Vasa oprema...

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
Post Reply
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Vasa oprema...

Post by RibAr »

Vitranc, na kakšen način ribolova iz čolna ciljaš?
Za panulo je omanjen multiplikator iz zgornjega posta kar primerna izbira za začetek.
Za bolentino ribolov (lov na dno iz čolna), pa skoraj povsem neuporaben in/ali nepotreben, razen če boš lovil morske pse. :D
Za vertical jigging je neuporaben zaradi prepočasnega prenosa 4,3:1.
vitranc
Posts: 32
Joined: 22 Jan 2010, 11:14

Re: Vasa oprema...

Post by vitranc »

ja recimo da me zanima kr vse in sm samo radoveden koliko je funkcjonalna tale zadeva in zakaj je uporabna ja no hvala za nasvete bom kr pti klasiki s bait runerjem ostau
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Vasa oprema...

Post by RibAr »

Stacionarna rola z BR je uporabna za bolentino tehniko in pa za lahko panulo, BR omogoča tudi ciljano lovljenje orade. Za te namene jo uporabljam tudi sam imam Shimano 6000 BR in Spro BR. Za težjo panulo pa priporočam multiplikator, na tržišču so tudi stacionarne role primerne za to tehniko, ampak so precej (pre)drage.
Tisti multiplikator Shimano TR200 se zdi za panulo kar dobra izbira, zalsti razmerje kvaliteta/cena, lahko bi ga uporabil tudi za težji bolentino za večje globine z večjo obtežitvijo.
RibičM
Posts: 41
Joined: 03 Mar 2010, 15:23

Re: Vasa oprema...

Post by RibičM »

Morda kdo ve, kakšna je akcija palice Browning Evolution 2, carbon, dolžina 3,5m, teleskop?

Na splošno Browning palic pri spletnih ponudnikih ribiške opreme ni veliko...?
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Vasa oprema...

Post by RibAr »

RibičM wrote:Morda kdo ve, kakšna je akcija palice Browning Evolution 2, carbon, dolžina 3,5m, teleskop?
Za kakšno vrsto palice pa gre?
Poglej oznake na palici, kaka številka je zagotovo tam. Bodici c.w. (izmetna masa), bodisi test curve vrednost v lb (predvsem za kraparice)...
RibičM
Posts: 41
Joined: 03 Mar 2010, 15:23

Re: Vasa oprema...

Post by RibičM »

RibAr wrote:
RibičM wrote:Morda kdo ve, kakšna je akcija palice Browning Evolution 2, carbon, dolžina 3,5m, teleskop?
Za kakšno vrsto palice pa gre?
Poglej oznake na palici, kaka številka je zagotovo tam. Bodici c.w. (izmetna masa), bodisi test curve vrednost v lb (predvsem za kraparice)...
Na palici piše naslednje:
Browning mini trout Evolution 2, 350, High streng carbon, L 3,5m, 6 Sections
Palica je zložljiva (teleskopska) iz 5 delov, ima 6 rinkov. Držalo je delno iz plute, delno iz neke mehkejše črne pene. (Zelo podobna je teleskopu Daiwa apolllo 3,6m, z močjo 30-60g).
vitranc
Posts: 32
Joined: 22 Jan 2010, 11:14

Re: Vasa oprema...

Post by vitranc »

a kdo pozna tole palica jacxonwj dgtd330110 advanced carbon zanima me kdo kej ve o tej palici hvala
RibičM
Posts: 41
Joined: 03 Mar 2010, 15:23

Re: Vasa oprema...

Post by RibičM »

vitranc wrote:a kdo pozna tole palica jacxonwj dgtd330110 advanced carbon zanima me kdo kej ve o tej palici hvala
Smo "pametni", kaj?
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Vasa oprema...

Post by RibAr »

RibičM wrote:
RibAr wrote:
RibičM wrote:Morda kdo ve, kakšna je akcija palice Browning Evolution 2, carbon, dolžina 3,5m, teleskop?
Za kakšno vrsto palice pa gre?
Poglej oznake na palici, kaka številka je zagotovo tam. Bodici c.w. (izmetna masa), bodisi test curve vrednost v lb (predvsem za kraparice)...
Na palici piše naslednje:
Browning mini trout Evolution 2, 350, High streng carbon, L 3,5m, 6 Sections
Palica je zložljiva (teleskopska) iz 5 delov, ima 6 rinkov. Držalo je delno iz plute, delno iz neke mehkejše črne pene. (Zelo podobna je teleskopu Daiwa apolllo 3,6m, z močjo 30-60g).
Iz teh podatkov se res ne da razbrati izmetne mase palice ali libraže, žal. :NO: Bo treba na spletno stran od proizvajalca ali kako drugače priti do teh informacij. Morda vprašaj trgovca.
RibičM
Posts: 41
Joined: 03 Mar 2010, 15:23

Re: Vasa oprema...

Post by RibičM »

Prodajalec, pri katerem sem to palico kupil 7 let nazaj, je trgovino žal zaprl (V Lj, vs tovarne ROG). Glede na njegovo priporočilo (prodajalec naj bi bil velik strokovnjak za morski ribolov), da je ta palica odlična za lov na brancina (poleg mi je prodal še ogromno lahkih plovčkov do 3g in rolco RYOBI Ecusima SS 1000Z, kapaciteta laksa 0,20-220m, prenos 5.1:1) se mi poraja misel, da bi lahko bila akcija te palice 10-40g.
Druga palica, ki sem jo kupil je bila Browning Fondo, dolžina 3m, teleskop, akcija 50 – 100g, rolca pa DAM Quick Rsi 430, kapaciteta laksa 0,20-250m, prenos 5.2:1). Ta rola ima za razliko od prve tudi borbeno zavoro. Predvidevam, da bi bil drugi komplet primeren za lov orade?

Vem, da malce "težim", vendar pa me po daljši pavzi spet vleče na vodo in rad bi vedel, ali je oprema, ki jo imam, ok... :)
Post Reply