Vasa oprema...

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Vasa oprema...

Post by Jolly »

Ma ni nobenega problema loviti z normalno odprto rolo, saj kot pravim je stvar cisto preprosta.
Sam pa nikoli ne prakticeram "trika" z elastiko in vzigalico, saj dobro odprta rola deluje tako kot BR, se pravi ni nic upora oz. je ta minimalen.
Sam kot sm povedal drugace uporabljam tudi signalizatorje, skupaj z "swingerji", prvi sicer niso potrebni naceloma, swinger je pa en od pripomockov ki ga vsem priporocam, prva funkcija je seveda da imas laks konstantno napet, druga pa seveda ta da tudi v primeru ce riba zaplava proti tebi to zapazis z padcem swingerja ko se laks sprosti, namrec ni za pricakovati od ribe da bo vedno zaplavala stran od obale in tako potegnila laks ;)

Kar se tice match palice, sam uporabljam slednjo: http://www.blinkersport.si/index.php?st ... rodid=1613 , preverjeno zdrzi brancine :)

Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Vasa oprema...

Post by proton »

To sem tudi malo gledal. Edino kar me moti je, da to niso palice narejene za morje...
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Vasa oprema...

Post by Jolly »

proton wrote:To sem tudi malo gledal. Edino kar me moti je, da to niso palice narejene za morje...
Hehe, pa saj ni prakticno nobene razlike v namenskih palicah za morje... (seveda ko je govora o normalnih palicah tipa spinning, match, tele, itd.), blank (materjal z katerega je palica) in rinke so si vec ali manj enaki, sploh ko je govora o tem cenovnem razredu.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Vasa oprema...

Post by proton »

Misliš, da ni razlike v rinkah na palicah ko govorimo o cenovnem razredu do 100€? Vedno imam neko fobijo, da mi bo vse skupaj zarjavelo ;) Mogoče zato, ker mi je zarjavela moja prva palica, je pa res da ni bila kaj preveč vredna - po mojem je to itak z vsako poceni palico tako...
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Vasa oprema...

Post by kr'en »

Kvalitetne rinke imajo not keramiko, ali pa morda še kaj boljšega ne glede na to ali so za morje ali pa zasladko vodo.

Tudi kovine iz katerih so rinke so pomojem iz ienakih materialov. Če piše sea zraven na palici je to bolj zaradi funkcije (big game surf casting itd...) na morju kot pa zaradi materiala.

Sicer pa vse te so si izmislili trgovci zaradi boljše prodaje. Načeloma lahko za morje prav tako dobro uporabljaš kraparice in ostale sladkovodne palice.
Image
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Vasa oprema...

Post by proton »

Fajn se mi recimo zdi tale komplet http://www.blinkersport.si//index.php?s ... rodid=1932. Edino kar je, se mi zdi rola malo švoh - v prosti prodaji je 15€. Se mi zdi "prepoceni" za kaj kvalitetnejšega... Kaj mislite?
User avatar
Jolly
Posts: 472
Joined: 17 Apr 2008, 15:15
Location: Ljubljana

Re: Vasa oprema...

Post by Jolly »

proton wrote:Fajn se mi recimo zdi tale komplet http://www.blinkersport.si//index.php?s ... rodid=1932. Edino kar je, se mi zdi rola malo švoh - v prosti prodaji je 15€. Se mi zdi "prepoceni" za kaj kvalitetnejšega... Kaj mislite?
Za plovckat bi ze sluzila svojemu namenu, tudi sam imam na match palici eno poceni rolco (mislim da je kostala 13eur), pa ze dobro leto funkcionera.
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Vasa oprema...

Post by proton »

Lovil bi na wagler, kuglo pa mal bi metal umetne vabe naokoli ;) To iščem.
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Vasa oprema...

Post by robar4 »

mam eno vprašanje in sicer...ali lahko namesto posebne elastike za povezovanje vabe uporabim tudi kaj drugega.npr. zobno nitko,cviren za šivanje,tesnilna elastika... :mrgreen: ???
hvala za odgovore. :D
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Vasa oprema...

Post by kr'en »

Kak cviren bi morda šlo uporabit, ker je tanek, pa primerno barvo moraš zbrat.

Zadeva mora bit tenka in prosojna, da ne moti rib. Če je še elastična tudi ni slabo, ker se zategne in bolj utrdi vabo na trnku.
Image
Post Reply