Oprema za panuliranje

Lov Zubatca, Gofa, Brancina in drugih predatorjev z panulo...
User avatar
Ramalak
Posts: 110
Joined: 05 Mar 2017, 23:34
Location: Solkan

Re: Oprema za panuliranje

Post by Ramalak »

Jaz bi za panulo nabavil kakšno multirolo, ker boš lažje navijal zaradi upora med plovbo. Dobiš tako rolo že kar poceni, pa ti še vedno ostane dovolj za rolo za spin, za katerega pa tale rola ni.
Vse je pa stvar želja, znanja, globine žepa...
Janiii
Posts: 9
Joined: 01 Sep 2018, 21:44

Re: Oprema za panuliranje

Post by Janiii »

Hvala za mnenje, ampak vseeno bi se raje odločil za spin rolo.
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Oprema za panuliranje

Post by robinjo »

Jaz imam penn spinfisher vi 5500, penn slammer 3 4500 ...hvalijo tudi okuma azores, shimano spheros, daiwa bg..velikost same role seveda odvisna od ciljne lovine..so pa vse doticne role v tvojem cenovnem rangu, primarno so spin role bolj kot za panulo ampak meni je bolj pogodu kot ribolov z multirolami ceprav uporabljam tudi shimano tld 20..Uporabljam pa jig palice ne klasicnih panulaskih..stvar okusa
Janiii
Posts: 9
Joined: 01 Sep 2018, 21:44

Re: Oprema za panuliranje

Post by Janiii »

robinjo wrote: 31 Mar 2020, 15:10 Jaz imam penn spinfisher vi 5500, penn slammer 3 4500 ...hvalijo tudi okuma azores, shimano spheros, daiwa bg..velikost same role seveda odvisna od ciljne lovine..so pa vse doticne role v tvojem cenovnem rangu, primarno so spin role bolj kot za panulo ampak meni je bolj pogodu kot ribolov z multirolami ceprav uporabljam tudi shimano tld 20..Uporabljam pa jig palice ne klasicnih panulaskih..stvar okusa
Najlepša hvala za odgovor, zelo mi leži ta Daiwa BG. Lovil bi lahko panulo za palamide, strelke itd., probal bi pa morda tudi lov s čuvarjem. Katero velikost mi priporočaš?
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Oprema za panuliranje

Post by robinjo »

Ce mislis kombinirat spin / panula definitivno pazi da rola ni pretezka. Ce imas ze palico za spin nebi bila slaba ideja poskusit rolo na palici zaradi balansa. Na panuli ne igra velika vloge ni pa zanemarljivo ce se boris s cim vecjim...bos pa v teh casih tezko nasel odprto trgovino...preko 5000 velikost nebi sel jaz osebno, kar je od proizvajalca do proizvajalca razlicno...penn 4500-5500,shimano 6000, daiwa 4500, okuma 55...od oka..bg hvaljena rola, uporablja tudi funt ce se ne motim? Izvlekel ze velike zveri z njo...jaz sem gledal da mi rola ne gre cez 500g za spin/msj kombinacijo, ker se mi zdi vecja rola kot to overkill za 85% ciljne lovine na celotnem jadranu in tudi sama teza pri metanju cel dan pomeni vsak gram veliko razliko.. tako nekako
Janiii
Posts: 9
Joined: 01 Sep 2018, 21:44

Re: Oprema za panuliranje

Post by Janiii »

robinjo wrote: 31 Mar 2020, 17:26 Ce mislis kombinirat spin / panula definitivno pazi da rola ni pretezka. Ce imas ze palico za spin nebi bila slaba ideja poskusit rolo na palici zaradi balansa. Na panuli ne igra velika vloge ni pa zanemarljivo ce se boris s cim vecjim...bos pa v teh casih tezko nasel odprto trgovino...preko 5000 velikost nebi sel jaz osebno, kar je od proizvajalca do proizvajalca razlicno...penn 4500-5500,shimano 6000, daiwa 4500, okuma 55...od oka..bg hvaljena rola, uporablja tudi funt ce se ne motim? Izvlekel ze velike zveri z njo...jaz sem gledal da mi rola ne gre cez 500g za spin/msj kombinacijo, ker se mi zdi vecja rola kot to overkill za 85% ciljne lovine na celotnem jadranu in tudi sama teza pri metanju cel dan pomeni vsak gram veliko razliko.. tako nekako
Še enkrat se ti zahvaljujem za odgovor. Rolo bom nabavil, ko se celotna situacija pomiri. Sem pa se zdaj ko imam čas (sem študent :rofl:) intenzivno lotil prebiranja te teme in se odločil, da vas povprašam za mnenje. Za zdaj sem se intenzivno ukvarjal samo z podvodnim ribolovom, zdaj pa bom probal še malo panuliranja.
Najbolj razmišljam da bi izbral Daiwa BG (4500/5000).
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Oprema za panuliranje

Post by SuperB »

Mogoče raje BG4000/4500. 5000 zna biti težka za daljši ribolov z obale. :?
-broken HART- episode 2.
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Oprema za panuliranje

Post by robinjo »

Se strinjam, sem pozabil da pri daiwi bg naglo zraste teza pri preskoku iz 4000 na 4500...definitivno 4000 ne vec...gor 300m vrvice max 0.23..in en dober shockleader fluorcarbon cca 0.45mm. in si pokrit vse do lice...
rj85
Posts: 186
Joined: 25 Jan 2018, 12:26

Re: Oprema za panuliranje

Post by rj85 »

Kot vidim na spletnih straneh jim spletna prodaja nemoteno laufa.
Od slovenskih, italijanskih, avstrijskih ni da ni. Monster bite, trofeja,itd vse tece nemoteno in po slikah iz trgovin (fb, ig) je videti kupe paketov, ki jih posiljajo, tako da, ce imas namen kupovat, kupi, ker drugace bo kdo drug 😎.
Kot vem lahko ribe loviš, vendar samo v svoji obcini.
Se bo pac treba prilagodit situaciji, jaz si samo zelim, da se vse skupaj cimprej konca. Da se znebimo korone in ostanemo zivi in zdravi.
Vendar je pa vsaka situacija za nekaj dobra. Ribe imajo sedaj malo miru, morje si bo malce odpocilo, ribe se bodo redile, vec jih bo, ker se ne lovi na veliko, in potem dragi forumski kolegi, jih bomo vse lepo eno pa eno vlekli ven 🥳🥳🥳.
En lep pozdrav vsem iz Ljubljane 😎
#ostanizdrav
User avatar
Psycho
Posts: 1242
Joined: 06 Jun 2011, 14:12
Location: Lukovica pri Domžalah
Contact:

Re: Oprema za panuliranje

Post by Psycho »

Kot so rekli ostali, Daiwa BG 4000, ali pa Shimano Sedona 5000. Imam obe za spin, uporabljam ju pa tudi za panulo, samo na žalost se nanju še ni obesilo nič večjega. Sta pa obe roli dovolj močni tudi za večje lice.
Sedono imam že 4 sezone, BGja pa eno in obe roli delata kot novi. Po dopustu ali ribolovu ju samo splaknem z mlačno vodo.
Usus magister est optimus.
Post Reply