[NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

User avatar
BlazPorenta
Posts: 682
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by BlazPorenta »

Še enkrat bravo! Pravi zmaj :D
Upam samo, da ni res vraža, ki sem jo slišal resnična. Namreč, da te ribe "napovedujejo" potres, ko se dvignejo iz globin.
ribičPesa
Posts: 231
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by ribičPesa »

BlazPorenta wrote: 03 May 2023, 11:25 Še enkrat bravo! Pravi zmaj :D
Upam samo, da ni res vraža, ki sem jo slišal resnična. Namreč, da te ribe "napovedujejo" potres, ko se dvignejo iz globin.
Tudi jaz sem bral nekaj o tem, predvsem pa naj bi bile to domneve, ko je v puli ne vem točno kdaj, naplavilo ogromno teh rib in ravno takrat je bil potem potres. Kaj je dejansko res pa za sigurno ne ve nihče, oziroma ni bilo dokazano. Upajmo samo, da to ni kakšna napoved nevarnosti v obliki potresa. Znano pa je, da se ta vrsta ribe, predvsem ponoči dvigne iz globin v zalive in plitvejše vode zaradi potreb hranjenja. Kdo bi vedel :roll:
Eunice
Posts: 11
Joined: 17 Sep 2018, 12:49

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by Eunice »

ribičPesa mislim, da je tvoj ribon v bistvu Batoglavac ampak lahko se tudi motim.
ribičPesa
Posts: 231
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by ribičPesa »

Eunice wrote: 04 May 2023, 15:27 ribičPesa mislim, da je tvoj ribon v bistvu Batoglavac ampak lahko se tudi motim.
Sem šel malo gledat in zna bit, da je res batoglavac. Hvala za opozorilo, nisem bil pozoren sploh, mi je najprej zgledal kot ribon, je pa res da je bila tema in tudi ribo sem po čimkrajšem času poizkušal vrnit v vodo.
Zdaj pa sledi vprašanje? Glede na to da je batoglavac divji ribon, ali ga uvrstiti na seznam kot ribona ali kot svojo vrsto ribe?
Prosim odgovorne v challengu za pojasnilo. :idea:
Lp Primož
User avatar
Andrej Lazić
Posts: 174
Joined: 14 Sep 2019, 15:29
Location: Ljubljana

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by Andrej Lazić »

Moje mnenje je, da bi se divji ribon (lat. Pagellus acarne) moral šteti kot svoja vrsta ribe.
Navadni ribon (lat. Pagellus erythrinus) je prav tako svoja vrsta. Škoda bi bilo obe vrsti enostavno posplošiti kot ribon.
User avatar
tinker
Posts: 4070
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by tinker »

To sta dve različni vrsti rodu Pagellus.
Šteje se za 2 ločni vrsti rib.
ribičPesa
Posts: 231
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: [NEURADNO] Tutifruti Challenge 2023

Post by ribičPesa »

Ok, potemtakem bom spremenil ribona v batoglavca in poizkušal ujeti še pravega ribona. :lol: Hvala za mnenja in odgovore.
Lp,Primož
Post Reply