lov na zaprto dagnjo ,ki se v vodi odpre

Veliki morski črv, Bibi, srdela, ligenj,...
Post Reply
jernej
Posts: 169
Joined: 27 Jun 2013, 17:34

lov na zaprto dagnjo ,ki se v vodi odpre

Post by jernej »

Pozdravljeni prvičkat vidim to vrvico ali mi lahko, kdo pove kje se jo da kupiti v Sloveniji.
Na vrvici piše kar se tudi vidi v video na you tube na slednji povezavi. ( p v a line.) https://www.youtube.com/watch?v=T7McGaO9NzA
Hvala za vsako pomoč.
User avatar
Filip
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2019, 14:36

Re: lov na zaprto dagnjo ,ki se v vodi odpre

Post by Filip »

Najdeš jo med priborom za kraparijo. Sem pogledal in jih imajo v trofeji, najbrž marskije drugje tudi...
ribičPesa
Posts: 231
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: lov na zaprto dagnjo ,ki se v vodi odpre

Post by ribičPesa »

jernej wrote: 27 Jan 2022, 16:53 Pozdravljeni prvičkat vidim to vrvico ali mi lahko, kdo pove kje se jo da kupiti v Sloveniji.
Na vrvici piše kar se tudi vidi v video na you tube na slednji povezavi. ( p v a line.) https://www.youtube.com/watch?v=T7McGaO9NzA
Hvala za vsako pomoč.
Dobiš jo v vsaki ribiški trgovini, imaš različne variante, hitro topljive in počasneje topljive. Za toplejšo vodo vzameš ta počasi topljivo, za hladno vodo pa hitro topljivo. Predvsem se jo uporablja pri krapolovu, tako da išči na oddelku za sladkovodni ribolov.
Lp, Primož
ribičPesa
Posts: 231
Joined: 08 Feb 2019, 17:22

Re: lov na zaprto dagnjo ,ki se v vodi odpre

Post by ribičPesa »

Me je kraparmuharac že prehitu, skratka zdej maš še eno potrditev, da je ziher.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3429
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: lov na zaprto dagnjo ,ki se v vodi odpre

Post by kr'en »

Gre za PVA (Polyvinyl alkohol) je polimer topen v vodi.

Je pa tako da dobiš verzije od hitro topnih do počasi topnih in kraparji ponavadi uporabljajo sol za dodatek v hrani, če ne želijo da se jim PVA prehitro stopi. Tako da za morje najprej probat kako hitro se vam PVA stopi preden se začne lovit. Da ne narediš slučajno naveze, potem pa po 2eh urah čakanja ugotoviš da se PVA sploh ni stopil. :mrgreen:
Image
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: lov na zaprto dagnjo ,ki se v vodi odpre

Post by rj85 »

Brez veze. Orada itak zdrobi skoljko z lahkoto. Raje uporabi samo meso skoljk in jih povij s filoelastiko. Jaz uporabim meso minimal 3 skoljk, jih napicim na dvojno iglo- da se ne vrtijo med povijanjem s filoelastiko, potem jih dam na enojno iglo in naposled na trnk. V tem primeru si lahk naredis vabo dolgo kot hrenovko :aaa:
Post Reply