Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
sasok
Posts: 122
Joined: 19 Aug 2013, 17:28
Location: Beltinci

Re: Shore Jigging

Post by sasok »

Srednjo - 28g
LP,
Sašo
Matej1
Posts: 39
Joined: 28 Aug 2013, 18:08
Location: Novo mesto

Re: Shore Jigging

Post by Matej1 »

Najbrž vsi pripravljate opremo za novo sezono, ker je bolj malo objav. Moje priprave za prvo SJ sezono se bližajo koncu, saj imam že skoraj vse, kar potrebujem, tale čas pred novim letom pa je ravno pravi za navijanje pletenice na rolo in vezavo FC leaderja ter rinke. Še nekaj slik (če mi jih bo uspelo pripeti, ker to delam prvič) …

Image

Image

Image

Image

Lp Matej
Matej1
Posts: 39
Joined: 28 Aug 2013, 18:08
Location: Novo mesto

Re: Shore Jigging

Post by Matej1 »

Vsi več ali manj uporabljate za vezavo na solid rinko Palomar vozel. Po spletu sem zasledil, da naj bi bil TN vozel boljši oz. bi po fotografijah rekel, da ga uporablja tudi M. Vidalis. Tudi sam sem do sedaj pri ribolovu uporabljal Palomar vozel, sedaj pa sem se odločil, da probam nekaj novega - TN vozel. V prevodu naj bi to pomenilo Triple Knit vozel. Spodaj so slike vozla, ki mi ga je uspelo narediti, vendar se mi zdi, da izgleda malo drugače, kot bi moral. Na roko z vlečenjem preko rokavice na eni strani in jiga na drugi strani mi ga ni uspelo strgati. FC je 41 LB. Vsaki komentarji bi bilo dobrodošli.

Image

Image

Lp Matej
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by CBB »

Temu se reče tudi chain knot. Ena boljših zaključnih varjant.
robinjo
Posts: 172
Joined: 08 Mar 2018, 11:35

Re: Shore Jigging

Post by robinjo »

A ima kdo izkusnje z aliexpress jigi?
Voblerje sem sprobal raznorazne, izkusnje so bile zelo razlicne. Velja pa nekako da tisto kar "valja" je za kitajski standard tudi malo drazje.
Sem zasledil tale jig od GOTURE znamke. Njihovi voblerji so kvalitetni iz mojih izkusenj. Vizualno deluje precej atraktivno.
https://www.aliexpress.com/item/4000598 ... 3fdcc401d1
User avatar
BlazPorenta
Posts: 678
Joined: 04 Jun 2017, 10:54

Re: Shore Jigging

Post by BlazPorenta »

Od Goture sem preko aliexpresa nabavil te jige (30g):

Image

Zelo zelo zadovoljen, izredno lovni. Vse od igel, snjurov, pa do felunov.

Sem pa vzel se en drug model (60g), katerga pa se nisem sprobal v vodi. Je pa ta drugi model izredno mehak in ga s prsti s precejsnjo lahkoto upognem, tako da material ni nevem kaj. Pri zgornjem modelu nisem imel tega problema.

Image
klemen161
Posts: 6
Joined: 22 Jul 2017, 22:58

Re: Shore Jigging

Post by klemen161 »

Fantje živjo.

Lovim že od malih nog, večino časa totalno amatersko brez nekega pravega učinka ter večjega ulova. Par hobotnic, šparov, tu pa tam kakšna orada, tukaj se pa konča. Vedno sem nekaj štrikal, lovil grund ali na plovček, letos imam pa cilj se lotiti vsega skupaj malo bolj resno ter spremeniti tehniko.

Odločil sem se za Shore Jigging. Budget za opremo (palico ter rolo) sem si zadal okoli 200e, vendar bolj klikam po trgovini več € je v košarici. Rad bi kupil dobro palico, katero bi lahko uporabljal dlje časa - ob primernem servisiranju seveda. Ciljna lovišča sta mi najbolj Pašman ter Pag, globine torej do nekje 30m. Kupil bi palico, ki bi imela malo večji razpon možnosti uporabe jiggov.

Zdaj sem gledal večinoma palice, ki sežejo nekje čimnižje ter čimvišje za možnost uporabe čimveč jiggov itd. Bi bilo za moje terene, potrebe mogoče dovolj že 40g-80g? Glede role se pa tudi težko odločim, ker nimam toliko izkušenj, bi pa imel nekaj kvalitetnega, ampak spet v tem budgetu.

Sicer sem gledal 40-80g, 60-100g, 20-60g MC palice v rangu do 120€ ter rolo daiwa do nekje 150€ .. Oboje ste na forumu dostkrat pohvalili..

Na koncu sem pa v košarico prilimal to, ampak mi je 260€ res malo preveč za exprementiranje..

DAIWA BG 4500 in palico JACKSON OCEAN GATE 1006H-K shore jigging 3m, 25-100g

Prosil bi za predloge kaj kupit, ker je ponudba res OGROMNA in se bom še nekaj časa sukal v krogih na koncu pa obupal...

LP, Klemen
User avatar
SuperB
Posts: 164
Joined: 16 Oct 2017, 09:46

Re: Shore Jigging

Post by SuperB »

Daiwa BG je men kul, imam dve. Kje na Pagu imaš namen lovit? Sem ga že nekaj prehodil... Na koncu boš ugotovil, da je palica in rola še najmanjši strošek :ojej:
-broken HART- episode 2.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Shore Jigging

Post by kr'en »

Klemen, moj nasvet je da dodaj še teh 60 eur in kupi točno ta komplet. Sicer pa, boš prišel osebno kupit v trgovino?
Image
Post Reply