post by robinjo »

Jaz bi definitivno raje vzel shimano sedono, ampak obvezno v izvedbi * Sedona C5000XGFI zaradi ciljne lovine (strelke), ki jo ponavadi preganjamo z raznoraznimi povrsinci tj. WTD, kaksen poppercek ipd., pa kaksni long minnowi, ki jim tudi ustreza hitrejse navijanje.
Palica pa definitivno hitra akcija, dolzine 2.70m, akcije do MAX 50g, ce hoces imet kaksen gust (glede na to da so iz obale ulovljene strelke vecinoma do 2kg), jaz osebno ne bi sel cez 40g. Ampak vsak zase.
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

Gašper wrote: 17 Feb 2021, 20:51 Kr'en, tinker, Jolly -- hvala za hiter odziv, tudi sam sem mnenja da bi moral vzeti boljšo/kvalitetnejšo palico, tako da se bom verjetno odločil za kr'en - ov predlog. Rola pa zaenkrat ostaja tak kot sem si zamislil. hvala!

Gašper, kje pa loviš, kje so tvoji tereni ?
Namreč strelka na Antenalu ali v Rovinju ni ista stvar kot strelka npr. na Lošinju. Ene imajo 3kg+, druge pa 0.5-1kg....temu se potem prilagodi oprema.
Drugače pa je Robinjo povedal vse.
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: Spin na strelko

Post by Gašper »

Šolta-Stomorska, seveda če se nam dopust izide po planu za letos.

Bili smo tudi predlani tam in sem imel UL komplet zraven. Metal sem majhen poper in seveda rukne strelka cca 0.8kg, zatem sem je sledila še ena ampak je zgrešila poper.

Tako, da bi si zaradi tega umislil en komplet z razlogom, ker teren je dober. Predvidevam, da lahko rukne tudi kakšna lica če se poklopi ..ne vem, bom videl.
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: Spin na strelko

Post by Gašper »

tinker wrote: 18 Feb 2021, 08:26
Gašper wrote: 17 Feb 2021, 20:51 Kr'en, tinker, Jolly -- hvala za hiter odziv, tudi sam sem mnenja da bi moral vzeti boljšo/kvalitetnejšo palico, tako da se bom verjetno odločil za kr'en - ov predlog. Rola pa zaenkrat ostaja tak kot sem si zamislil. hvala!

Gašper, kje pa loviš, kje so tvoji tereni ?
Namreč strelka na Antenalu ali v Rovinju ni ista stvar kot strelka npr. na Lošinju. Ene imajo 3kg+, druge pa 0.5-1kg....temu se potem prilagodi oprema.
Drugače pa je Robinjo povedal vse.

Šolta-Stomorska, seveda če se nam dopust izide po planu za letos.

Bili smo tudi predlani tam in sem imel UL komplet zraven. Metal sem majhen poper in seveda rukne strelka cca 0.8kg, zatem sem je sledila še ena ampak je zgrešila poper.

Tako, da bi si zaradi tega umislil en komplet z razlogom, ker teren je dober. Predvidevam, da lahko rukne tudi kakšna lica če se poklopi ..ne vem, bom videl.
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

Gašper wrote: 18 Feb 2021, 08:57 Šolta-Stomorska, seveda če se nam dopust izide po planu za letos.
Dobro OK,
Robinjo ti je povedal.
Post Reply