Shore Jigging

Shore jigging in spinning z obale
Matej1
Posts: 39
Joined: 28 Aug 2013, 18:08
Location: Novo mesto

Re: Shore Jigging

Post by Matej1 »

Hvala za hiter odgovor. Vzel bom YB Blue Sniper cw 100g (97MMH) ali celo 120g (100MH) -
https://yamaga-blanks.com/product/shore ... r/?lang=en

Včeraj sem se odpeljal pogledat rt sv. Marak, ker naj bi bila tam na mestu, kjer se skale spuščajo strmo v globino, precejšnja globina (več kot 20 m) in naj bi tam plavalo vse mogoče. Z neprimerno obutvijo sem si lahko samo omejeno ogledal mesto za ribolov (z vrha skal), izgleda pa vse skupaj zelo strmo in nevarno :smrk: . Mogoče se s primerno obutvijo da priti dovolj nizko po skalah do vode in loviti. Druga lokacija, ki bi bila zanimiva, je Omišalj, samo ne vem, kakšne so tam omejitve glede dostopa do lokacij. :?:
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

97mmh bo ok.

Omišalj ima mivko po dnu. Tam se lovi plava riba.
Na Krku so zubo tereni v območju Baške, Stare Baške, Valbiske, Vrbnika...pač klasični skalni tereni s globinami vsaj 20m.
primoz81
Posts: 24
Joined: 01 Oct 2018, 17:50

Re: Shore Jigging

Post by primoz81 »

vsem začetnikom bi kot sam začetnik svetoval samo eno stvar,ne pretiravajte takoj z večjimi gramažami,letos sem prvič začel resno jigati in sem seveda takoj šel nad 60 gramov,žal ni šlo vse gladko kot v YT filmčkih in tudi enostavno ni tako kot je tam videti,sploh po parih urah,pri gramažah nad 80g sem že po eni uri začel kar nekaj improvizirati predvsem zaradi utrujenosti in neznanja.Ponoči sem zadevo vrnil v glavi na začetek in se na obalo vrnil s svojimi novimi najcenejšimi seti opreme in začetnimi gramažami do max 30g,ter začel od začetka,po parih dnevih sem končno na skalah/upam/zgledal kot nekdo,ki vsaj približno ve kaj dela!Kar se pa tiče opreme za jadransko morje in obalni jigging mi je pa po zadnjih desetih dnevih vse jasno ampak bi svoje mnenje,če bi koga recimo zanimalo raje povedal v zasebnih sporočilih,ker se nočem tukaj z nikomer skregati ali prerekati!
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by vizi »

Kako z jiganjem z obale ujeti orado?

Tam, kjer lovim, je peščeno, travnato dno in kilske orade patruljirajo pred mojimi očmi na meji med plitvo (kamnito, skalnato) in globoko (peščeno, travnato) vodo. Po parih m plitvine se teren strmo spušča do 15-20m globine. Od rib z dna sem na jig že ujel ribona, feluna (bela riba?).

Jigati po dnu z npr. trnkom z jig glavo in silikonskim črvom (gulp ali navaden silikon)?
User avatar
kr'en
The Boss
Posts: 3427
Joined: 16 Feb 2008, 16:21
Location: Domžale

Re: Shore Jigging

Post by kr'en »

Tako ja, ali pa kak inchiku, še bolje kabura. Če prime ribon, bi morala načeloma tudi orada.
Image
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by vizi »

👍 Kakšne orade pa so že bile ulovljene na omenjene načine? Zame predstavlja kilska riba že trofejo. 😊
User avatar
tinker
Posts: 4057
Joined: 10 Jun 2008, 14:24

Re: Shore Jigging

Post by tinker »

vizi wrote: 09 Sep 2019, 08:37 👍 Kakšne orade pa so že bile ulovljene na omenjene načine? Zame predstavlja kilska riba že trofejo. 😊
Zame tudi :rofl:

Orade se pozimi drstijo. Jeseni se pripravljajo na zimo pa še na drst in so prehrambeno še posebej agresivne. Znano je, da se v tem času orado ujame lahko tudi na panulo namenjeno zubatcu, kar pomeni, da tudi plenijo.

Torej, na sam jig težko, na kaburo in inčiku precej lažje na isome črva montiranega na jig glavo ali pa na lahek jig pa sigurno.
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by vizi »

👍 Torej, najbolje se orado lovi na morskem dnu?

Prebral sem še prispevek, ki ga je napisal kr'en o oradi - šanse za ulov orade jeseni so dobre! Samo bo treba bliže morju, tukej pod Storžičem morske ribe ne prijemljejo.🙄
Peri
Posts: 26
Joined: 04 Nov 2014, 16:45

Re: Shore Jigging

Post by Peri »

Ravno ta vikend sem lovil na jig in črva od Gulpa. Že pri prvem metu sem začutil udarec in nato videl sledenje orade. Po ene tretjem metu je bila orada ujeta, tako da lahko potrdim tehniko. Teža je bila cca 400-500 g.
User avatar
vizi
Posts: 653
Joined: 22 Jul 2019, 15:09
Contact:

Re: Shore Jigging

Post by vizi »

👍 Hvala za povratno info!
Post Reply