Lov s plovcem

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov s plovcem

Post by kr'en »

Ja, več metrov globoko lahko naštimaš. Štoper se itak navije na rolco pa je.
Image
zobatec1
Posts: 31
Joined: 22 Jul 2011, 19:47

Re: Lov s plovcem

Post by zobatec1 »

imam eno vprašanje.... na plovec nisem dostkrat lovil, pa tud ulovil še nisem nič... no tudi ne znam z njim saj jaz lovim na ground, rad pa bi se naučil tudi z plovcem....
katere ribe se ulovi s plovcem in koliko mora bit globoko trnk pod plovcem, pa kaj je najboljše za vabo?

lp
jan
Posts: 10
Joined: 05 Jul 2011, 14:58

Re: Lov s plovcem

Post by jan »

Globino nastavi vsaj 40-50 cm od dna ker na dnu ti bosta v večino primerih požrešna babica in pajek vabo pojedla. z pajkom pa ti ne priporočam bližnjega srečanja :aaa: ker je ena najbolj strupenih rib v jadranu je pa zelo dober kot hrana če pa ga želiš imeti pazi na strupene bodice ki jih ima na škrgah ter hrbtu.Priporočam ti da za vabo uporabiš morske školjke, polže, kozice ...saj kruh hitro razpade.Dobiš lahko različne ribe lahko tudi zelo velike. Upam da sem ti kaj pomagal .LP Jan
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Re: Lov s plovcem

Post by granatov »

Da mal obudim tole temo...zanima me, kaj uporabljate za vabo pri lovu na plovec? Katera vaba bi bila najbolj univerzalna oz. bi zajela čim več rib?
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Lov s plovcem

Post by Psycho »

Najbolj univerzalen je kruh, vendar rad pade dol s trneka. Sam uporabljam tudi jadranskega lignja, školjke, polže in rake samotarje, girice/gavune, vse možne črve, sir,... pa še kaj bi se našlo, pomoje pridejo v poštev tudi kozice in kaka miniaturna suša, piščančji file in pasja/mačja hrana iz konzerve (tista, ki ima notri koščke mesa, ker so ravno prav veliki in čvrsti za na trnek :D ). Tako, da lahko uporabiš vse kar ti pride pod roko, če pa je vaba prevelika za na trnek, jo pa razrežeš. 8-)

Glede univerzalnosti se mi tudi zdi, da je vse meso primerno, boljše so seveda tiste sorte, ki so malo bolj žilave, da jih drobiž ne potrga takoj s trneka.

Ima še kdo kako idejo?
Usus magister est optimus.
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Re: Lov s plovcem

Post by granatov »

Aha, kruh...sej na to sem kot mulc zvlekel ogromno enih šparov ven. Hvala za potrditev :), zdaj imam dilemo rešeno za tele 4 dni v Istri - sipe, lignji in plovček pa kruh gor. Se mi ne da ta dolge palice sabo nosit za grund :)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov s plovcem

Post by kr'en »

Kam v isto greš?
Image
granatov
Posts: 117
Joined: 11 Apr 2011, 12:03

Re: Lov s plovcem

Post by granatov »

kr'en wrote:Kam v isto greš?
Fažana pri Puli, če boš kaj blizu, se lahko kaj ujamemo...grem pa jutri zjutraj do ponedeljka ali torka.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Lov s plovcem

Post by kr'en »

Bom v Barbarigi. Samo ne bom mel možnosti nikamor it.
Image
User avatar
zacetnik
Posts: 156
Joined: 17 Jul 2012, 19:10

Re: Lov s plovcem

Post by zacetnik »

pozdravljeni


jaz pa rabim en nasvet, sicer lovim s plovcem in sicer nočni ribolov + lučka
ampak se mi zadeva zamota, zvezano imam pa tako


plovec z lučko

utež

potem tisti ki pride umes, ki se pripne

in trnek z 70 cm predvrvico


ko vržem, mi trnek ker je najnižje vrže, zamota čez plovec (ne včasih ampak 1/3 metov)
po logiki bi moral imeti najnižje utež oz. plovec potem pa na Y levo utež desno
trnek ampak bi se ta 2 motala

kaj predlagate?

lp
Teach a man to fish and he will fish forever
Post Reply