rola

Recenzije rol, Trgovine, Ribe Ostala oprema
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: rola

Post by rj85 »

Kar mi je zanimivo je to, da si bil v monster bitu, pa ti niso svetoval glede rolce ali pa ti dal na probo kaksno rolo, da vidis kaksna rola pase gor.
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: rola

Post by branevrankar »

Prodajalec mi je dobro svetoval, nimam pripomb, pomagal mi je tudi z kvalitetno vrcico in fc-jem in kaksen vozel se uporabi, ter s katerimi vabami imajo stranke najvec uspeha pri spinu na brancina (meni najljubsa riba, tako v ribolovu kot na krozniku) Tudi rolo mi je svetoval, katero naj vzamem. Vendar sem rolo odklonil, ker je po velikosti delovala enako velika kot moja okuma, z enako lezaji ipd. Doticne role ki jo imam, pa pri njih ne prodajajo in mi glede moje role ni vedel povedati ce bo vredu ker je ne pozna.
Glede na kolicino palic in rol ki jih imam, se mi je zdelo odvec imeti se eno rolo.
Sedaj imam cca 12 kompletov, od tega 8 za sladkovodni in 4 za morski ribolov
O spinnu, jiggingu in egingu pa zal se nimam dovolj izkusenj, da bi vedel kaj tocno nabavit.
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: rola

Post by rj85 »

Aaa to je pa drugo. Ma najboljs, da vzames palico sabo ko gres v trgovino pa vse probas :)
Ja scasoma bodo prisle izkusnje in bos vedel. Tudi sam ne vem vsega. Glih to je point. Ucenje cel življenje :)
Jst imam sreco, da se mi je spin komplet izsel na blef. Imam pa tri spin palice. Ena 25 let stara zebco, Shakespeare ugly stick UL (baje 50 let stara) in pa nova caperlan 270 10-30.
Rola je pa shimano sienna 2500. Meni se ujame v balansu z vsemi tremi palicami. Lahko maham 7 ur brez problema. Drugic samo isci rolo primerne teze, ni vazn model, ampak teza ( za test balansa v trgovini).
branevrankar
Posts: 114
Joined: 18 Aug 2017, 12:22

Re: rola

Post by branevrankar »

Hehe, potem je najbolje it za vodo in sprobati komplet, pa da vidim/obcutim kako se bo sestav obnesel.

Imam tudi sam v garnituri 2 cca 20 let stari palici, eno daiwo in neko amerisko spin palico. Prvi pravi palici , po začetni iz bambusa, s katerimi sem se ucil ribolova :mrgreen:
Sedaj sta v bistvu le se za okras, ker mi jih je skoda (spomini).
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: rola

Post by vizi »

brezo wrote: 12 Feb 2016, 13:56 Image

A se samo meni zdi ali je špagca v konus navita? Dam eno podložko pod špulco?
Imel podobno navito vrvico na špuli v konus na Daiwi BG Magsealed, dodal eno rezervno podložko (pridejo v škatli z novo rolo), odmotal in na novo namotal vrvico, ki se je perfektno poravnala.

https://www.youtube.com/watch?v=2XWkl8_o0R0 (glej na 3:35)
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: rola

Post by Ramalak »

Lahko pa da je prav tako da se ne zamota (windknot), ker drži vedno malo napeto..
Ker če pomislim, konus v nasprotni smeri, bi skočilo več ovojev na špuli naenkrat dol. Samo na glas razmišljam, kaj pa vi menite o tem?

Lp/D
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: rola

Post by CBB »

Tole bo rešila ena podložka. Zato jih dobiš poleg.
Brancin99
Posts: 11
Joined: 13 Oct 2020, 15:04

Re: rola

Post by Brancin99 »

Pozdavljeni.

Zanima me vaše mnenje med tema dvema rolama. Koristil bi ju na palci za jig in težki spin.

Okuma cedros spin CJ

Ryobi ap power yellow

Ali ima kdo izkušnje z Ryobi rolami in kakšne so.
Palico imam namen kupiti Savagegear shore jig.
baak
Posts: 39
Joined: 31 Dec 2017, 15:47

Re: rola

Post by baak »

AP POWER 8000 imam sam in lahko rečem samo top. Z njo imam cca 20 dni shore jiginga, od 60 gr jigov do 90 gr silikoncev in rola je še vedno kot iz trgovine. Špago imam PE 3, navija jo odlično. Tek role je lahkoten, gladek, občutek imam, kot da navijam daiwo bg 3000....
Nasploh pa so Ryobi ok role, od Zauberja do Kimaxa in še bi se našlo😉


Lp, M
Last edited by baak on 08 Jan 2022, 22:36, edited 1 time in total.
User avatar
Filip
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2019, 14:36

Re: rola

Post by Filip »

Vse, ki ste v svetu morskega spininga (in še predvsem tiste, ki ste to rolo imeli možnost sprobati na terenu) prosim za kak nasvet glede nakupa moje nove role, ki bo primarno namenjena spinu brancina.
Že dalj časa se namreč odločam za nakup Daiwe Certate LT, venda bolj kot se poglabljam v reviewe, bolj mi v oči padajo mnenja, da gre za veliko precenjeno rolo, da je v kratkem času potreben servis (ki je zelo drag?) itd., spet drugi jo hvalijo kot boga med spin rolami.
Res ne bi rad dal 400€+ za rolo, ki bi mi po dobri sezoni morala romati na servis za spet visoko ceno.
Last edited by Filip on 24 Apr 2022, 08:58, edited 1 time in total.
Post Reply