Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigging

Post by peter167 »

Fantje jaz bi pa rad izvedel samo, kateri vozel bo dober za vezanje FC na solid ring.
Sedaj uporabljam CLINCH, vendar me je 2x pustil na cedilu, ko je najmanj potrebno. FC imam pa vsaj 0,57 mm. Hvala. :fish:
User avatar
CBB
Posts: 1462
Joined: 04 Dec 2013, 15:28
Location: Horjul
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by CBB »

Chain knot.
longcast
Posts: 221
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Shore Jigging

Post by longcast »

Tudi meni se je to že zgodilo, verjetno nisi pravilno šel skozi zadnjo zanko.

Če mene vprašaš je najboljša opcija je Palomar knot, najlažji in najmočnejši.

Link na YT: https://www.youtube.com/watch?v=TFk_Ktw2f1w&t=
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Shore Jigging

Post by kr'en »

Probaj palomar potem. :)
Image
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

Jaz uporabljam samo Palomar.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigging

Post by peter167 »

Hvala vsem za odgovore. Bom stestiral oba. Oni moj se je ob močni obremenitvi "razvezal".
Dovolil si bom še eno vprašanje. Špeci me je navdušil nad hitrimi jigi... Kje jih kupujete, če vaš najljubši trgovec zataji? :mrgreen:
Zanimajo me npr. evergreen javeline 100 gr, MW tissot 100 gr, hart long blade 100 gr. in podobni. Vseh niti ne poznam. Če ima kdo kak predlog za jig tega ranga se ne šparat.
Ne mi prosim ponujat strička gugla. Tam že najdem štacune, pa ne vem katera je ok. J... ga sem pač star pa len. :lol:
špeci
Posts: 476
Joined: 06 Mar 2013, 15:11

Re: Shore Jigging

Post by špeci »

Palomar
skols79
Posts: 176
Joined: 04 Sep 2013, 18:28
Location: Izola

Re: Shore Jigging

Post by skols79 »

Palomar.
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

peter167 wrote: 08 Oct 2019, 15:31 Dovolil si bom še eno vprašanje. Špeci me je navdušil nad hitrimi jigi...
Speed jigi pridejo v poštev poleti in jeseni, ko je voda topla in ribe divje - govorim pa o 80 in 100g jigih - ciljno na gofa/zubota/veliko plavo ribo.

1. Po mojem okusu je daleč najboljši speed jig, ki se ga lahko uporablja v shore ribolovu, MW Tissot I (prve generacije), ki pa se že par let ne producira več. Ni mi jasno zakaj ne, ker je res odličen in odlično prodajan jig. Zelo težko se ga še dobi po kakih starih zalogah...ena taka je trgovina Barka v Strožancu.
https://www.barka-fishing.com/proizvod/ ... -jig-100g/
Pa še oni jih majo samo še par komadov. Nazadnje sem jih vzel pri njih 4 kom 100g. Za rezervo.

2. Naslednji, ki se mi je potrdil je Tissot II, tudi ta se ne proizvaja več, vendar ima že drugačno konstrukcijo in koncept kot Tissot I.
Dobi se ga na Panda shopu, https://www.pandashop.com/index.php?rou ... uct_id=422

3. Uporabljam tudi Zetz Jigaro 80g, sploh po parih urah nabijanja, ko sem že utrujen, v bistvu gonim samo še Jigaro-ta. Dela lepo, bliska lepo..ujel nanj pa še nič, ne vem zakaj. Ma jih Monster.

V speed sekciji torej gonim - Tissot I 100g, Tissot II 100g in Jigaro 80g. Harta LB in ostalih ne uporabljam.

Še to - na vse te speed jige montiram VanFook JLT - 46 #3/0 twin assiste. Dobi se jih v Monsterju.
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Shore Jigging

Post by peter167 »

Tinker, hvala za te informacije. Prav pride. :yeah: Včasih gledam kak jig, pa ga ne kupim, ker ne vem, če bi ga sploh lahko uporabljal.
To Barka trgovino sem ravno včeraj gledal. Za Tissot II pa nisem bil prepričan, da je primeren., ker je take hecne oblike. Bom poskusil tudi z njim. Jigaro misliš, da bi lahko gonil tudi 100 gr?
Za asist bom pa še naprej uporabljal VANFOOK BTA-75 3/0. Dela. Ni šans, da popusti. Pa hartov LB je tudi super.
Če kdo pozna še kak jig tega ranga se priporočam za informacijo. :)
Post Reply