Žive vabe

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
User avatar
proton
Posts: 621
Joined: 05 Aug 2008, 10:01

Re: Žive vabe

Post by proton »

To je to - brez kompliciranja :) Čeprav rak precej hitro crkne, če ga prebodeš skozi telo, to orade ne moti - če je pri volji, vzame vse!
User avatar
ribičmiha
Posts: 110
Joined: 25 Feb 2012, 08:42
Location: Logatec

Re: Žive vabe

Post by ribičmiha »

Zdravo

Tudi jaz bi rad preizkusil živo vabo npr. ribo (sardela,ali drugo) vendar je ne znam ujeti.
Hvala

Lp
LP Miha
Daniel R
Posts: 586
Joined: 28 Mar 2010, 00:24
Location: Dol pri Ljubljani

Re: Žive vabe

Post by Daniel R »

Na živo srdelo tako noben ne lovi, za lov z živo ribo se uporablja druge vrste (špar, iglica, cipelj...).
User avatar
ribičmiha
Posts: 110
Joined: 25 Feb 2012, 08:42
Location: Logatec

Re: Žive vabe

Post by ribičmiha »

Hvala

Lp
LP Miha
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Žive vabe

Post by robar4 »

nad križakom kos kurha počakaš jato giric ali drugih rib ter počasi dviguješ...letos so na ta način padli cipli od oka 7cm idealno za zvečer iz pomola samo problem je ohranit vabo živo..potem pa manjši trnek ter luknja čez hrbet in to je to :D aja mam samo vprašanje za letos glede prav takega načina lova...kakšno velikost trneka uporabit? Sam ne vem kaj naj pričakujem ( murter ) ker v preteklih letih ni bilo opaziti pri ulovu ostalih ribičev kakšnih velikih ušat,šnjurov,brancinov...zato sem razdvojen med malim trnekom cca no8-no10 ali pa tam št4. In pa kako prebosti vabo da ostane čim dalj živa. Zanima me predvsem zato ker pri malih trnekih je navezan laks večinoma manjših nosilnosti ker pa ne vem kaj naj pričakujem na drugi strani pa sprašujem hehe :)

Lp Robar4
blisk
Posts: 1521
Joined: 20 Jan 2012, 18:15

Re: Žive vabe

Post by blisk »

Robar samo opozorilo - 7 cm ciplji so podmerski - draga zadeva na Hrvaškem
User avatar
robar4
Posts: 260
Joined: 17 Sep 2009, 19:54

Re: Žive vabe

Post by robar4 »

pardon... prvic sem se zmotil,gre za salpe in drugič pač kolateralna škoda med lovom giric...drugače pa poznam zadeve z podmerskimi..
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Žive vabe

Post by vizi »

Pozdravljeni!

Nov na forumu in začetnik v morskem ribolovu. :fish: Na morju sem lovil že kot otrok, potem se je strast za ene 20 let ohladila, letos pa me je spet zagrablo, ko sva šla prvič s 6 letnim sinom. Nekaj začetniške sreče in sva z obale nalovila šnjurov za kosilo. Loviva največ na gavuna, ki ga loviva s pomola s kvadratno mrežo 1x1m. Pred kratkim me je en ribič opozoril, da je to prepovedano, kaj veste o tem? Ko sem nazadnje lovil kot najstnik, ni bilo nobenih posebnih omejitev in prepovedi, vsaj meni znanih. Zdaj je drugače in ne vem kaj je dovoljeno in kaj ne. Vem, da so v prodaji dovolilnice, zato bi za naslednje leto kupil kar celoletno, če je možno. Bi se več ukvarjal z ribolovom z obale in po 'regelcih'.
Gladiac
Posts: 377
Joined: 23 Sep 2016, 22:59

Re: Žive vabe

Post by Gladiac »

V sloveniji ne smeš loviti na živo vabo.
Dovolilnice za lov z obale ni.
Za hrvaško lahko kupiš letno karto do konca februarja za 70e.
Za italijo pa samo ispolniš online obrazec - zaenkrat.

Upam, da pomaga :D
LP
Uroš
User avatar
vizi
Posts: 659
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Žive vabe

Post by vizi »

Hvala👍 Vsaka informacija pride prav.

Kaj pa križak na Hrvaškem, dovoljen ali prepovedan? Ali je za letno dovolilnico potrebno biti član društva? Kakšne so dolžine merskih rib?
Post Reply