Hobotnica

Tehnike in oprema
User avatar
funt
Moderator
Posts: 413
Joined: 02 Sep 2010, 13:14

Re: Hobotnica

Post by funt »

Ojla,


Podoben način se je nekoč uporabljal v južni dalmaciji, s to razliko da so oni uporabljali posebne lončene lonce podobne amforam.
Po informacijah ki jih imam, pa se stvari niso lotevali tako na veliko, ampak so v zalivih enostavno pustili nekaj loncev, ki so jih vsake toliko pregledali in spustili nazaj.
Gre v bistvu za precej logičen način lova, če upoštevamo navade hobotnic.
Tudi sam sem že večkrat našel hobotnice v raznih skrivališčih kot so: betonski zidak, betonska cev in najbolj zanimivo vrhnji del amfore.
Že dolgih 20 let nazaj se mi je zgodilo, da sem zagledal hobotnico kako gleda iz luknje. Ob potopu sem izvlekel predmet v katerem se je skrivala in to je bil lep ohranjen zgornji del amfore, ki mi še danes krasi stanovanje.
Moram pa dodati, da po posnetku sodeč ni ne vem kako uspešen način lova in po mojem deluje predvsem na področjih kjer ni veliko naravnih skrivališč za hobotnice: mivka, pesek,....
Lp

Funt
User avatar
Arcadeblaster
Posts: 7
Joined: 25 Aug 2011, 20:01

Re: Hobotnica

Post by Arcadeblaster »

Ima mogoče kdo izkušnje z lovljenjem v okolici mesta Klek (blizu hrvaško-bosanske meje)?
Pa še nekaj v zvezi s samim lovom me zanima, in sicer kako najbolj humano ubiti hobotnico. Sem že videl razne tehnike, kjer je potrebno pregrizniti ganglij za zrklom :wtf: ali pa jo z nožem pičiti med očmi ... Katero metodo uporabljate vi, izkušeni lovci?
Lep pozdrav
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Hobotnica

Post by kr'en »

Po mojem je to še najbolje od vsega. Ker pri sipah in lignjih naredimo isto in poginejo takoj.
Image
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Hobotnica

Post by robar4 »

pri hobotnici kakor sem jaz letos imel izkušenj ne pomaga noben nož med oči ampak samo obrneš glavo...( kakor nogavico če je narobe obrnjena) vsaj glede mojih izkušenj je tako..
User avatar
Arcadeblaster
Posts: 7
Joined: 25 Aug 2011, 20:01

Re: Hobotnica

Post by Arcadeblaster »

Žan, torej 1. ali 2. od naštetih načinov (nož ali zobje ;) )?
Ja, za to metodo z obračanjem glave oziroma plašča sem že tudi slišal. Hvala, da si me spomnil.
Lep pozdrav
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Hobotnica

Post by kr'en »

Metoda zobje vsaj pri meni odpadejo :rofl: Že res, da obožujem hobo v solati, pod peko,... Ampak ko še miga je ne dam v usta. To naj kar japonci delajo ucrazy?

Nož, ali pa si umisli en malo širši šraufenciger, ga malo še dobrusi in ga uporabljaj kot se uporabljajo tele zadeve:
http://www.plat.co.jp/shop/catalog/prod ... mpact.html
Image
Maxi
Posts: 261
Joined: 08 Apr 2010, 14:22

Re: Hobotnica

Post by Maxi »

Škaf sladke vode....jo daš noter in ob prvem vdihu jo odrešiš muk :yeah:
Samo škaf je težje sabo nosit :bwahaha:

To je najhitreje in najbolj humano :yeah:
Mali Ribar
Posts: 89
Joined: 18 Apr 2011, 02:24

Re: Hobotnica

Post by Mali Ribar »

js sem jo lani ugriznil v glavo, ker so mi pač kolegi rekli da se ne upam, pa še niti noža nisem imel niti nič drugega s sabo, pa sem jo :) je takoj ''izdahnila'' :yeah:
<:)))))><
octopus
Posts: 123
Joined: 06 Mar 2010, 22:15

Re: Hobotnica

Post by octopus »

sladko vodo....hm..čital sm o tem tudi na. Hr.forumih...sam ne vem..
Pri Splitu smo jih ujeli pri izlivu reke v morje...niso izgledale ,da jim kaj manjka ha...
Si probal to varianto al samo tako.....?
User avatar
Arcadeblaster
Posts: 7
Joined: 25 Aug 2011, 20:01

Re: Hobotnica

Post by Arcadeblaster »

Mali Ribar, izgleda, da ti je uspelo pregrizniti živčni vozel in si hobotnico paraliziral. Bravo! :yeah:
Image
Vse skupaj naj bi izgledalo nekako takole, torej pregriznemo živčni ganglij na vrhu glave tik pod povrhnjico:
VIDEO :fish:
In potem sledi inverzna preslikava podprostora v njegov komplement, kot bi rekli matematiki - torej prste vtaknemo v režo na zadnji strani glave in celo glavo obrnemo kot nogavico. ;)
Kaj naj rečem? Ta metoda se mi zdi zelo zanimiva, zato jo bom ob priliki tudi preizkusil. :rofl:
Lep pozdrav
Post Reply