Spin na strelko

Shore jigging in spinning z obale
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: Spin na strelko

Post by Gašper »

tinker wrote: 18 Feb 2021, 10:09
Gašper wrote: 18 Feb 2021, 08:57 Šolta-Stomorska, seveda če se nam dopust izide po planu za letos.
Dobro OK,
Robinjo ti je povedal.
Hvala👍
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

Z isto opremo in istimi 17cm voblerji boš na Šolti ob zori/mraku lepo tamanil tudi 80cm škarame.
Škaram in strelka pa sta iste kategorije športne ribe. Odlična športna riba, živa, divja, brez predaje.
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: Spin na strelko

Post by Gašper »

tinker wrote: 18 Feb 2021, 10:21 Z isto opremo in istimi 17cm voblerji boš na Šolti ob zori/mraku lepo tamanil tudi 80cm škarame.
Škaram in strelka pa sta iste kategorije športne ribe. Odlična športna riba, živa, divja, brez predaje.
Upam :mrgreen: ..bom pa vsekakor kaj objavil, če bo kaj. Hvala!
Peter
Posts: 205
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Spin na strelko

Post by Peter »

tinker wrote: 18 Feb 2021, 10:21 Z isto opremo in istimi 17cm voblerji boš na Šolti ob zori/mraku lepo tamanil tudi 80cm škarame.
Škaram in strelka pa sta iste kategorije športne ribe. Odlična športna riba, živa, divja, brez predaje.
in bolj dober za jesti,vsaj meni
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

Peter wrote: 18 Feb 2021, 12:02 ....in bolj dober za jesti,vsaj meni
Tudi meni. Odličen je.
robinjo
Posts: 176
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Spin na strelko

Post by robinjo »

Kolega je ravno vceraj dobil iz MBja novo palico MC Solpara sps 902ml, 10-30g. Za moje pomoje vredno dat tistih par eurov vec kot za raznorazne entry level palice. Me zanima kako se bo obnesla v "akciji", ampak nimam nobenih dvomov da bo zelo zadovoljen z njo. Brez tezav oddela tudi kaksno bolj konkretno stvar na drugi strani vrvice pomoje, ne glede na "manjso gramazo".
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spin na strelko

Post by tinker »

robinjo wrote: 18 Feb 2021, 15:40 Kolega je ravno vceraj dobil iz MBja novo palico MC Solpara sps 902ml, 10-30g. Za moje pomoje vredno dat tistih par eurov vec kot za raznorazne entry level palice. Me zanima kako se bo obnesla v "akciji", ampak nimam nobenih dvomov da bo zelo zadovoljen z njo. Brez tezav oddela tudi kaksno bolj konkretno stvar na drugi strani vrvice pomoje, ne glede na "manjso gramazo".
Nisem prepričan.
Pred mnogimi palicami sem imel dotično Solparo 902 10-30g tudi jaz. Deklarirana brancinarka in dobra na svojem področju.
Ni pa za strelke (ker je glih tematika spin na strelke). Strelka in brancin se razlikujeta kot noč in dan. Strelka seka po plenu, brancin ga vdihne. In v temu je keč...strelko je treba prbit na mrtvo, drugače odpadajo...imajo močne koščene čeljusti in veliko moč, če ne prbiješ kontre, ni zapetja. Omenjena Solpara pa tega ne omogoča. Omogoča pa lov brancina, ki vabo posesa in se zapne sam z vsemi 3 trojčki naenkrat, tud brez kontre.

Če bi si jaz osebno delal ciljni komplet za strelko spin (normalno za ribe 1kg+):
Palica 2.70m, 20-60g
Rola 4000/5000 po Shimanu
Špaga PE 1.5
Leader 0.35mm
Vabe voblerji 20-30g, 13-20cm.
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: Spin na strelko

Post by Gašper »

Evo, palica je prispela, (v roki mi deluje fenomenalno), mislim da bo za moje potrebe čisto dovolj, zraven sem še vzel vrvico Sunline Siglon PE 1.5 . Do avgusta pa morem še počasi nabrat manjkajoče stvari🙃

Kr'en, hvala za ekspresno dostavo in pomoč! Hvala tudi ostalim za nasvete.

Image
Klemen1989
Posts: 29
Joined: 03 Jul 2020, 13:00

Re: Spin na strelko

Post by Klemen1989 »

kr'en wrote: 16 Feb 2021, 20:43 Rola je ok, za palico bi ti pa res priporočil malo boljšo, budget gor ali dol.

Vzemi si tole Favorite X1 (https://www.monster-bite.com/izdelki/48 ... =&parent3=) , ni čigumi kot Shimano in bo vabe za Strelko dosti lepše oddelala. Da ne rečem da boš lahko oddelal z njo tudi kak lažji jig, s Shimanom pa sigurno ne.
Če te zanima, se lahko pogleda tudi kaj se da s ceno narediti. ;)
Pozdravljeni"

Favorite X1 sem imel tudi sam in z njo sem brez večjih težal lovil brancine in vse ostalo. Naj omenin, da je bila akcija 15g-35g in iz mojih izkušenj se je najlepše obnašala, ko sem imel na njej jig-e v rangu 20g. Glede uporabe voblerjev in silikonov pa mi ni bila najbolj pri srcu. Kljub omenjeni akciji ima zelo trd vrh in posledično je bilo vodenje vab veliko bolj agresivno. Sedaj sem si kupil novo in sicer Okumo 8-25g.
Je pa tukaj potrebno omeniti kaj komu paše in kakšne občutek imaš pod roko.

To so moje izkušnje z omenjeno palico.

Lp,
Klemen
Gašper
Posts: 48
Joined: 10 Jul 2018, 18:09

Re: Spin na strelko

Post by Gašper »

Pozdravljen, mislim da si zgrešil, tema je spin na strelko in par postov nazaj je tinker lepo razložil razliko med brancinom in strelko.
Post Reply