Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Kren začne se s tistim kar je ceneje :rofl:..., če bo zadeva špilala bomo šli naprej v detajle ucrazy?
Brez skrbi, mam že vse ogledan, a probam bit razumen (vsaj mal) in še ubogat naše politike, ki pravijo, da je treba pas zategovat in šparat... :bwahaha:
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Shore Jigging

Post by proton »

Boš lepo spreman za Lošinj! Ti precej zavidam tole pomladansko sonce ;)
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

kr'en wrote:Pa oprema tinker, oprema. Lepo eno Major Craft-ko in recimo kako Caldia 4000 . :mrgreen:
Torej, Penn Slammer 360 se ni preveč dobro odrezal pri navijanju špage med jigganjem. Imel sem kar nekaj wind knot težav...., zdaj sem za potrebe offshore spina in SJ nabavil Daiwo Exceler 3500 X, upam, da se bo bolje odrezala (Daiwe nasploh zelo lepo zlagajo špage in je težav z fecljanjem zato manj). Apia jigi so super in jih priporočam. Krasno letijo v daljave in ob cukanju v vodi prav divje delajo oz. "švigajo". Ker so casting izvedbe tudi med enakomernim navijanjem v vodi delajo kot npr. obična žlica. Zanimivo, je, da se med enakomernim navijanjem včasih postavijo celo pravokotno na smer navijanja, kar občutiš z povečanim uporom za kako sekundo (pa ta upor ni riba :rofl: ). Papalina komot lahko nadomesti kastmasterja, ima zelo drobno akcijo in se jo hitro navija. Iglice pa rade šibajo za njo. Korejskih Damiki Japan jigov še nisem sprobal. Ravno dobil pa sem še eno priporočilo za zelo dobre casting jige japonske firme Skagit Designs model Keel jig, tudi oni so standartno opremljeni s Cultiva (Owner) trojčki.

Image
Last edited by tinker on 18 Apr 2012, 10:27, edited 2 times in total.
Maxi
Posts: 261
Joined: 08 Apr 2010, 14:22

Re: Shore Jigging

Post by Maxi »

tinker wrote:
, se jih da v Angliji dobiti tudi po "turistični" ceni.
Zaupaš link? Lahko na ZS....iščem nekaj za feeder :-)
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

seveda
http://www.onlinelures.co.uk/
Zanimivo je, da je cena za Caldie X 126 funtov, ko se logiraš in kupiš pa dejansko stane 106 funtov (??), poštnina je 20 funtov. Zanimivo je tudi naslednje, včeraj pri njih kupil size 3500, danes dobil email, da ga ni več na stock-u (čeprav je trgovina kazala, da je na stocku), in mi ponujajo 3000, ki pa ga nočem, če imajo 4000, bom vzel tega !
(nimajo očitno e-trgovine updatane), če te Maxi zanima size 2500x ga imajo "on sale" v
http://www.harrissportsmail.com/Models. ... elID=19169, za zelo ugodnih 135eu s poštnino vred, imajo pa žal samo ta size ! (včeraj sem res prečekiral net za te Caldie X, cene so noro različne od 150 do 250 eu s poštnino, govorim za size 3500)
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Shore Jigging

Post by kr'en »

tinker, v novem Ribolov na Jadranu imaš tudi en članek o shore jiggingu, hitro v trafiko! :)
Image
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Nabavil sem še ameriške cenovno ugodne Williamson Gyro jig 40g jige. S tem je sedaj moja delovna kolekcija desetih jigov od 28g do 40g popolna.
Image
Zelo loven je pearl (PRL) model, če bo kdo naročeval.
User avatar
RibAr
Posts: 468
Joined: 26 Aug 2008, 15:41

Re: Shore Jigging

Post by RibAr »

Krasno!

A imajo ti jigi tudi "sami po sebi" kaj akcije - mislim, če bi bili primerni za panulo?
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

zivijo, vsi ti jigi imajo tudi svojo akcijo!
levo desno zibanje, s palico jih lahko komot tvicas tudi walk the dog...
Nick
Posts: 66
Joined: 22 Jan 2012, 17:29

Re: Shore Jigging

Post by Nick »

Tinker na kakšni globini loviš z jigi? bol na površini al globlje?
Post Reply