Ribolov iz čolnička,kajaka...

Drifting in ribolov iz zasidranega čolna
_ID_

Re: Ribolov iz čolnička,kajaka...

Post by _ID_ »

Žal ga zaradi korone in sile razmer še nisem uspel preizkusiti. Najprej sem čakal, da sem dobil ves material za izdelavo pripomočka za nalaganje kajaka na streho, potem je prišla korona, ko sem imel čas za vikend, pa je bilo ali slabo vreme ali pa burja. Žal je trenutno, ko imam čas spet tako :smrk:
Za prvo plovbo si želim, da bi bili pogoji kar se da ugodni, ker kajaka še ne poznam in ne vem kako se odziva. Eno je, ko bereš in gledaš po spletu, čisto nekaj drugega pa je potem to v realnosti.
Imam sicer še upanje, ga dam v vodo še pred pomladjo, ker bi rad šel na lignje. Za miklavža sem si privoščil še fish finder Lowrance Elite FS7 in komplet opremo za slow/light jigging. Tako sem sedaj, razen baterije in nosilca za fish finder, komplet opremljen. Podal sem se še na ogled možnosti vstopa v vodo v Fiesi in ugotovil, da je tam lepa rampica, po kateri lahko dam kajak v vodo. Od tam do Piranskega rta pa je čisto blizu in sem hitro na spotu :yeah:
peškador

Post by peškador »

L.P. Sebastian
vizi

Post by vizi »

_ID_ wrote: 25 Dec 2021, 14:24 Žal ga zaradi korone in sile razmer še nisem uspel preizkusiti. Najprej sem čakal, da sem dobil ves material za izdelavo pripomočka za nalaganje kajaka na streho, potem je prišla korona, ko sem imel čas za vikend, pa je bilo ali slabo vreme ali pa burja. Žal je trenutno, ko imam čas spet tako :smrk:
Za prvo plovbo si želim, da bi bili pogoji kar se da ugodni, ker kajaka še ne poznam in ne vem kako se odziva. Eno je, ko bereš in gledaš po spletu, čisto nekaj drugega pa je potem to v realnosti.
Imam sicer še upanje, ga dam v vodo še pred pomladjo, ker bi rad šel na lignje. Za miklavža sem si privoščil še fish finder Lowrance Elite FS7 in komplet opremo za slow/light jigging. Tako sem sedaj, razen baterije in nosilca za fish finder, komplet opremljen. Podal sem se še na ogled možnosti vstopa v vodo v Fiesi in ugotovil, da je tam lepa rampica, po kateri lahko dam kajak v vodo. Od tam do Piranskega rta pa je čisto blizu in sem hitro na spotu :yeah:
Opremljen si vrhunsko, slej kot prej pride tudi dan, ko boš naredil morski krst! :yeah:

Naslednji vikend je napovedano precej toplo vreme - za ta čas in mogoče prva priložnost zate...ti privoščim, zelo!

Med jesenskimi počitnicami smo z družino šetkal od Fiese do Pirana - tam bi še sam probal srečo z obale; kar interesantno, posebej okoli rta Madona.
_ID_

Post by _ID_ »

Bravo Janez! Čestitke za ulov! Danes je bil res krasen dan. Sem se že 1 teden pripravljal, da bi jo mahnil proti Kopru/Fiesi pa mi je 4 dni nazaj postalo jasno, da ne bo šlo. Danes sem dal kajak vsaj ven na sonce, da sem ga malo nadgradil- dodal bom bočno vrv za sidranje, pa s krmilom moram nekaj narediti ker ima pri zavoju v levo ročka nekaj zračnosti in je en čuden občutek, kot da bi hotelo nekaj popustiti. Čakam na naslednjo lepo napoved, ki bo omogočala izhod na morje s kajakom. :fish:
longcast

Post by longcast »

Bravo krasna ulova! Koliko sta pa imela?
vizi

Post by vizi »

Čestitke!

No, pa se ti je obrestovalo, ko si vztrajal v borbi z morsko travo... :yeah:

Kdaj sta bila ulova, čez dan?
fishyakero

Post by fishyakero »

Da, prijela sta med 8. in 9. zjutraj, imela sta nekaj gramov manj kot 800 in 1500.
Goran3003

Post by Goran3003 »

Pozdravljeni,

Mene pa zanima, če kdo ve, kje bi se dalo dobiti plastične kose iz spodnjega video posnetka ali kaj podobnega?
Gre za izdelavo tube za živo vabo, ki bi jo uporabil pri ribolovu s kayakom.
Cev imam, rabil bi ostale dele.

VIDEO:
https://www.youtube.com/watch?v=OWvIA9ZjY1c
sova

Post by sova »

Vsaka trgovina, ki prodaja vodovodni material ima take stvari na zalogi. Poišči malo na internetu ali pa pojdi v Merkur, OBI, Bauhaus. Neki boš sigurno dobil. Ma ni to neka znanost spravit skupaj.

lp.
Image
Post Reply