VOZLI in NAVEZE

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by kr'en »

To je kraparska naveza in seveda se jo da uporabit tudi na morju.
Image
Pero
Posts: 43
Joined: 17 Sep 2010, 16:11
Location: Postojna

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by Pero »

Vem da je :) Sicer jaz sem malce drugače naredil zadevo. Jo pa uporablja prijatelj, ki mu je zadevo pokazal ribič iz obale... Vendar ga o funkcionalnosti še nisem uspel vprašati...
car
Posts: 66
Joined: 17 Jun 2011, 15:54
Location: Idrija

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by car »

Živjo zanima me kako vi privezujete(s kakšnimi vozli) na predvez ostale trnke?za lov na grunt.
Bobr
Posts: 490
Joined: 16 Aug 2011, 11:20

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by Bobr »

Car prvo preberi celotno temo, so kar štirje zavihki in mislim, da boš dobil vse odgovore.
Če želiš sprobavati še kaj novega,drugačnega kar je predlagano tukaj imaš tudi par linkov, kjer je cel nabor vozlov.
Ata gugl tud dost ve ;)
car
Posts: 66
Joined: 17 Jun 2011, 15:54
Location: Idrija

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by car »

ok :omfg: ok
User avatar
ribičmiha
Posts: 110
Joined: 25 Feb 2012, 08:42
Location: Logatec

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by ribičmiha »

Mene zanima kako se naredi vozel za trnek s ploščatim ušesom( če imate kakšno sliko)
Lp
LP Miha
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by kr'en »

Je kdo od vas že probal, ali pa redno veže FG knot, ki se uproablja za povezavo pletenica-mono predvez?

Sam sem ga sedajle probal parkat navezat in se mi zdi precej težek za vezat. Zelo težko dosežem lepe ovoje pletenice okoli monota, pa tudi zategovat je težko, ker je treba vleči v 3 strani hkrati in za nameček je pletenica tanka (kljub 25lb nosilnosti), da se kar zareže v roko. :omg:
Image
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by blisk »

Kren sem se matral s tem vozlom, pa mi ni držal kot bi mogel, moraš kar pazit da ga prav zategneš da se ti lepo poravnajo ovoji. Če ne narediš vse 100%, ti bo vozel popustil. Potem sem prešaltal na Tony pena vozel pa ni nobenih problemov. Zavežeš v temi v 1 minutki pa drži 100%.
jaki3
Posts: 18
Joined: 03 Mar 2012, 23:05

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by jaki3 »

za vrtljivke:
Image


Ima mogoče kdo bolj nazoren postopek tega vozla? Ali vsaj njegovo ime da najdem kak video. Ker po tej skici se nič ne znajdem.

Lp, Jakob
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: VOZLI in NAVEZE

Post by kr'en »

veži raje palomar, je enostavnejši in drži kot pribito. ;)
Image
Post Reply