Najlon za lov na grund

Tehnike in oprema
longcast
Posts: 221
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Najlon za lov na grund

Post by longcast »

Jaz sem celo življenje lovil z 0,4 (dve sezoni z 0,35) in imam za sabo kar dobro kilometrino kar se tiče oradolova. Letos sem prvič šel na 0,3, z zagotovilom, da je laks res dober, pa vseeno nisem imel dobrega občutka, ker vem kaj dela porcijska orada, kilska orada in kaj dela več kilska orada.

Slednja - tisto, ki jo je imel na laksu ve kaj mislim in sam sem jo imel že večkrat - nikoli mi ni ušla, pa je poizkušala na vse načine in ti so zelo izvirni ...

Ravno zaradi tega sem se vrnil z laksom nazaj v trgovino, kjer sem ga želel zamenjati, pa so me ponovno prepričali, da je ta laks odličen in dovolj dober. Odločitev, da ostanem pri njem me je stala največje orade v mojem življenju oz. osebnega novega PB. Nov laks 0,3 se je strgal, kar se nebi smelo zgoditi, saj bi moral prej počit FC, je pa res, da je v tretjem poizkusu po cca 30 sec postala panična in je resss 2x zelo močno potegnila, nisem si pa mislil, da bo laks tako hitro počil ... kar nisem mogel verjeti, da je na enkrat ni nič več na drugi strani...

skratka, da se vrnem tvoji dilemi, če boš imel kvaliteten laks 0,4, ne boš nič zgrešil, mogoče malo feelinga in kakšen meter krajši izmet ... tudi 0,35 bi lahko bil dober kompromis ... drugače pa omenjenega laksa ne poznam ... upam, da sem bil v pomoč.

PS: tudi na lahki panuli vedno bolj razmišljam, da bi imel osnovni laks 0,4. Pa ne me narobe razumeti, vem kaj je UL in kako je če imaš na 4g palici porcijsko ribo, res lahko uživaš v vsakem njenem gibu ... če pa loviš na način, da lahko prime tudi kapitalka pa je vseeno dobro biti pripravljen....
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Najlon za lov na grund

Post by spidx »

Tudi sam razmisljam o 0.40, zihr je zihr, dolgo se caka na tisto pravo in ko pride, mora biti vse popolno. Mi lahko zaupas, kateri laks uporabljas oz. s katerim si bil do sedaj najbolj zadovoljen?
longcast
Posts: 221
Joined: 04 Nov 2014, 16:43
Location: Ljubljana

Re: Najlon za lov na grund

Post by longcast »

Hej bi ti, samo ne vem. Spomnim se, da sem šel v trgovino in vzel najboljšega, nekega tekmovalnega. Vem, da sem ga kupil kar 800 m imam dve palici in sem ga imel za 3 sezone. Mislim, da če vzameš v dobro založeni trgovini najboljšega bo to čisto OK. Lahko pa me še kdo dopolni in konkretno napiše s katerim ima dobre izkušnje.
Buhtel
Posts: 32
Joined: 20 Aug 2017, 15:42

Re: Najlon za lov na grund

Post by Buhtel »

Bil leta za grund na Trabuccu, svedranje reden pojav po močnih zategih, drgnenju ob skale ali slabih rinkah na palci. Sedaj z Black Magic IGFA CLEAR tega še nisem opazil. Mogoče za probat. Mi pa Trabucco nikoli ni počil, četudi smo palica, rola in jaz orto švicali. Uporabljal pa sem tistega oranžnega, ki ima orado narisano gor, mislim da 0,32.

EDIT: moram se popravit, nisem dal po Trabuccu na opremo za grund Black Magic (tega sem imel za na čoln), ampak Asari Kyoka monofil. Pozabljam, zato shranim škatle od robe, da sploh vem, kaj uporabljam, za ponovni nakup, če se obnese.
Last edited by Buhtel on 02 Oct 2019, 16:05, edited 1 time in total.
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Najlon za lov na grund

Post by spidx »

Verjetno niti ni v laksu problem, ampak v metanju/vlecenju/tonjenju vecje vabe. V Monsterju sem kupil nov laks TUBERTINI GORILLA SURF 0.35mm in pa lezajne vrtljivke, poizkusil bom tudi dvojno vrtljivko. Bom pa tudi bolj polahko vlekel vabo in spremljal, ce bo kaksna razlika. Hvala vsem za informacije. 💪
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Najlon za lov na grund

Post by spidx »

Ideja: Ce spredaj uporabim pletenico(dve dolzini palice), kot shockleader, bi verjetno pletenica “pobrala” to vrtenje in do laksa sploh nebi prislo... Kaj mislite? 😎
User avatar
peter167
Posts: 549
Joined: 10 May 2017, 07:58
Location: Dupeljne

Re: Najlon za lov na grund

Post by peter167 »

Prehitro se ti bo prerezala na kamnih.
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Najlon za lov na grund

Post by kr'en »

spidx wrote: 02 Oct 2019, 13:33 Ideja: Ce spredaj uporabim pletenico(dve dolzini palice), kot shockleader, bi verjetno pletenica “pobrala” to vrtenje in do laksa sploh nebi prislo... Kaj mislite? 😎
Mislim da ne, ko bo preveč uvrtena bo itak prenesla naprej na laks. Vrtljivka bo še zmeraj najboljša opcija po mojem.
Image
spidx
Posts: 233
Joined: 27 Jan 2014, 10:13
Location: Ljubljana

Re: Najlon za lov na grund

Post by spidx »

Bom sprobal se ta vikend! Porocam rezultate... 💪
klimbo
Posts: 49
Joined: 11 May 2022, 10:05

Re: Najlon za lov na grund

Post by klimbo »

Je kdo uporabljal Berkley trilen (rdeč)? Pred novo sezno bi rad previl role pa me zanima če ima kdo izkušnje?
Post Reply