Veliki morski črv

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Veliki morski črv

Post by matko85 »

Pozabil pripisati, sem mislil pri nas. Vseeno hvala Sova. Ne vem a sploh posljejo v slovenijo. Vedris vem da ne.
Lep pozdrav Mato
matko85
Posts: 142
Joined: 22 Dec 2015, 09:59

Re: Veliki morski črv

Post by matko85 »

Sorry že vse vem, hvala in se opravičujem za smetenje. Lp
Lep pozdrav Mato
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Veliki morski črv

Post by spidx »

Zdravo,

V Novigradu se trudim ujet morskega crva, pregledal sem ze vse posnetke na youtube, prebral vse clanke in se tudi precej potapljal. Imam 2 trapuli, za vabo soljene sardele in salamurn v flasi za disavo preden nastavim trapulo.

Vendar ocitno delam nekaj narobe, zdi se mi, da sem nasel ze precej lukenj, vendar po 20min na luknji, se mi ni sporozila se nobena. Iscem v cca 3m globine na plazi, gledam obgrizene spuzve, premikam kamenje in najdem luknje za palec debele, vec ali manj v pesku, vendar nic.

Je problem, da se spravim lovit sele po ribolovu med 11-15uro in je ze prevec ljudi v vodi? Je mozno, da so vse te luknje ze prazne? Bi moral luknje iskati med dnom z kamni, ali tam kjer so fleki peska(tu jih sam najvec najdem)? Bi moral zamenjati teren? Ima kdo kaksen namig?

Hvala LP! 😁
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: Veliki morski črv

Post by skols79 »

Išči med kamni. Ponavadi je luknja obkrožena s kamni in lupinami školjk. Da vidiš luknjo moraš odmakniti lupine.
Velikokrat je luknja obdana s "pajčevino".
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Veliki morski črv

Post by spidx »

Pa je v tem casu pajcvina “sluz” prisotna? Bral sem, da naj bi to bilo v avgustu. Vse luknje, ki sem jih nasel, so bile pod kamni v pesku, je pa res, da ni vhod nobene “izbetoniran” kot pravijo, da naj bi bil. Pri vsaki luknji, moram paziti, da se not ne vsuje pesek. Je mozno, da to niso niti od crva luknje? Samo nevem od cesa bi potem lahko bile... 🤔
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: Veliki morski črv

Post by skols79 »

Zna bit, da so luknje od kaksnih školjk???
Ponavadi so skriti ob robu malih peščenih oaz med kamni. :ugeek:
Črv zelo dobro skrbi za svoje gnezdo. Ko boš najdu "pravo luknjo" :bwahaha: ...boš takoj vedu, da je prava!
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Veliki morski črv

Post by spidx »

Haha verjetno res 😂, nevem katera zival bi lahko se prebivala v za palec debeli luknji v pesku. Je mozno, da cez dan noce priti ven, zaradi ljudi? Je pesek okoli crvove luknje temnejsi?
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Veliki morski črv

Post by spidx »

Bom poslikal malo, pa upam, da kdo objasni ce je to prava luknja ali ne... 😁
User avatar
CBB
Posts: 1466
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Veliki morski črv

Post by CBB »

Vzemi 10 metrov špage, namoči jo v salamur od sardel in spusti v vodo v mandraču... Čez 15 minut poglej, kje so ti špago zvlekli v luknjo...
Post Reply