Tuna z obale

Shore jigging in spinning z obale
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Tuna z obale

Post by skoda23 »

Jaz sem začetnik in mogoče kakšno trapasto besedo rečem, tako, da brez zamere.

Nisem poznavalec, anpak bi rekel da tuna ko ima enkrat jig v gobcu teško preživi. Pa naj bo gor 3m al pa 300m špage zraven. Jaz spoštujem ribe, male vračam, sem in tja vzamem kakšno lepo ribo za kosilo doma...ampak želim si pa tut tuno enkrat dvignit. :twisted:

Slišal sem da jih dobivajo ven, od Opatije do juga istre so začele kuhat v ogromnih jatah. Kuhajo vsak dan tako, da po mojem se lahko zgodi še kasnemu jigerju z obale, da mu naleti.

4evernikon: Zakaj pa potem obstaja na forumu tema: "tuna z obale" če je to tako prepovedana in grozna tematika?
4evernikon
Posts: 177
Joined: 24 Oct 2018, 19:36

Re: Tuna z obale

Post by 4evernikon »

Vse ok, ti kar lovi. Forum je pa super, naj tak ostane :yeah:
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Tuna z obale

Post by tinker »

skoda23 wrote: 23 Apr 2024, 17:52 4evernikon: Zakaj pa potem obstaja na forumu tema: "tuna z obale" če je to tako prepovedana in grozna tematika?
Ta topic sem odprl 12 let nazaj, v enih drugih časih in pod drugimi pravili.

Dejstvo je, da je lov na tuno za nas rekreativne ribiče praktično prepovedan. Tudi s posebno namensko dovolilnico, jo moraš izpustit. Uplen je dovoljen samo imetnikom od HR države izžrebanih, vplačanih in podeljenih kvot.

Tune je nenormalno v Jadranu, bistveno več kot v času nastanka tega topica. Zato se seveda zgodijo tudi zapetja tun in potem vsega kar prinaša zraven....ker pa tega ne moremo legalno počet (in dejansko HR državni organi to nadzorujejo in strogo sankcionirajo) govor o tem ni smiseln. Kot po navadi bo pa o tem od odločil naš Admin in zaklenil ali obdržal ta topic.
R0XZ
Posts: 88
Joined: 12 Jun 2012, 22:14

Re: Tuna z obale

Post by R0XZ »

Mi o volku, volk ujet iz obale :) videl na fb.
matevz1234
Posts: 25
Joined: 12 Jul 2019, 14:33

Re: Tuna z obale

Post by matevz1234 »

Samo za info. Na Krku v okolici Klimna so kuhale tune soboto in nedeljo. Takoj ko sem jih videl sem jih s kajakom šel pogledat. Neverjetni prizori ko lovijo plavice in se mečejo ven 30-50 kg ribe.
skoda23
Posts: 131
Joined: 15 Aug 2018, 16:09

Re: Tuna z obale

Post by skoda23 »

Hm..misliš da tuna tut žre plavice(lokarde) ? Po mojem so mal velike za tuno. Tuna se bolj igel pa sardel drži po mojem...
Peter
Posts: 206
Joined: 07 Nov 2017, 12:43

Re: Tuna z obale

Post by Peter »

Je in poje tudi plavice, skuše se uporabljajo tudi za vabo na tune.
Post Reply