Metalna mreža

Plovec, A volo, Muharjenje in druge tehnike
User avatar
zmešan
Posts: 1866
Joined: 26 Nov 2012, 19:50
Location: litija -zg.jarše

Re: Metalna mreža

Post by zmešan »

Malo sta izven konteksta počla. Ni govora o križaku ampak o casting net-u
Don't drink water,because fish fuck in it.
Eunice
Posts: 11
Joined: 17 Sep 2018, 12:49

Re: Metalna mreža

Post by Eunice »

Ja ampak sta dala dober info. Hvala. Jaz imam križak s črno mrežo in ni bilo kaj dosti uspeha.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Metalna mreža

Post by rj85 »

Moras biti potrpežljiv s temi krizaki. Privabiti ribo in čakat :yeah:
apoloncek
Posts: 3
Joined: 11 Dec 2018, 23:20

Re: Metalna mreža

Post by apoloncek »

zmešan wrote: 20 Jan 2022, 05:34 Kako je pri nas z to tehniko. Je sploh dovoljena. Sem pregledal po zakoniku, ni nikjer omenjena.
Če ima kdo kak info več, se priporočam.
Pozdravljeni, kot razumem se pri nas morski ribolov deli na gospodarski (profi ribiči, ki opravljajo dejavnost) in prostočasni ribolov (to smo mi :yeah: ), ki ga ureja Pravilnik o prostočasnem ribolovu in v katerega spadajo športni ribolov, rekreacijski ribolov in ribolov z obale. Pri tem pravilnik našteva tudi dovoljeno ribolovno opremo: trnki za lov rib in ježice ali kavlji za lov glavonožcev, vse na ribiški vrvici, ter podvodna puška. Metalne mreže NI med dovoljeno ribolovno opremo. Ker je dovoljena oprema za prostočasni ribolov taksativno našteta, vse ostalo ni dovoljeno oz. je prepovedano. :blabla:

Se mi zdi, da imajo na Hrvaškem podobno urejeno, za Italijo pa ne vem :jadranje:

Kdor ima voljo za poglobljen študij, na linku dostop do pravilnika: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV8023 :damn: :damn:
Post Reply