Bibi

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Bibi

Post by Ramalak »

Albacore, hvala za koristne napotke, v množici podobnih na youtubu je težko ločit kaj je primernejše, tvoje je!

Sedaj morajo samo še orade pogledat video... :bwahaha:
User avatar
sova
Posts: 1321
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Bibi

Post by sova »

Ma ne smejo videt tega videa potem bodo vedele zakaj se gre. :bwahaha: Ne bojo zagrizle pol raka, ampak raje celega. :lol:

lp.
Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Bibi

Post by albacore »

jernej wrote: 13 May 2020, 15:10 A moraš rolo imeti oz bremzo odprto in na kaj moraš biti pozoren .Hvala mi ni čist jasno pri tem raku in kako je že če mu zadnje noge ostrižeš se še vedno ne more zavleči pod kamen ali ne,nekje sem neki videl pa ne vem kje. Hvala za vsak odg ali video.
Vse je stvar posameznika, nekateri imajo rolo odprto drugi zategnjeno več ali manj. Nekateri raka montirajo na 2 trnka drugi na 1. Načinov je veliko tudi brez probadanja raka z elastičnim cvirnom. Vsak se odloči po svoje ali ga montira celega, brez klešč, brez zadnjih nog, brez srednjih ... Tam kjer so velike orade, govorim nad 1kg in jih je veliko to pomeni več potegov orad jih tudi lažje ujameš, ker imaš pač več potegov vseeno pa ne boš reariziral vsak poteg vendar je na koncu vedno dober izkupiček. Kjer orad ni veliko in imaš kak dober poteg vsake 5-10 dni potem to izgleda drugače skratka porazno, ker jo ujameš ali pa ne v teh 1-2 potega za čas 10 dnevnega ribolova. Za veliko orado moraš najti pravi teren in imeti srečo, da si tam v pravem terminu, vendar če je teren, kjer so velike potem jih boš tam tudi ujel. Ko sem bil s prijatelji v ČG na pravem terenu in pravi mesec je ekipa pred nami ( takoj na začetku videa ), ki je bila tam 7 dni bila brez ulova mi trije smo pa imeli nekaj potegov prve 3 dni naslednje 4 dni pa nobenega .....video naših ulovov na koncu z mojo največjo in najtežjo orado ( žal 1 dan sem imel gor mislim da še večjo vendar ni bilo sreče ) ... čisto spodaj pa še video 2x kontre nekega Italijana na raka brez realizacije, kar je čisto normalna stvar v oradolovu. So nesrečni in srečni dnevi v ribolovu, posebno pri oradi ...

.... video Črna Gora

https://www.youtube.com/watch?v=BUpQmePtXGo

... kontra na raka

https://www.youtube.com/watch?v=oiCflJAxs7Q
.......... LP
Image
longcast
Posts: 223
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Bibi

Post by longcast »

Ali mogoce kdo ve kje v Ljubljani lahko dobim zive bibije. Rabil bi jih do cetrtka ali petka. Hvala za pomoc.
klimbo
Posts: 49
Joined: 11 May 2022, 10:05

Re: Bibi

Post by klimbo »

Zdravo.
Danes sem v Kopru kupil bibije za cetrtk ko se odpravljam na krk pa me zanima kako jih je najbolje shraniti za ta dan in pol. V trgovini mi je rekel da vsakega zavijem v brisačko sem pa tudi videl na internetu da se jih lahko da v morsko vodo. Kaj mi predlagate.

Lep pozdrav
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1293
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Bibi

Post by albacore »

klimbo wrote: 18 Oct 2022, 13:55 Zdravo.
Danes sem v Kopru kupil bibije za cetrtk ko se odpravljam na krk pa me zanima kako jih je najbolje shraniti za ta dan in pol. V trgovini mi je rekel da vsakega zavijem v brisačko sem pa tudi videl na internetu da se jih lahko da v morsko vodo. Kaj mi predlagate.

Lep pozdrav
Jaz sem jih kar vsakega posebej v salvet papir vsakega posebej in karton škatlo z njimi dal v hladilnik ( 8+°C ) in so zdržali nekateri tudi do 7 dni, drugače pa 4 brez problema. Vsakega posebej pregledal dnevno, da ni izpustil tekočine, ker potem hitro poginejo še ostali. Preden poginejo se jim ponavadi zelo poveča bunka-izrastek ob strani.

Image

Ko jih naberejo v Italiji pred prodajo držijo v vodi s pumpico za zrak-video spodaj.

https://www.facebook.com/watch/?v=2848813771828273
.......... LP
Image
klimbo
Posts: 49
Joined: 11 May 2022, 10:05

Re: Bibi

Post by klimbo »

Najlepša hvala :D
klimbo
Posts: 49
Joined: 11 May 2022, 10:05

Re: Bibi

Post by klimbo »

Živijo v petek se odpravljam na zadnji letošnji ribolov na krk. Zanima me ali gre kdo v četrtek iz obale proti Ljubljani in bi bil pripravljen dostaviti nekaj bibijev.

Lep pozdrav,
RibicPepe
Posts: 80
Joined: 27 Mar 2019, 20:17

Re: Bibi

Post by RibicPepe »

Bibije ima Bonaca dishing supplies => Renato Poropat 0915732628
Post Reply