Trnki

Tehnike in oprema
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Trnki

Post by Bobr »

Mislim, da posebne teme za trnke še nimamo zato odpiram, kjer se lahko malce razpišemo na temo trnkov. (drugače Kren premesti če bo potreba)

Pri drsnih sistemih največ uporabljam Owner Cuting point SSW trnke, čeprav večji so malce nerodni za montažo dagnje(precej širok del pod konico), ker je ponavadi ciljna riba orada.
Uporabljam še model C5, odvisno od ponudbe in kraja nabave. ;)
Pri vseh drugačnih sistemih lova in ne ciljno ribo, ponavadi ne dajem takega povdarka kakšne trnke uporabim.
Zanima me če kdo uporablja trnke Kamatsu-Beak model je precej podoben modelu cuting pointu od ownerja, kakršne koli informacije?
Drugače pa kaj priporočate/uporabljate? =)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Trnki

Post by kr'en »

Mam ene dve škatlici, polni trnkov. Od viška glava ne boli pravim. Predvsem so Ownerji, Gamakatsu in Mustad (dolgovratni), potem so še kakšni no name in eni ProCarp.

- Velikosti; imam predvsem 1, 2, 1/0 in 2/0. To kar je za orado. Nekaj je tudi manjših in eni večji, 3/0 (te naj bi imel za ugorja)
- Rja; Mustad in Gamakatsu nimajo problemov z njo, Ownerji malo manj obožujejo sol.
- Ostrina; mnja, dokler je trnek v škatlici je vsak oster, ko enkrat sreča sol in kamne pa ne več toliko. Itak jih redno menjam na sistemih.

Zaključek; Owner in še enkrat owner. :) Do sedaj se mi je samo enkrat zgodilo, da se je dejansko zlomil trnek, ko sem zapel v dno, drugače gre zmeraj predvrvica/svinec.
Image
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: Trnki

Post by Bobr »

Hm količina v škatli je kar zajetna ampak recimo, da je sezona nekje na vidiku pa brskam... =)

Velikost največ uporabljam 1/0, 2/0 in 4/0 (orada), manjši niti nevem kako so veliki ne kakšni, uporabljam ob kakem plovčkanju...
Imam še ene z dolgim vratom za črve, in ene par kom res velikih (včasih naredim kakšen velikanski sendvič)
Rabljene trnke kaj dobrusite ali zavržete? Načeloma če jih brusiš so še manj odproni na rjo, še prej za stran

Drugače pa Owner ima kar posebno mesto v škatli :mrgreen:
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Trnki

Post by proton »

Pozna kdo saltwater edition Owner trnekov? Me zanima, kako se obnesejo ...

Image
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Trnki

Post by albacore »

Ko sem uporabljal rdeče, sicer Daiichi niso orade nič bolje prijemale ..........

http://www.great-lakes.org/graphics-2/T ... EyeStr.jpg
.......... LP
Image
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Trnki

Post by POTAPI »

Mene pa zanima katere trneke uporabljate za ribolov iz čolna in katero veličino.l.p.
Bellerophon
Posts: 110
Joined: 11 May 2012, 13:00

Re: Trnki

Post by Bellerophon »

Mene pa bolj firbec matra, če v Sloveniji kje dobiš "pro pack" pakunge Ownerjev? Ker v tujini so kar razlike v ceni med navadnimi mini parkiranji in pro-ji.
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Trnki

Post by POTAPI »

Mene pa zanima kje kupujete trneke v kateri trgovini in pa katero veličino glede na vaše izkušnje bi lahko malo bolj napisali kako in kaj ker mislim da je trnek zelo pomemben pri oradi .l.p.
POTAPI
Posts: 456
Joined: 19 Sep 2011, 17:20

Re: Trnki

Post by POTAPI »

Katere trneke uporabljate za orado je kaj novega na tržišču .l.p.
User avatar
doctor78
Posts: 361
Joined: 19 Jul 2012, 20:55
Location: Postojna

Re: Trnki

Post by doctor78 »

Tudi mene zanima ali kdo uporablja kaj drugega kot Owner Cutting Point za grund sistem (orade)? Ker cena zanje je kar zajetna :argh: Izpod 5 eur jih skoraj ne najdem pri nas. Še najdražji so pri nas v postojni ko so 8 eur za 8 komadov :omfg:
Post Reply