Spinn rola in palica

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
tinker
Posts: 4059
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Spinn rola in palica

Post by tinker »

Hvala !
:P
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by vizi »

Oprema za sj kompletna, hvala Žan! 👍 Fg vozel tudi uspel v petem poskusu - treba ga je navijat natančno in tesno, da drži! Vabe nabrane po nasvetu tinkerja, zdaj pa poskusit še letos ujet svojo prvo kilsko ribo. 😊
Last edited by vizi on 24 Aug 2020, 20:42, edited 1 time in total.
xxman666
Posts: 60
Joined: 21 Jun 2016, 14:18

Re: Spinn rola in palica

Post by xxman666 »

Katere pa so vabe po nasvetu Tinkerja? :D
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Spinn rola in palica

Post by vizi »

Glej par postov nazaj, napisal je samo okvirno, kaj bi bilo fajn nabavit in to sem upošteval. 🙂 Nobenega razodetja, haha.
zillaeu
Posts: 2
Joined: 23 May 2014, 10:16

Re: Spinn rola in palica

Post by zillaeu »

Živjo, zelo bi bil hvaležen, če bi mi kak mojster pomagal pri izbiri nove role. Letos sem si končno nabavil nekaj voblerjev in silikonov 7-20g in začel spinnat, kar je tudi hitro zdelalo neko 20€ rolo, ki je sicer prej 2 leti služila za občasni lignjelov. Lovim izključno iz slovenske obale. Do zdaj sem na spin ulovil par pirk, iglic, šnjurov ipd. Ciljal sem tudi na kakega brancina ali pa strelko vendar brez uspeha. Z novo rolo bi še naprej ciljal na iste ribe. Ker sem še začetnik ne bi rad preveč € zapravil, saj bo moja tehnika verjetno še kar nekaj časa nepopolna in me skrbi, da bi s tem poškodoval drago rolo. Budget sem imel v mislih 100€ za rolo + vrvico. Cilj je, da bi ta rola zdržala vsaj 2 leti, dokler se še na polno učim, nato pa nameravam kupiti nekaj dražjega. Naročil bi preko spleta.
Palico imam Shimano Yasei Sea Bass 2,40m 7-35g.
LP
User avatar
peškador
Posts: 502
Joined: 16 Aug 2017, 15:36
Location: Šangrila

Re: Spinn rola in palica

Post by peškador »

Pozdravljen Zillaeu,jaz nisem mojster, bi ti pa svetoval po svojih izkušnjah, da si kupiš kako rolo kot je na primer shimano sedona 3000 ali 4000.
Jaz sem jo uporabljal dobri dve leti in mi je zelo dobro služila za praktično vso ribo,ki se da ujet na Slo.obali.
Za 100€ kupiš rolo,vrvico pa še za kako vabo ti ostane😁
L.P. Sebastian
malimessi
Posts: 22
Joined: 06 Feb 2017, 11:57

Re: Spinn rola in palica

Post by malimessi »

Pozdrav, peškador je mojster, jaz na žalost nisem (mogoče kdaj še bom ) :slin: na slo morju lovim približno 10x na leto po 3-4 dni in do sedaj sem za spin in lignjelov uporabljal predvsem dve roli, daiwa ninja 2500 in shimano sahara 4000, obe roli že brezhibno delujeta 5 let (je pa res, da samo metanje vab jih menda ne uniči oz. obrabi preveč) :hrmf: :rofl:
Lp, Vid
zillaeu
Posts: 2
Joined: 23 May 2014, 10:16

Re: Spinn rola in palica

Post by zillaeu »

Hvala za odgovore fantje. :yeah:
Kolikor sem razbral iz drugih topicov sva v podobni situaciji peškador, namreč živim 50m od morja in dostikrat se zgodi, da grem zmočit vabe večkrat na teden po 1-3h na dan. Tako da bom verjetno kar tvoj nasvet upošteval. Zanima me še kakšno vrvico si uporabljal s sedono? Nazadnje sem imel 0,19mm, ki pa se mi je zdela malo premočna za 7g vabe, zato se nagibam bolj k PE 1.2 0,16mm ali pa celo PE1 0,13mm ampak mogoče sem samo jaz nesposoben. :bwahaha:
matevz1234
Posts: 22
Joined: 12 Jul 2019, 14:33

Re: Spinn rola in palica

Post by matevz1234 »

Pozdravljeni.

Svojo sestro sem navdušil za ribolov to leto in stalno hodi z mano zjutraj lovit, ko sem na obali. Jaz lovim na spin in a volo orade z spin palico. Sam imam vse palice savagegear ker so mi odlične, njej pa nevem kaj kupit za začetek da bo čimbol normalna cena za njeno znanje. Kako so se vam obnesle dolphine palice? Katere priporočate?
User avatar
sova
Posts: 1318
Joined: 04 Apr 2013, 15:04
Location: Solkan

Re: Spinn rola in palica

Post by sova »

Evo nova palica za spining je doma Daiwa ninja 902MHFS 2.75m. :D Rola bo za enkrat Okuma 4000 iz zaloge.
Image
Image
Sedaj pa lahko gremo tudi do Antenala kakšen dan ali pa kam drugam. :yeah:

lp.
Image
Post Reply