Pescare show

ZUBONJA
Posts: 24
Joined: 25 Nov 2011, 10:57
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Pescare show

Post by ZUBONJA »

Pozdravleni,
Iz forumu Navtika in Ribolov gremo na pescare show v Petek 21.2. Zbralo se nas je sedem. Ker vidim da se tudi na tem forumu menite za sejem, bi se lahko povezali za nabavo skupinskih kart, ki pridejo za skupine po 8 eur na osebo. Tisti ki organizira obisk sejma preko tega foruma naj me kontaktira, preko ZS, da se dogovorimo za skupno nabavo kart.
Easyfisher
Posts: 187
Joined: 06 Feb 2017, 13:13

Re: Pescare show

Post by Easyfisher »

A ste kej prnesl domov tisti, ki ste sli v Italijo?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Pescare show

Post by kr'en »

Baje so virusi zdej popularni. :rofl:
Image
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: Pescare show

Post by Rdečko »

V petek sem bil na sejmu ribolova v Vicenzi. Glede na to, da je ribolov v Italiji zelo priljubljen in obravnan hobi, je bilo vse skupaj po mojem zelo revno. Odsotnost znanih znamk kot so npr. Shimano, Italcanna, Airrus, Artico, Rais, Seaspin, OldCaptain, Yamashita itd. je bila zame povsem nepričakovana.
Sejem se je odvijal v treh halah v katerih so večinoma bili parkirani čolni in gumenjaki namensko opremljeni za ribolov.
Oprema za panulo je bila zelo omejena. Videli smo samo palice in role za BigGame.
Surfcasting/ribolov na grund je bil obravnan samo pri standu Trabucco.
Dosti je bilo o muharjenju in o spinu v fw(krasni tehniki ribolova od katerih na žalost neznam nič).
O morskemu spinningu lahko povem, da je bilo kar nekaj zanimivih novosti predvsem pri needle-ih:

- Daiwa je poleg vseh mlinčkov in palic predstavila novo Saltigo, katero sem si na hitro pregledal čez steklo

Image

- fantje od JackFin-a so predstavili dve novi verziji Styla in sicer, Stylo150(pravi bombonček) in Stylo 240.

Image

- AletSpinning je dodal družini needle-ov, Swordyja28, "prvi needle s tremi trojčki"

Image

Imeli smo zelo prijeten pogovor s prijaznim špancem Isaacom Lorenzo, ki nam je predstavil novi verziji needla DonBelone, večjo in manjšo140(sinking/floating; rattling/silent version), Espetrona in manjše brate Espetit 140, 125 110(rattling in silent version) in 95(pravi bombonček št.2). Poleg tega nam je s pomočjo manjšega bazena pokazal kako se vodi te topwater vabe.

Image

...naj omenim še prisotnost:
Molixa s celo serijo vrhunskih palic in vab
3T distribution(distributer palic St. Croix, vab Duo in Keitech za Italijo)
Normark Italia(Rapala, Vmc)
Rapture Lures
Hauser Lures

Ostale prostore so zasedale raznorazne trgovine od katerih bi citiral le to: Pianeta pesca, v kateri sem imel možnost prijeti v roke palice znamke G-Loomis, palico Shimano Lesath :slin: in druge palice shimano višjega ranga. Tukaj sem kupil dva Styla s 10% popusta.

Image

V eni trgovini sem s prijateljem našel in kupil 10 "vintage" egijev Yo-zuri za 10€(spomin na mladost). :yeah:

Image

Na koncu sejma nam je prijazen mož iz baltskega morja šenkal to vabo in nam rekel, da v primeru, da bomo kaj ulovili z njo, naj objavimo sliko ulova na fb stran "Baltic Sea Fishing". V primeru, da bi ta slika pridobila največ like-ov, bi zmagali ribolovni trip za 4osebe na baltskem morju. Tekmovanje traja do 30.aprila. Kako bi jo vi uporabljali? Vaba ima 10cm in 20g.

Image

Cene na sejmu večinoma niso bile ugodne.
Naslednje leto dvomim, da se bom spet vrnil.

Ps- Ko smo se vozili domov, smo slišali novice o virusu in naj povem, da ni bilo(in še danes ni) prav za nič prijetno. Bilo je kar nekaj ljudi na sejmu in ko nam je prijatelj javil v nedeljo, da ima vročino in da je v kontaktu z bolnico, si lahko mislite kako smo se počutili(in se še danes počutimo).
Pravijo, da se lahko ta virus razvije v gripo/pljučnico/zelo hudo pljučnico komaj po 14dneh odkar je okužil nesrečno osebo.
Jaz se čutim zdrav kot :fish:, 99,9999% sem siguren, da nisem nosilec tega virusa, ampak zaradi tega kurčevega sejma sem kljub temu v skrbeh za vse tiste, ki imam okoli.
Bi dodal še, da ko vidiš prazne police v marketih, ker butalci, nalagajo v voziček svega svašta, kot da bi se približeval konec sveta, ostaneš brez besed, ker je noro, smešno, neumno in tudi zelo neprijetno.

Image

Upam, da se vse skupaj reši čimprej.
Lp ErikR
Catch & Roštilj :fish:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Pescare show

Post by tinker »

Dober report !
Najprej ti želim, da si zdrav in da preživiš to vmesno obdobje potencialne inkubacije čim manj stresno. Zadeva res ni prijetna.

Glede sejma, glede na to, da ima sejem že dolgo brado in tradicijo, se tudi meni zdi nenavaden ta letošnji "manjko". Glede na to, da je športna ribiška industrija v blaznem razvoju je po moje edin možen krivec corona in vsa kolobocija okoli njega. Panika stvara čuda :omfg:

Tista baltska vaba pa meni zgleda kot žlica (za baltske ščuke npr.).
User avatar
barnes308
Posts: 127
Joined: 10 Aug 2015, 13:25
Location: Gorenc pr´ Lublan

Re: Pescare show

Post by barnes308 »

Rdečko hvala za lep članek, zanimiv za brat. Kar se virusa tiče je pa itak sedaj povsod panika. Grem v lekarno in mi že na vhodu uslužbenka reče, da je razkužila in mask zmanjkalo. Z začudenim pogledom jo pogledam :wtf: in ji rečem, da rabim zobno nitko na držalu :bwahaha: . Drugače pa "šilce na dan prežene bolezen stran".
LP
User avatar
kula shaker
Posts: 146
Joined: 26 Sep 2017, 14:59
Location: Ljubljana

Re: Pescare show

Post by kula shaker »

Tudi jaz sem si s svojo ekipo (7 ribičev) ogledal sejem v petek:
Image

Ker je bil delovni dan ni bilo dosti obiskovalcev, pa letos je bila ena hala manj kot lansko leto in nekoliko slabša ponudba:
Image

Tokrat so bila v prvi dvorani predvsem plovila in motorji:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

in nekaj ribiške opreme, ter akvarij:
Image

Image

Image

Image

Image

V drugi dvorani pa vse za ribolov:
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Popusti:
Image

Image

Image

V tretji dvorani nekaj ribolova in starine, ter oprema:
Image

Image

Image

V zadnji hali še nekaj plovil:
Image

Image

Image

Image

Image

še nekaj pripomočkov:
Image

Image

V popoldanskih urah smo se vračali domov. Menda je bil sejem v nedeljo zaradi virusa zaprt, ravno tako odpadajo tudi nekateri drugi sejmi in večji dogodki po Evropi. Zaenkrat smo vsi zdravi.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Pescare show

Post by tinker »

:yeah:
User avatar
albacore
Diplomirani lignjelovec
Posts: 1291
Joined: 26 Aug 2012, 10:38
Location: Umag - Portorož

Re: Pescare show

Post by albacore »

:unsure: ni neke gužve
.......... LP
Image
User avatar
Rdečko
Posts: 120
Joined: 04 Apr 2016, 08:31
Location: Trst

Re: Pescare show

Post by Rdečko »

JackFin Stylo:
Image[/url]
Catch & Roštilj :fish:
Post Reply